Tuure Boelius, Benjamin Peltonen, Matti & Teppo, Jethro Rostedt, ...kaikille nauretaan. Pellejä. Kyl maar, Manse on Suomen KAKKOSKAUPUNKI.
Turku on pieni ja pellejen kylä.
Anonyymi
11815
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Luettelet miljonäärejä joiden rahat on itäsuomalaisilta (Varsinais-Suomen ulkopuoliset)
Olen nauranut Kummelin Tampere jutuille, hävetkää.
Kauniita naisia kun käyneet kauneusleikkauksissa :)
Tampere: 242 457 asukasta (387 022 kaupunkiseudun väkiluku)
Turku: 194 108 asukasta (300 253 kaupunkiseudun väkiluku)
Jopa veroäyri tampereella paljon korkeampi ja ero vain kasvaa ratikan ansiosta :D
Vähän kuin Tampereen kokokin. Turku sen sijaan polkee paikallaan niin veroäyrissä kuin kaupungin koossakin. Koskahan Turussa menee 200 000 asukkaan raja rikki? Tampereellahan se meni rikki noin 20 vuotta sitten.
Ei auta itku ja viittaaminen maahanmuuttajiin. Suomen suurimmissa kaupungeissa on väkilukuun suhteutettuna kaikissa about saman verran maahanmuuttajia. Tampereella tietenkin Turkua enemmän määrällisesti, koska onhan Tampere isompi kaupunki.
Mutta saisitte veroäyrin vielä korkeammalle enemmän matuja ottamalla, lisää nauruahan se vaan aiheuttaisi :)
Mitkä firmat suurimpia yhteisöveron.aksajia Turussa?
Onko uros maksanut koskaan yhtään veroa tampereella, tukia nostanut sitäkin enemmän. Tulee kalliiksi veronmaksajille sekin stadion, muillekin kuin tamperelaisille. Kuplahalli olisi sopinut paremmin tampereen imagoon.
Tampere voi olla Suomen kakkoskaupunki ja Turku on #1.