Uskotteko myös niijin ja hahaa!! Mullon valttikortti!
Siellä on ollu myös Kalevi Riikonen!
Ufouskovien käsitykset aamuohjelmien ennustuksista??
3
55
Vastaukset 3
- Anonyymi
Ihmisten kyvykkyys säilyttää ilmiselvästi epätodet uskomukset kohdatessaan tosiasioita on perin juurin hämmästyttävää!
Teeman avaaja on ylivertainen mestari tässä lajissa!
Ei taida olla syytä onnitella ... 'mestariparkaa' - Anonyymi
Näin kerran sellaisen. Uskoisin muuten näkemääni mutta uskonmies sanoi seuroilla että taivaspaikkani menee jollekin hurskaalle tällä menolla ja pakotti kirjoittamaan tuhat kertaa uskontunnustuksen liitutaululle. En ymmärrä miksi minun piti kirjoittaa ne ilman vaatteita ja minua kiellettiin vilkuilemasta taakseni, josta kuului kummallista hakkaavaa ääntä ja läiskettä aina välillä.
Yksi Riikosen "opetuslapsista" menehtyi taannoin luonnollisiin syihin.
Haluan pitää selkeän pesäeron levottoman huuhaan ja faktapohjaisen ufotutkimuksen välillä. Riikosella ei ole mitään tekemistä ufotutkimuksen eikä järjenkään kanssa. Yksi sana riittää mielestäni kuvailemaan häntä. -Satusetä.
Saattaa olla että kaikkien mielenterveydelle ei ole hyväksi kuunnella Riikosia ja jos siellä joskus olisikin jokin totuuskin joukossa, niin se hukkuu siihen älyttömään soppaan.
Nuo on kaksi ääripäätä. Riikosen höpinät ja faktoihin nojaava ufotutkimus. Niiden väliin mahtuu paljon.
Edesmennyt Riikosen näkijälahjoihin luottava kaveri oli edellisissä elämissään ollut Titanicin kapteeni, samalla laivalla matkustanut miljardööri, Shogun, kuningas, kuninkaan salarakas yms aina jokin historiallinen merkkihenkilö.
Kun kaveri soitti Riikoselle että miksi naapuri on hänelle vihainen niin sieltä tuli samantien kuin apteekin hyllyltä että "Joo se oli sun hovineito edellisessä elämässä ja et koskaan jättänyt kuningatarta hänen vuokseen vaikka teillä oli intohimoinen suhde"
Teoriaa ei haitannut se että vihainen naapuri oli kalju miespuoleinen vanhus, joka oli suuttunut siitä että osa tämän hamstrausta harrastavan opetuslapsen romuista lojui hänen tontillaan alentaen koko alueen arvoa ja siisteyttä.
Mielestäni herra R kuuluu suljetulle osastolle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.642040Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt321614- 991102
- 45850
- 87793
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.23692- 29640
- 34563
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56548Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,122528