Pelastut ja mahdollisuuden olla pelastettujen joukossa, koska muut eivät pelastu, vaan menevät kuoltuaan matojen ruuaksi!
Aika valita oikein, aikaa on enää vähän!
Aika valita oikein, aikaa on enää vähän!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 62
Vanhimmat
Se siinä onkin iso ongelma, kun toimintaa vaaditaan. Kun mikään toiminta ei vedä eikä kiinnosta, ja kaikkein vähiten yhdessä toimiminen. Mikään ryhmätoimintaa ei kiinnosta., ei nyt eikä tulevaisuudessakaan.
JT ei maksaa palkkaa siitä että alkaa JT, siitäkö se kiikastaa?
Siitä kiikastaa, kun pitäisi yhdessä tehdä. Teen kaiken aina yksin.
yritetty on päästä mukaan toimintaan mut todistajien puolelt nihkeet on ollu!!m esp
Minä taas toimin aina yksin, enkä mihinkään yhdessä tekemiseen en suostu.
kerro tarkemmin
Kerro tarkemmin, minkälaista toimintaa tarkoitat.
Viedä sanaa eteenpäin!
Ai, vartiotornisanaako?
Sitä missä valehtelu on muutettu sanamuotoon:" teokraattinen sodankäynti "?
Puhut soopaa!
Tuo juuri on sitä teokraattista sodankäynti, valehtelua.
Hyvin olet läksysi lukenut.
Sanan viemiseen eteenpäin ei tarvitse ryhmässä tai kaksin kulkemista. Eikä tarvitse myöskään ovilla kulkemista. Tapoja on monia.
Näin on.
Evankeliumi on yksinkertainen.
Tunnusta syntisi Jeesuksen nimessä. Ota vastaan pelastus.
Tunnusta suullasi, että Jeesus on Herra.
Kaikki jotka nyt tämän lukevat ovat saaneet todistuksen.
Sanaa voin viedä eteenpäin yksin. Ryhmässä en tee mitään. En myöskään kaksin. Vain yksin.
Joukollako sitä lähdetään marssimaan sanaa viemään? Ovatko ne 10 hengen ryhmiä?
Aivan, mutta mitä teette Jeesuksen toiminnalle? Kai kysyä saa?
Sanopa mitä toimintaa tarkoitat? Pullonpyöritysleikkejä vai kuorolaulua?
Paskon saa vähemmälläkin.
Ei kiinnosta vartiotornipelastus. En halua lipata paskoo 500 vuotta.
Minkään en halua mitään p*skoa alkaa lappaamasn. En ota siihen osaa.
Ei tässä mitään toimintaa kaivata. Päinvastoin. Oma rauha omissa oloissaan on se, mitä kaivataan.
Kyllä tässä oma eläminen on omilla rahoilla kustannettu. Tässä mitään loisia olla.
Huono vertaus. Kotona olemisessa ei ole mitään loista. Mitään lakia ei ole olemassa, että kotoa on lähdettävä välillä pois.
Olennainen karttanut kaikenlaisia ryhmiä, joissa vaaditaan toimintaan osallistumista. Enkä tee poikkeusta JT kanssa.
koska muut eivät pelastu, vaan menevät kuoltuaan matojen ruuaksi!
Valitse polttohautaus. Pelastut madoilta.
Kaikki kuolevat, ja menevät matojen ruuaksi.
Lannoitat joka tapauksessa kasvillisuutta, joita madotkin syö eli sama asia.
JT vältyt siltä ihan varmasti!
Päinvastoin.
Teidät laitetaan paikkaan jossa on itku ja hammasten kiristys.
Tervemenoa vaan.
Sinä sinne menet, huuhaa-ukko!
JT ei välty matojen ruuaksi joutumista. JT ovat kovia tuomaroimaan muita JT. Heitin hanskat kehään, ja jatkan omaa elämää ilman tuomareita.
Jehovantodistajat tuottavat Uskontojen uhrien tuki r.y:n suurimman asiakasryhmän.
Todistajille lahko antaa väärennetyn Raamatun.
Lue Turusesta tarkemmin, kirjastossasi.
Kuten oppinut Barclay: Törkeä väärennös.
Vartiotorni on tämän edelleen väärentänyt muotoon että Barclay muka kehuisi väärennöstä.
Turusesta näet suorat sitaatit, vartiotornien numero- ja sivutiedot.
moi minä ainakin haluun mukaan!!ja äkkiä jt toimintaan!!niin syvälle etten pääse pois!ikinä!!m40esp mutta kun ei pääse mukaan niin ei pääse!!olen yrittänyt!!
Jaa että ajattelit sitten:" koira palaa oksennukselleen ja pesty sika rapakkoon rypemään".
Tervemenoa.
sä nyt vast pihalla olet!!
Sisällä olen. Istun nojatuolillani ja naureskelen jutuillesi.
Tiedän mitä loiseläjät tekee!
Kait sunnuntaina saa vaikka maata?
Itseasiassa tein auringonnousun aikaan 8km:n lenkin.
Loppupäivä menikin sitten maatessa. Sopii hyvin 66 vuotiaalle.
Ai niin. Katselin myös One Wayn livelähetyksen. Väkevää hengellistä opetusta.
Suosittelen.
Lahkouskontoa, kaukana Raamatun sanasta!
Siellä ei ainakaan opeteta valehtelemaan. ( Teokraattinen sodankäynti )
Jehovan todistajat ovat muuten lahkoutuneet Raamatuntutkijoista. Tiesitkö sen?
Aikaa on ollut Jehovan todistajien mukaan "vähän" jo yli sata vuotta. Jeesuksen mukaan aikaa oli vähän jo hänen aikanaan.
Eivätköhän uskovat ole huutaneet sutta sen verran pitkään, että asialle voi viitata kintaalla.
Totta. Ihmisiä saadaan liittymään mukaan pelottelemalla ajan loppumisella ja kuolemalla. Sellainen motiivi ei vain kauan kestä. Aiemmin oli vuoden 1975 Harmagedon pelottelu. Lopulta vuosiluvuilla pelottelu loppui lähes puolen vuosisadan jälkeen, mutta tilalle tuli pian-pelottelu. Raamatussa sanotaan, että ajoista ja ajanlaskusta ei teidän ole tarpeen tietää. Sen hetken tietää vain Jumala. Elää pitää normaalisti. Kun Jeesus sanoi, että tietyistä merkeistä ymmärtää, että se on lähellä, niin hän antoi liikkumavaraa, toisin kuin Jehovan todistajat pikaisen loppujen uhkaamisella.
Maailmanlopun aikamäärää pitää aina välillä höllätä, niin asia pääsee unohtumaan, ja aikanaan voidaan tuoda uusi päivämäärä. Esimerkiksi 1914-sukupolvesta ei suoraan hypätty tuplasukupolveen, vaan välissä oli pituudeltaan epämääräinen "paha sukupolvi". Saa nähdä keksiikö järjestö jotain vuoteen 2034 (1914 120) liittyen.
Saa nähdä, onko sitä elossa enää tuohon aikaan. Onhan tässä koko elämä mennyt maailmanloppua odotellessa. Saavat tulevat sukupolvet elää lopun odotuksessa. Mitähän taas keksitään selitykseksi, kun loppua ei kuulu.
Vittu mikä idiootti olet. Pelasta itsesi ennen kuin muille tulet huutelemaan typeryyksiä
ullallaa noi pojujen/miesten tulevaisuus!!
https://smutty.com/s/37xem/
oijoijoi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonyymi 21.10.2021 05:43
" Verensiirrosta ei kirjoiteta missään kohtaa Raamatussa"
"Kyllä löytyy niille, jotka lukevat Raamattua "
-Tarkoitat varmaan Matt. 22:36 "Opettaja, mikä on suurin käsky laissa?"
22:37 Niin Jeesus sanoi hänelle:
22:39 Toinen, tämän vertainen, on: 'Rakasta lähimmäistäsi niinkuin itseäsi.'
Verensiirtohan on mitä suurin rakkauden teko, se pelastaa ihymishengenkin.
En voi ottaa osaa tällaiseen toimintaan. Jehovan todistajat ovat huonoa seuraa ja pilaavat hyvät tapamme. Läheiset ihmissuhteet tällaisten kanssa eivät edistä hyvinvointiamme. Huono seura pilaa hyvät tavat.
Minäkään en pidä ajatuksesta, että joutuisi suosittelemaan ihmisille huuhaata, ja katkaisemaan välit kaveriin, jos järjestö niin käskee. Muutenkin vaikuttaa ankealta porukalta.
kyllä minä haluan syvälle todistajiin! mut ei niin ei!kunnon keskustelua ei saa mmillään aikaan,ja jos suapi niin pelkkien ukkojen kans,eli ei saa eri näkökulmia eri ihmisiltä eri ikä ja sukupuolisilta!!mut juu tarjottu on mut ei
Kerro, mikä vetää sinua todistajiin.
JT totuus!
Raamattu vaatii pysymään saatanallisesta seurasta erossa.
JT noudattaa vain sitä kirjaimellisesti.
JT:t ovat itse saatanallinen seura.
en tiedä!
Hänet on hypnotisoitu.
ihanaa nyt vain yksi ja ainoa suunta täydelliseksi todistaja pojuksi!!
Raamattu käskee myös surmata homoilijat. Tätä ei tietenkään noudateta todistajien keskuudessa, koska valikoiva ajattelu sekä rusinat ja pullat.
Jos ei ole lakimies tai liikemies, eikä pysty muuttumaan sellaiseksi, on mahdotonta olla JT toiminnassa mukana. Luovat ihmiset harvoin löytävät paikkaa tuollaisessa yhteisössä.
Hävettäisi pukeutua kuin liikemies ja esitellä noinkin lapsellisia tuotteita mitä esimerkiksi Jehovan todistajien lehdet ja kirjat on.
Amerikkalaiset ovat amerikkalaisia. Siellä on moni asia lapsellista touhua. Sitä ovat myös monet uskonnot.
Mulle ei riitä mahdollisuus olla pelastettujen joukossa, jos uhraan runsaasti aikaa ja rahaa johonkin lahkoon, valitettavasti. Myöskään B luokan paratiisi paikka ei ole ok.
Tervetuloa JT toimintaan mukaan!
Mitä vit..xxx?
Siis tämä lahko houkuttelee täällä kontrollointiin,ahdistukseen ja kyttäykseen miten elät?
Näitä amerikan lahkoja kävi ovellani,no saatanan lähettilläät lähti aika nopeasti.
1800 luvun ehkä kaikista ahdistavin ja kyttäävin lahko on jehovan väärin puhujat.
On sielllä se toinen vielä ahdistavampi,missä naiset juoksevat pakoon päästäkseen pois ja ukot ajavat takaa autoilla selvittäen missä ovat.
Oli tv.ssä jokin aika sitten.
jehoville toivon ripulielämää kaikille,olette sairaita kaikki!