Pääkaupungin simasuut

Onko Helsingin vallasväellä varmasti vappusimaa riittävästi? Syntymähumalan päälle kun tempaiseen kepukeskosta putelin, niin ei muuta tarvi. Sen jälkeen omat jutut naurattavat jo ihan penteleesti ja ne on pakko kirjoittaa nettiin!
Jakomäessäkin on melkoiset rinteet. Siellä äkkinäinen voi kompastua juhlahumussa omaan yrjöönsä ja rikkoa samalla sukukalleutensa.
6397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minkä puolueen kunnallisvaaliehdokkaana oli Kouvolan pedofiili? Kepun vai demareiden? Toimittajat ovat jo jäljillä.

Äänestä

Ei noihin hesan kollien porukoihin uskalla liittyä, kun muuttelevat sääntöjä niin, ettei niistä saa Erkkikään selvää.
Pitäisi olla vähintään farmaseutti, että hesan säännöt aukeaisivat. Jotain kiväärin rasvauksestahan niissä oli, mutta ei kurjalistolle mitään.

Äänestä
  • Minkälaiset kasvonpiirteet helsingissä pitää olla, että kelpaa persuihin? Onko rumilla ja köyhillä ihmisillä mitään mahdollisuuksia? Mitataanko pään muoto miten tarkkaan, vanhalla saksalaisella mitalla?

    Äänestä

Yle Teema juhlii tänään suomalaisten veteraanipäivää. Taistolaisten vallassa oleva Yle esittää illalla itsenäisyytemme pelastajien kunniaksi probagandaelokuvan: Lenin-setä asuu venäjällä. -Mikään ei ole muuttunut Kekkosen ajoista.

Äänestä
  • Presidentti Urho Kaleva Kekkosen aikana ei vietetty suomessa Veteraanipäivää. Urkkihan ei kunnioittanut edes Mannerheim-ristinritareita, eikä kutsunut heitä KERTAAKAAN linnan itsenäisyyspäivän juhliin. Todellakin Urkin sydän sykki Neuvostoliitolle ja sen massamurhaajajohtajille.

    Äänestä

Raimo Vistbacka puhui eilenkin eduskunnassa asiaa suomen kurjaliston kapenevasta leivästä. Erkon Hesari ei tietystikään maininnut asiasta mitään. Myönsi sentään, että Perussuomalaiset eivät kannata kehitysavun nostamista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vappuheitukka kirjoitti:

Onko Helsingin vallasväellä varmasti vappusimaa riittävästi? Syntymähumalan päälle kun tempaiseen kepukeskosta putelin, niin ei muuta tarvi. Sen jälkeen omat jutut naurattavat jo ihan penteleesti ja ne on pakko kirjoittaa nettiin!
Jakomäessäkin on melkoiset rinteet. Siellä äkkinäinen voi kompastua juhlahumussa omaan yrjöönsä ja rikkoa samalla sukukalleutensa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu