Oletko ollut korona kuumeessa?

Kauanko kesti ja mikä oli eka oire?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Enpä oo ollut kun mitään koronaa ei edes ole olemassakaan.

Äänestä

Flunssan oire. Tuntui vaan kipeltä ja otin särkylääkettä.
Sitten tuli suoja pitkäksi aikaa. Pidemmäksi kun yksikään rokote voi antaa.

Äänestä

Melko varmasti olen ollut. Muutaman päivän se kesti.

Äänestä

Kurkkukipu ensimmäinen oire, mutta ei ollut kovin paljoa kipeä, niin kuin silloin kun on ollut kipeä aikaisemmin parin päivän ajan ja sitten alkanut nuha. Ei ollut nuhaa, lämpöä vajaan asteen verran kolmena päivänä ja kolmantena lämpöilypäivänä on jonkin aikaan paineen tunnetta rinnassa. Siihen sitten loppui muuten mutta, jälkioireena polkikivut ja aika kova väsymys muutaman kuukauden ajan. Nukahtelin tuosta noin vain hetkeksi yht´äkkiä muutaman kuukauden ajan, kun väsymys loppui, loppuivat polvikivutkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kauanko kesti ja mikä oli eka oire?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu