Hevoshuijari

Anonyymi

Oletteko ostaneet hevosta Varsinais-suomesta? Onko tullut huijatuksi tulemisen tunnetta? Onko jo ketjuja, johon voisi osallistua?

9

1148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen kyllä!

      • Anonyymi

        Kyllä


    • Anonyymi

      Samaa etsin!

    • Anonyymi

      Vaihtanut nimensä ja paikkakuntansa. Nyt sille tulee kuumat paikat. Hommat etenee ympäri suomea.

    • Anonyymi

      Kyllä.Hevonen tullessa, huonossa kunnossa.Ei ratsastuskelpoinen. Eläinlääkärin kulut hevosen kuntoon saamiseksi maksaneet paljon. Ei viellä tiedetä tuleeko enää koskaan käyttöön sopivaa. Eläinl parka, sitä käy sääliksi. Nyt on sentään meillä ollessa saanut edes ruokaa riittävästi. Rahalla ei väliä, mutta elävän olennon tuska ja kärsimykset suututtavat
      Jos epäilee juotuneensa petoksen kohteeksi, kannattaa jättää rikos ilmoitus ja selvittää asia. Suomessa myös muita huijatuksi tulleista.

      • Anonyymi

        Espoon talli on ostanut suurin osan poneistaan sellaiselta- mutta jos nimeä mainitaan niin se härötetään.


    • Anonyymi

      Ostaako ihmiset näitä hevosia ilman että näkee niitä livenä tai ilman koeratsastusta?

      • Anonyymi

        Kyllä ostaa! Ja rauhoittaa hevoset, joten todellinen koijari.


    • Anonyymi

      Nyt vaihtanut jälleen nimensä ja tuo ulkomailta hevosia. Uusi ryhmä perustettu. Laittakaa nyt sana kiertämään, ettei ihmiset osta tältä mitään!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      80
      5639
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      127
      3923
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      45
      3790
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      66
      3464
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2878
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2419
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2184
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2081
    9. 32
      1793
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      429
      1739
    Aihe