Starttimoottori "rääkyy"

Pitääkö ostaa uusi startti vai voiko korjata?Kun on alkanut startatessa rääkymään ja lähtee välillä vasta kolmannella kerralla käyntiin.
Startilla on rilluteltu reilut 315000km ja on kait alkuperäinen.
Hyvät neuvot olisivat tarpeen,ettei tulisi tehtyä turhaa työtä..
Auto on 626 Maazda.
2796
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaihda laakerit ja hiilet samalla penis olisi hyvä tarkastaa, ei tule kalliksi. toinen vaihtoehto varaosalikkeissä on valmiksi kunnostettuja vempeleitä luultavasti massakin Kysele

Äänestä

Vaihda solenoidi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RainMan kirjoitti:

Pitääkö ostaa uusi startti vai voiko korjata?Kun on alkanut startatessa rääkymään ja lähtee välillä vasta kolmannella kerralla käyntiin.
Startilla on rilluteltu reilut 315000km ja on kait alkuperäinen.
Hyvät neuvot olisivat tarpeen,ettei tulisi tehtyä turhaa työtä..
Auto on 626 Maazda.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu