Taitaa perinteikkään ranskalaismerkin loppu lähellä, jos huoltokaan ei enää toimi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17145883/peugeotin-huolto-rikkoo-enemman-kuin-huoltaa!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17145883/peugeotin-huolto-rikkoo-enemman-kuin-huoltaa!
Vastaukset 6
Vanhimmat
No, on todellakin huonossa hapessa. Varmaankin pösöjen kimppuun pääsee aina kaikkein kokemattomin tai sokein räpeltäjä.
Mulla ei oo Pösöötä, mutta vuosikaudet olen käyttänyt autoani merkkiliikkeen asentajan kotitallissa. Tuntihinta 1/3 merkkihuollon hinnasta.
Paikallinen Peugeot merkkiliike kertoikin, ettei heillä ole yhtään asentajaa, kuka tuntisi Peugeotin. Joutuvat hakuammunnalla vaihtamaan osan toisensa jälkeen ja katsovat sitten, korjaantuiko auto. Tällä tavoinkaan ei vika välttämättä korjaannu, vaan antavat edelleen viallisen auton takaisin asiakkaalle tuhansien eurojen laskun kera.
Auto-Suni.
Kai ne osaa tehdä huollot kun mainostavat Citroenin huoltoja. Niissä on sama kone.
Nelipyörä lienee enemmän huoltoliike, kuin korjaamo. Toisaalta vaikea ymmärtää miksi maksaa Nelipyörän öljynvaihdosta 300 euroa, jos saman palvelun saa muualta satkulla.
Nelipyörä lopetti Peugeotin huoltotoiminnan. Ja se on hyvä. Ammattitaito oli hävinnyt jo vuosia sitten.