Kaikki perustuu ahneiden aivopestyjen hölmöjen levittämään informaatioon.
Te ette voita mitään. Te maksatte kaikkien muiden saamat ansiot. Rahaa ei synny senttiäkään kryptovaluutoilla. Pelkkiä kuluja joka vaiheessa. Kaikki rahat tulevat vain ja ainoastan vain tyhmien taskuista.
Pelatkaa Lottoa, jos haluatte rikastua.
Huijareita riittää joka lähtöön. Katsokaa tänne lähetettyjä mainosviestejä.
34
746
Vastaukset
- Anonyymi
Lisää tulee koko ajan. Kaikki tietävät jatkuvan markkinointiviestittelyn olevan epärehellinen yritys ansaita jotain hölmöiltä. Arvatkaapa mistä maasta suurin osa noista huijareista on kotoisin? Osa asuu kyllä Suomessa, mutta ...
- Anonyymi
Rikollisia valtioita alkaa olla jo niin paljon, ettei kukaan enää pysty tunnistaman mikä valtio milloinkin on kyseessä. Kusettavat tietysti toisiaankin.
Ja suomalaiset pellet tietysti yrittävät matkia.
Miettikää, mitä tomintaa rahoitatte ja miksi.- Anonyymi
Jos joku markkinoi ja mainostaa täällä jotain, kyse on aina poikeuksetta huijauksesta. Siis aina ja poikkeuksetta. Jos joku on eri mieltä, kertokaapa meille kaikille tietämättömille yksikin mukana oleva rehellinen yritys tai henkilö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos joku markkinoi ja mainostaa täällä jotain, kyse on aina poikeuksetta huijauksesta. Siis aina ja poikkeuksetta. Jos joku on eri mieltä, kertokaapa meille kaikille tietämättömille yksikin mukana oleva rehellinen yritys tai henkilö.
Facebook on maailman suurin väärän tiedon levittäjä. Suomi24 on hyvä kakkonen pienessä Suomessa.
Jos ei olisi rahaa ansaitsevia epähellisiä medioita, niin ei olisi huijauksiaḱaan. Eikä Trump olisi päässyt presidentiksi eikä maailmassa olisi rokotevastaisia venäläisten ja muiden rikollisvaltioiden aivopesemiä kusipäitä.
- Anonyymi
Ei noiden epärehellisten markkinointiviestien takana ole useinkaan yksityinen ihminen vaan joku epämääinen yritys. Siellä viisaat merkonomiopinnoissan epäonnistuneet älyköt laativat toinen toistaan typerämpiä mainoksia ja yritttävät saada luvattuja bonuksia ja tietysti ylennyksen. On heidän mielestään ihan vaan työtä!
- Anonyymi
Pahin huijari on aina se, joka pyrkii olemaan tällä palstalla uusimpana. Helppo tapa tunnistaa!
- Anonyymi
Yksi ja sama taho näytäisi tehtailevan suurimman osan noista epärehellisistä mainosviesteistä. Eivät synny ihan itsestään. Samat viestit lähetetään kymmenille muillekin palstoille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksi ja sama taho näytäisi tehtailevan suurimman osan noista epärehellisistä mainosviesteistä. Eivät synny ihan itsestään. Samat viestit lähetetään kymmenille muillekin palstoille.
Tosta pääsisi ansaitsemaan ilmaista bitcoinia.
https://freebitco.in/?r=16672540
- Anonyymi
Miksi mainostaa hyvin tuottavaa riskitöntä sijoitustuotetta muille?
Kyse on aina hyväuskoisten hölmöjen rahastuksesta. Some on saatu mukaan lahjuksilla. - Anonyymi
Jos millään keskustelupalstalla ei sallittaisi (kaupallista) epärehellisyyttä, miten maailma muuttuisi? Olisiko parempi paikka vähemmistöön jääneille rehellisille?
- Anonyymi
Millä some elää? Facebook olisi jo konkurssissa, jos se ei olisi lähtenyt mukaan aivopesemään käyttäjiä ja keräämään mainostuloja valeuutisista. Jotkut maat hyötyvät.
- Anonyymi
Mitähän noiden huijareiden päässä oikein liikkuu?
- Anonyymi
Heidän viestejä ei kannata lukea eikä niitä saa missäään tapauksessa kommmentoida. Jos otsikossa on sana "ilmainen", kyse on aina huijauksesta.
Jos joku löytää tältä palstalta yhdenkin rehellisen markkinointiviestin, saa aina miljoona pistettä. Kun olette saaneet kasaan miljardin, ottaa yhteyttä, niin saatte toisen miljardin ilmaiseksi ja nimenne ja kuvanne iltalehtien otsikoihin. - Anonyymi
Osa ei selvästi itse ole (hyötyviä) huijareita, vaan aivopestyjä typeryksiä, jotka on saatu levittämään "tietoa" tyhmillä "kysymyksillään".
Tyhmyys ja ahneus on huono yhdistelmä.
Mihin joukkoon sinä kuulut? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osa ei selvästi itse ole (hyötyviä) huijareita, vaan aivopestyjä typeryksiä, jotka on saatu levittämään "tietoa" tyhmillä "kysymyksillään".
Tyhmyys ja ahneus on huono yhdistelmä.
Mihin joukkoon sinä kuulut?Kuinka monta käyttäjää on tällä palstalla? Kuinka moni lukee noita huijausviestejä? Keskimäärin paljon alle 10 ja suurin osa on noista lukijoista on vuodesta toiseen samoja henkilöitä. Mukavaa viihdettä lukea huijareiden jostain kopsattuja toinen toistaan typerämpiä tekstejä. Ehkä joka miljoonas yritys tärppää. Se riittää pyramidin huipulla oleville.
Suuri osa lukijoista ei ole tyhmiä ja ymmärtää kyseessä olevan jonkun huijauksen alustus ja tyhmien uhrien pitkään kestävä valintaprosessi. Oletko jo tullut valituksi? Mikä on pistetilanteesi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinka monta käyttäjää on tällä palstalla? Kuinka moni lukee noita huijausviestejä? Keskimäärin paljon alle 10 ja suurin osa on noista lukijoista on vuodesta toiseen samoja henkilöitä. Mukavaa viihdettä lukea huijareiden jostain kopsattuja toinen toistaan typerämpiä tekstejä. Ehkä joka miljoonas yritys tärppää. Se riittää pyramidin huipulla oleville.
Suuri osa lukijoista ei ole tyhmiä ja ymmärtää kyseessä olevan jonkun huijauksen alustus ja tyhmien uhrien pitkään kestävä valintaprosessi. Oletko jo tullut valituksi? Mikä on pistetilanteesi?Suurin osa noista postittajista on valittuja uhreja ja pakotettuja yrittämään jollakin epätoivoisella tapaa pienentää omia tappioitaan. Hajautettua epärehellisyyttä! Ilmaistyövoimaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suurin osa noista postittajista on valittuja uhreja ja pakotettuja yrittämään jollakin epätoivoisella tapaa pienentää omia tappioitaan. Hajautettua epärehellisyyttä! Ilmaistyövoimaa.
Saisiko tuosta kehitettyä jonkun tyhmän yritysidean kansainvälisille markkinoille. Jotain vähän Woltin malliin. Innokkaita ahkeria työntekijöitä ainakin löytysi joka puolelta maailmaa.
- Anonyymi
Yksi ja sama henkilö näyttäisi lähettävän yli puolet tämän palstan epärehellisistä mainosviesteistä. Ja tietysti myös lukee niistä suurimman osan ja vastaa omiin viesteihinsä.
Tehokasta!- Anonyymi
Tämä palsta helpottaa poliisin työtä. Helppo seurata ja tilastoida ja kysellä tarvittaessa hiukan yhteystietoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä palsta helpottaa poliisin työtä. Helppo seurata ja tilastoida ja kysellä tarvittaessa hiukan yhteystietoja.
https://yle.fi/uutiset/3-12188155
Jatkossa poliisi keskityy vain kryptovaluuttajahuijauksiin. Vaihtakaa alaa!
- Anonyymi
Joku sitkeä hörhö yrittää jatkaa epätoivoista mainontaansa. Ei ehkä osaa suomea.
- Anonyymi
Yrittää saada vahingon kiertämään muille.
- Anonyymi
Antaa hölmön yrittää. Ei hänen viestejään täällä kukaan lue.
- Anonyymi
Oppii kyllä kantapään kautta.
- Anonyymi
Lukekaa aina vain otsikko. On varmasti huijausta. Ei tarvitse avata.
- Anonyymi
Noin tekee yli 90 % lukijoista.
- Anonyymi
Taas tuli pari selvää huijausviestiä.
- Anonyymi
Epätoivo leviää. Mistä rahat tappioiden peittämiseksi? Ehkä joku hölmö auttaa. Sinäkö?
- Anonyymi
Toinen toistaan surkeampia.
- Anonyymi
Jostain ihmeen syystä epärehellisten markkinointiviestien suhteellinen määrä on laskenut. Miksi?
- Anonyymi
Ei ole enää lukijoita eikä tyhmillä rahaa.
- Anonyymi
Arvaatteko, missä tehtaissa noita markkinointiviestejä on tehtailtu?
Oikein!- Anonyymi
Jouduin arvaamaan kaksi kertaa. Ei tullut heti mieleen.
- Anonyymi
Joku venäläinen pelle jaksaa yrittää mainostaa huijauksia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162345
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos1742251- 1051087
Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa
Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢1211050Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista
Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah176942Olet ollut aika törkeä minua kohtaan
Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta46877Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs37870Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin
maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises32794- 132790
- 43724