Jätät M mies

Vaan surua jälkeesi. Mietipä vähän
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Oletko työtön kun sulla on aikaa roikkua toisten asioissa? Olet jossain hoitolassa? Aikaa piisaa?

Äänestä
  • Vastailetko mies itsellesi itsereflektion merkeissä? Muu ei oikein mene läpi

    Äänestä

  • Töissä juuri parhaillaan. 😆 Toisin kuin sinä. Tuloja tälle vuodelle tulossa 30k

    Äänestä

Hän etsii vain omaansa. Aika on iloita ja aika surra.

Äänestä

Sä vaan leikit.. Hyväuskoisia molemmat?
Ap

Äänestä
  • En mä mitään leiki. Oon vaan niin hämmentynyt, etten tiedä mitä tehdä. Sano sinä, joku visio sulla ilmeisesti on.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En mä mitään leiki. Oon vaan niin hämmentynyt, etten tiedä mitä tehdä. Sano sinä, joku visio sulla ilmeisesti on.

    Hämmentynyt mistä?

    Äänestä

Toisaalta itsehän tässä olen aloittanut. En vaan pysty käyttämään itseänikään. Mikä helvetti mua vaivaa, kun tunnen mitä tunnen. Tarvitsen lobotomian joka ottaa hänet pois päästäni. Niin, että en edes tajua kuka hän on.

Äänestä
  • Siis käsittämään. En jaksa, en ymmärrä. Olen hämilläni kaikesta. Täytyy vaan antaa olla. Yksinhän tässä tunteineni olen. Toista ei voisi vähempää kiinnostaa. Olen vastuussa tunteistani. Ei tämä toinen. Tekee mieli purnata, kun ei saa mitä haluaa. 😏 Eli lapsettaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siis käsittämään. En jaksa, en ymmärrä. Olen hämilläni kaikesta. Täytyy vaan antaa olla. Yksinhän tässä tunteineni olen. Toista ei voisi vähempää kiinnostaa. Olen vastuussa tunteistani. Ei tämä toinen. Tekee mieli purnata, kun ei saa mitä haluaa. 😏 Eli lapsettaa.

    Kannattaisko tehdä jotain asian eteen, niin voisit saada haluamasi? Mietippäs vähän sitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siis käsittämään. En jaksa, en ymmärrä. Olen hämilläni kaikesta. Täytyy vaan antaa olla. Yksinhän tässä tunteineni olen. Toista ei voisi vähempää kiinnostaa. Olen vastuussa tunteistani. Ei tämä toinen. Tekee mieli purnata, kun ei saa mitä haluaa. 😏 Eli lapsettaa.

    Sä kyllä tiedät mitä toinen kokee, mutta esität kuin tällainen olisi normaalia

    Äänestä

Onneksi muut miehet osaa lohduttaa.

Äänestä
  • Ihminen on täysin yksin

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ihminen on täysin yksin

    Varsinkin M - miehen jälkeen . Sitä oikein toivoo Jättää sellaisen tunne aukon että elämältä tippuu pohja.

    Äänestä

  • Epäinhimillisiä tekoja. Jotain jota kenenkään ei tarvitse kestää yksin

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Epäinhimillisiä tekoja. Jotain jota kenenkään ei tarvitse kestää yksin

    Ihme selostuksia. En halua tietää mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ihme selostuksia. En halua tietää mitään.

    No kuka haluais. Tiiä miten päin kuuntelis loppuun

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vaan surua jälkeesi. Mietipä vähän

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu