Tehdäänpä taas ketju tästä kovin salassa pidetystä aiheesta eli missien ylipainosta. Miksi nuo nuorille tytöille esikuvina toimivat naiset paisuttavat itsensä satakiloisiksi ja kuvissa kittaavat viiniä ja pitävät ylipainoa hyvänä asiana??? Kuka turpeita tyttöjä Rosannaa ja Saraa oikeasti haluaa sponssata? Joku pilipalikellomerkki?
Rosannan ja Saran elopainot nousseet taas
Anonyymi
701330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 70
Vanhimmat
Molemmat on lösähtäneet kunolla , huonot elämäntavat ja vääräruoka tottumus, myös tietenkin liikunnan puute .
Noin 10kg kummallakin pois, niin olis ihan ok.
Noin 10 pv pois juorupalstoilta olis sullekkin ihan ok. Pystytkö?
En pysty. Sori siitä. Ihanaa olla takas.
Hahahaha. Tää oli hyvä
Harrastavatko mitään liikuntaa?
Ovat kuitenkin alle 40v.
Miltä näyttävät 5-kymppisenä?
Harrastatko mitään älyllistä toimintaa? Tai liikuntaa?
Tuli vaan mieleen.... 🤪
Harrastan lihovien instojen ja juorupalstan lukemista.
Onko se sulle OK?
Tuli vaan mieleen, miksi kysyt kommentoijan harrastuksista julkkupalstalla? 🤪
Jäiks sulla liikkatunnit väliin ja opiskelut kesken? Fair play?
Sara paisuu kauheaa vauhtia, tyhmä kun on niin luulee ihmisten oikeasti pitävän jotain Kardashian persettä kauniina.
Se on Sofia Belörf joka kuvittelee hehtaariperseen olevan kaunis.
Juu ...ei oo hyväksi nuorille naisille painon jatkuva nousu sitten aletaan puhumaan että olen kyllä niin tyytyväinen tähän painoon -en hyväksy ylipainoisten haukkumista.
Ihanaa olla tyytyväinen omassa kehossaan---en usko että kukaan ylipainoinen on tyytyväinen kehossaan vaikka kuinka yrittää selittää.
Juu... ei ole hyväksi juoruakoille jatkuva muiden ihmisten panettelu. Luulevat repoanat itse olevansa muka niin hienoja ja muita parempia, että voivat huoletta haukka ja arvostella muita.
En usko että kukaan juoruakka on tyytyväinen omaan elämäänsä, siksi täällä palstalla tirkistelevät ja komppaavat itseään ja toisiaan.
Täällä me reponat vaan haukkataan.
Mut äikän tunneilla on tullut oltua.
Seuraavaksi tirkistelen muokattuja instakuvia levenneistä muijien pyllyistä ja siitä, leveneeks niitten oviaukot himoissaan samaa tahtia.
Totta, kehopositiiviset naruttaa.
Mua niin naurattaa kans. Tää on ihan parasta sirkushuvia.
Jatkossa instaan varmaan kuvaavat kroppa puoliksi verhon takana, ettei se jumalaton leivinuuni näkyis.
Jatketaas ihanasti instaan takas.
Se tunne kun jättiper. e.
👍👍👍
Riitäisikin tämä palsta noitten tirkistelyyn, mutta kun kauniiden naisten kuvia tirkistelevät ja kateudessaan kiehuvat niin, että läski oikein heillä tirisee tänne kirjoittaessa haukkujaan.
52v ja 59kg. Ei huono voi lukea palstaa rauhassa 😁
No ei todellakaan 😆jos näin olisi ni ei joka kuvaa tarvitse fotoshopata
Jokainen haluaa olla laiha. Se taas vaatii ettei litkitä viiniä ja syödä raflan ruokaa ym. Kyllä tuolla menolla ahteri kasvaa kilpaa implantti tissien kaa…😀
Kivasti haiskahtaa onnettomien, rumien sohvaperunoitten avautumisilta. Nälässäriutumisen sijaan on normaalia, että naisella on muodot. Kiitos Sara! Bikinifitness- kuvat antaa sen väärän kuvan. Ylipainoiset kaljamahaiset voi kattoo peiliin ja miettiä kehtaako laittaa oman kuvan esille. Täälä kommentoi ainoastaan rumat, joihin itsekin kuulun. Kateus näkyy usein katkeruutena. Oisinpa komea ja sopusuhtainen, niin minäkin voisin esiintyä julkisesti ja saada joskus myönteistä palautetta. Ei tarvisi pukeutua löysiin verkkareihin ja laahustaa hämärässä lähikauppaan ja toivoa ettei näy tuttuja. Sitten iltaisin mättöruuan ääressä etsiä vikoja julkkiksista.
