TroIIaatko täällä pahantuulisena vai nautitko vapaapäivästä jossain hyväntuulisena Tapojasi kun en tunne. Vaikka susta miehen vielä otankin..
Miten rakkaan päivä hurissut
Anonyymi
45616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Ei kuulu anonyymille mikään
Ei näihin ole pakko vastailla kenenkään. Ihan vapaaehtoista tämä on.
Et ota
Ei ketään kiinnosta mikään, tuo jankkaus varsinkaan
Kyllä muuten otan. Älä jankuta!
En rakasta sua ainakaan.
Enkä minä sinua. Miksi siihen tunget aloitukseeni. Tee oma.
Hyvin!
Mukava kuulla. Olin vähän huolissani.
Kiitos, hyvin olen pärjäillyt. Vai otat miehen? Tuohan on jämerää puhetta!
Joo joo, tietty otan. Hänen silmissään oli kerran lupaus rakkaudesta.
Minut otat
Hänet otan. Te olette ketä olette, hän on hän.
Leikkiä miesten kesken. Näiden aloitusten takana ei ole nainen.
Joo, tiedetään ei tod ole
Minä olen nainen. Minä olen H-nainen. Ja tämä on ainoa minulta nyt tänne. Joten turha puhua monikossa. Muista en tiedä minäkään.
Miksi sinä hyökkäilet muiden päälle täällä? Voinko auttaa jotenkin sinua? Kerro pois.
Ei suinkaan, minähän vaan sanoin tuolle kommentoijalle, että olen samaa mieltä. En näe hyökkäystä missään parhaallakaan tahdolla. Miksi sinä hermostuit, kun vastasin, että tiedetään ettei ole mieheltä?
Ei tuo kommentoija niin sanonut. Et tainnut olla sinä. Kyllähän se hyökkäämiseltä tuntuu, jos maalitetaan joksikin henkilöksi joka en ole. No, anteeksi, ei kuulu mulle, jatkakaa.
No sellainen mallittaminen kaikissa muodoissaan esim netin kirjoitusten väittäminen jonkun henkilön kirjoittamaksi ei ole ainoastaan harmillista, vaan se voi täyttää rikoksen tunnusmerkistön.
Vai niin. Minä olen H-nainen ja kirjotin tuon aloituksen. Kannattaa varmaan etsiä se oikea uhri noille syytteillesi eikä syytellä varmuuden vuoksi kaikkia. Jos jollain on sanomista tuosta aloituksesta ja jos se loukkaa jonkun miehen yksityisyyttä, niin minä kannan siitä kyllä vastuun hänelle. En kyllä laittanut edes hänen kirjaintaan, en paikkakuntaa, en ikää, en mitään, joten syytöksesi ei oikein kestä nyt päivänvaloa.
Minun osaltani keskustelu kanssasi oli tässä. Hyvää syksyä vaan sullekin.
Hyvin kiitos kysymästä. Miten sinun päiväsi on mennyt?
Harvoin täällä kukaan on kiinnostunut takaisin. Yleensä kaikki kertoo miten itsellä mennyt. Yllätyin kun kysyit. Kiitos siitä. Ihan mukavasti täällä mennyt.
Miksi täällä pitäisi olla minkäänlaista vastavuoroisuutta? Ei tämä ole mikään yhteisö tai seuranhaku- tai kommunikointipalsta. Täällä keskustellaan aiheesta tunteet. Eikä kyseessä ole kanava päästä puuttumaan yksityisyydenloukkauksen uhrin asioihin raukkamaisesti anonymiteetin takaa.
Eikö keskustelu ole vastavuoroista? Minä kuvittelin tämän olevan keskustelupalsta.
Onpa sekava kommentti sinulla. Eikö keskustelu nimenomaan ole kommunikointia, vastavuoroisuuttaa? Blogit on ihan eri asia kuin nämä. Keskustelu on kommunikointia ja se on koko suomi24-keskustelun idea. Jos haluat puhua yksin tunteistasi niin että muut vain lukevat, suosittelen blogin perustamista. Tosin sinnekin yleensä saa kommentoida eli KOMMUNIKOIDA.
-sivusta
Yksityisen loukkauksen uhrin asioihin anonymiteettiä takaa? Eli tarkoitatko kenties niitä kaikentietäviä pölvästejä, jotka ehdottoman varmana ihmisten asioista ja henkilöllisyyksistä pätee täällä tästä tietämyksestään tai vielä parempaa luennoi irl tehden itsestään tärkeän?
Hyvin hyväntuulisena ulkoillen päivää viettänyt.
T. Tuleva miehesi
Vastaa sille suoraan puhelimeen äläkä kiusaa täällä muita.
Syksy onkin ollut paras mahdollinen ulkoiluun. Tuolla on niin lämmin, että sadekin tuntuu vaan kivalta poskilla. Eikä tuulikaan haittaa.
Sivusta.
Jos kysymys olisi tullut puhelimeen, niih toki olisin vastannut. Mutta kun ei niin ei.
Nii mä olen kaikessa sun puolella ja tukena
Ei tuo kommentti ollutkaan samalta joka kysyi.
Nyt on ollu melko sateista ja sateet vain jatkuu H nainen. Tv. eräs K mies
Niin taitaa tehdä. Eipä ne sateet ainakaan multa tunteita sulata eikä jäähdytäkään.
Huomista venttaan
Lopulta mettään
Ei multakaan. Ne vain on ja pysyy!
Pysyy täälläkin ja tiukasti pysyykin.
Hyvää yötä tähän väliin.
Nähdään Janna huomenna. Tommisi
Rallatellessa
https://m.youtube.com/watch?v=J8Uvreoy1sQ
Pappaaraaa...
Keuruun bussilippu ostettu. Tulossa olen.
Älä nyt Keuruulle mene hyvä mies. ;)
Iltalääkitys olen ottanut.
Vieläkö Tero on neitsyt?