Löytyykö kotkasta sähkö ihmistä joka voisi poistaa sähkö moponi moottorin ohjaimesta lvc:n (Low voltage control) minulla on 48v moottori tilasin vahingosssa 36v akun jota ei voi palauttaa kuulemma löysin videon ei näytä vaikealta mutta en tajua hirveästi sähkö jutuista TÄSSÄ Video missä tämä tehdään https://www.youtube.com/watch?v=3f6nKJp182E
Vastaukset 6
- Anonyymi
Se kuka tekee saa kopan kaljaa tai rahaa ihan miten haluaa
- Anonyymi
Suht monimutkainen operaatio. Ehkä tuo on hyvä projekti sinulle. Opettele miten tuo toimii ja tee vaihto itse. Siihen saattaa vähän mennä aikaa kyllä ja huolellinen pitää olla ettei polta elektroniikkaa. Takaan, että tuon opiskelusta on hyötyä tulevaisuudessa.
Tai sitten etsit jonkun joka on valmis tutkimaan miten tuo tehdään ja kolvaamaan muutokset, jos mopo pitää saada käyttöön tässä ja nyt. Suomi24 ei välttämättä ole siihen oikea paikka.
Tai hommaat sen 48V akun. Pyydät rahaa vanhemmilta tai teet askareita. 36V akun saa myytyä ainakin puoleen hintaan siitä mitä maksoit. Toivottavasti ei ole näitä sähköskootterien tms akkuja. Ne tuppaa olemaan hintavia.- Anonyymi
Taisi mennä oppirahojen maksuksi. Ei se 36 V akun jännite taida riittää käyttöön 48 V laitteessa. Vaikka saisit sen alijännitteen valvonnan pois päältä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taisi mennä oppirahojen maksuksi. Ei se 36 V akun jännite taida riittää käyttöön 48 V laitteessa. Vaikka saisit sen alijännitteen valvonnan pois päältä.
Voi tuon saada modattua jotenkin. Virtaahan se nostaa, kun jännite tippuu 25%. Itse en osaa sanoa miten se näkyy ja hajoaako akku tai joku muu osa sen takia. En edes tiedä mitä kaikkea tuonne pitää lisätä jotta edes periaatteessa mopon saisi tuunattua 48 voltista 36 volttiin. Videolla voi olla vinkkejä, mutta kun on laiska.
- Anonyymi
Osta auton akku ja laita trankku väliin parin vastuksen kaa niin saat parisensataa kilsaa ajomatkaa eikä akku oe vielä moksiskaan. Lapsikin osaa sen asentaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2532115
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2621249- 211201
- 41796
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125726Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤237709Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa229670- 54520
- 38458
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42442