Jos keiju tulisi taikasauvansa kanssa, niin useimmat toivoisivat
laihtuvansa heti ja nopeasti. Harva oikeasti sinut läskiensä kanssa.
Se, ettei pysty laihduttamaan on sitten kokonaan toinen asia...
Siihen ongelmaan keksittiin ns. kehopositiivisuus.
Itseensä niiiiiiin tyytyväinen Lola, antaa hyvää esimerkkiä nuoremmilleen.
Se on nyt sitä mainostettua "kehopositiivisuutta"!! Itseään paljastellaan ja lyllerretään puolialastomina, ja sitä EI SAA arvostella!!
Onko jotenkin sinulta pois, jos Lola on tyytyväinen itseensä?
Oletko sinä itse tyytyväinen itseesi tai elämääsi? Epäilen.
Edelleen tämä on julkkupalsta.
Miks tongit kommentoijien asioita. Haluat siis vähän tirkistellä tavan tallaajien elämää, vaikka eivät julkaise kuviaan kaikelle kansalle.
Ja lola on raskaasti ylipainoinen puhui mitä tahansa keholäskipositiivisyydestä. Millään puheilla ei muutu asia et liikakilot aiheuttaa terveys ongelmia.
Toisille jo pienikin ylipaino aiheuttaa diabeteksen, verenpainetta jne
Ihmistä kun ei ole suunniteltu läskiksi.
Suuri terveysriski tämä muodikas kehopositiivisuus, totta! Mutta jos ei viitsi/osaa laihduttaa, sanoo olevansa tyytyväinen itseensä, niin on muodissa mukana! :(
Oletko mieluummin ahdasmielinen, päivänsä juorupalstoilla viettävä, omaan elämäänsä tyytymätön ja katkeroitunut myrkyn kylväjä vai iloinen ja kaunis, elämästään nauttiva ihminen? Kumpaan ryhmään juoruakat kuuluu
😂😂😂 hahahhaahhaahshaaaashaaaa🤣🤣🤣
No sultahan sitä ei kysellä, missä kukin tai miten aikansa viettää.
Sulle se on väännettävä ratakiskosta, kun oot niin heikkolahjainen.
Ottaaks airheadiin? 😂😂😂
Pitäskö sun pitää huoli vaan omasta painosta?
Ei pidä. Pitäskö sun?
Lehdet huutaa täysillä liikakilojen vaarasta.
Joten paisukaa vaan.
Molemmat on entisiä missejä, joten on ihan normaalia, että kun ovat edelleen julkisuudessa, niin heidän ulkonäköään tarkkaillaan ja sitä myös kommentoidaan.
Nuoria naisia ja siihen nähden tuo turvonneisuus ja ylipaino on huolestuttavaa.
Olen samaa mieltä.
Kaksoisleuat kasvaa levikkeet levee.
Pyöreät naiset on sexympuä kuin laihat kuikelot!
Ei kai ne nyt sexyä markkinoi?
Hoikassa varressa vaatteetkin näyttää paremmalta. Varsinkin mainostettavat alusvaatteet.
😂🤣😅 no just. Ja isot luut painaa enemmän.
Alkoholijuomat lihottaa ja sitä näyttää kittaavan kaikki some pyörittäjät. 40 : nä ovatkin jo kassialmoja.
Näyttää alkoholiin koukuttuneilta instan perusteella.
Tarkoitus on kai esittää hienoa frouvaa lasi kädessä.
Totuus on se, että tissuttelu muuttuu pysyväksi kun sitä ahkeraan treenaa.
Silaria ja läskiä,ei voi olla tyytyväisiä minä kuvaan,koska joka kuva usean filtterin jne kautta,kiiltokuvatypyjä noloa
Aikuiset miehet rakastavat muodokkaita naisia, ei mitään luurankoja. Naisen pitää olla nainen eikä mikään teinipojan näköinen luukasa. Teinipojat täällä unelmoi ....
Oletteko nähneet kumpaakaan ko. leideistä livenä? Siroja ja kokoa 36-38, joten en nyt olisi kovin huolissani kummankaan painosta 😅 Urheilullisia ja kauniita molemmat.
Hyvännäköisiä naisia, naisellisia. Kauniimpia kuin jotkut laiheliinit.
Eivät mitään ylipainoisia ole.
Just näin.
Eipä aikaakaan, kun ovat 44-46 kokoisia.
Nykyään on tv-mainoksissakin monenkokoisia naisia. Kaikki kropat on ok.
Lola tosiaan roikkuu vielä julkisuudessa ja yllyttää kaikkia syömään itsensä samaan kuntoon, kuin hän itse on. 🤭
Ei kaikki syömällä liho, eikä juomallakaan.
Sama mitä mättää ja miten paljon, niin jos joku ei liho niin ei liho.
Lola ehkä onkin enemmän rehevä, mutta se on kuitenkin täysin hänen oma asiansa. Rosanna ja Sara ovat naisellisia ja kauniita naisia omassa kropassaan, jota kantavat hyvin.
Lolassa roikkuu myös vähän muutakin. Leilit polvissa.
Lola on Suomen taitavin julkkis koska hän on onnistunut piilottelemaan miesystäväänsä kaikilta kameroilta jo vuosien ajan. Toinen vaihtoehto on ettei mitään miesystävää ole olemassakaan.
Lolalle 10 pistettä asiallisesta puhetyylistä ja eleistä. Hän on sitä ikäluokkaa, joille opetettiin hyvät tavat ja fiksu käytös.
Sen sijaan nämä rousanna ja saara hokee ittua, elvettiä ja aatanaa tuon tuostakin.
Rivot käsimerkit on niin muotia vielä tuossa kehitysvaiheessa.
Saara se jaksaa muistuttaa olleensa perintöprinsessa kymmenen vuoden takaa.
Siiderin ja viinin kittaaminen, juhliminen ja syöminen sängyssä voisi auttaa asiaan. Sitten kun harrastaisivat jotakin liikuntaa vaikka... Vaikka edes kävelyä... Milloin olette viimeksi nähneet paparazzikuvan kummastakaan kun ne on lenkillä? Ei kuntoilua ole se että venyttelee Levin iglussa viinilasi kädessä.
Onpa levinnyt
Kertokaapa te "fiksummat", että miten vain naisten ylipaino on terveydelle vaarallista? Täällä kun aina vaan haukutaan paisuneita naisia, miehet saa pitää läskimakkaransa ihan rauhassa...
Ja ihan turha koittaa väittää, että Suomessa ei olisi ylipainoisia julkkismiehiä. Kyllä on! Nimiä en tähän laita, muuten tämä viesti poistuu taas hetkessä. Ylipainoisia miehiä ei saa mainita nimeltä, mutta naisia saa.
Niinkuin arvasin, kommentointi tyssäsi tähän. Nämä "fiksut" räksyttäjät" eivät sitten kyenneet kertomaan, miksi vain naisten ylipaino on huono juttu. Mutta miesten ihrat ei.
Harvoin läskimiehet esittelevät persevakoaan ja löysää mahaansa säännöllisin väliajoin julkisuudessa! Lolan esimerkki puree, on muotia ja "tervettä" olla tuhtityttö! 😝
Pitäkää vaan huoli omista läskeistänne
Tämä vastauksesi ei vastaa kysymykseeni "Miten vain naisten ylipaino on terveysriski, mutta miesten ylipaino ei ole?"
Onko joku näin väittänyt??
Ihan niinkuin ne kittais skumppaa koko ajan. Voi että mitä neropatteja. Valokuva on hetken otos ja yleensä feikkiä. Kannattais ehkä hetki tutustua nykyaikaan ja siihen mitä on somejulkkisten elämä. Se on bisnestä toopet. Pitää saada kuva, joka markkinoi tuotetta. Luuletteko että joku kallis brändi käyttäisi jotakuta sohvaperunaa? Miksköhän ne käyttää toisenlaisia ihmisiä...
Seli seli mene lenkille,äläkä fotoshoppaa joka kuvaa ja vedä sitä suklaata jatkuvasti
Molemmista tulee vanhemmiten lihavia naisia ,sen näkee jo nyt hyvin heidän vartalostaan ja koko olemuksestaan myöskin
Lola antaa "hyviä" neuvoja vartalopositiivisesta ajattelusta. Siis, syökää, juokaa ja lihokaa kaikki huoletta! Olette seksikkäitä ja kauniita! Ja tämän opin näkee jo selvästi, kaupungilla kävellessä, menneen perille, jo nuorille tytöille. Hyvä Lola! Oletko tyytyväinen?
Juopporingin kuningatar ja ehdottomasti levein äässi on vinttikomeron rinsessalla.
Jotkut asiantuntija puhuvat missien alipainosta. Oletko muuten itse niin timmissä kunnossa, että laittaisit kuviasi someen? Tuskin. Minkähänlainen ruusu olisit Saran rinnalla? Naurattaa jo valmiiksi…
Tsemppiä Sara! Oot upee nainen.
Ohhoh melkoinen reisi Kuljulla !
Heillä nyt kroppa valmiina lastentekoon.
Ei niitä lapsia ( onneksi) siunaannu herkuttelevassa tyttöporukassa!? 🙊
Entisiä Missejä. Mites silloset MR Finlandit.? Yks ainakin koko ajan sairaalassa ja muita ei ole näkynyt ollenkaan. Miesmallit rupsahtaneita ja naama täynnä ryppyjä. Ulkomaalaiset tulleet tilalle. Sad.