Keskusta onnistunut

Koko itsenäisyyden ajan on Keskusta hoitanut esimerkillisesti isänmaan asioita. Nyt ollaan alaspäin menossa. Valitettavasti pintakuohupuolueet saavat jalansijaa. Niihin luen myös Kokoomuksen ja Demarit.

11

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu, tukiaisia on ajettu ja saatu melkonen korruptio ja rikollisuus. mylly maahan.

    • Keskustan edustajien joukossa on suuri enemmistö jalat maan pinnalla kulkevia tervepäisiä ihmisiä.

    • Anonyymi

      No nyt oli kerrankin Keskustaan liittyvä aloitus, kiitos siitä!

      Miksi ajattelet Kokoomuksen olevan pintakuohuntapuolue? Heillä kuitenkin hyvin johdonmukaisesti puhutaan järkevän taloudenpidon ja yrittäjyyden puolesta: ne asiat ovat Kokoomuksen ydintä, eivät jotkut muuttuvat muoti-ilmiöt.

      • Ihmetyttää miksi Kokoomus lähti "ilmastohumppaan" mukaan vaikka se perustuu tietokonemalleihin, joilla ei ole korrelaatioita kuin satunnaisesti.


      • Anonyymi
        AITORehtiSOTILASa kirjoitti:

        Ihmetyttää miksi Kokoomus lähti "ilmastohumppaan" mukaan vaikka se perustuu tietokonemalleihin, joilla ei ole korrelaatioita kuin satunnaisesti.

        No onhan Keskustakin siinä asiassa samoilla linjoilla.


      • Anonyymi kirjoitti:

        No onhan Keskustakin siinä asiassa samoilla linjoilla.

        Täyttä huuhaata koko ilmastovouhkaaminen.


      • Anonyymi
        AITORehtiSOTILASaa kirjoitti:

        Täyttä huuhaata koko ilmastovouhkaaminen.

        Voi olla. Mutta jos Kokoomus on pintakuohuntapuolue ilmastoasioitten takia niin kai Keskustakin sitten on?


    • Anonyymi

      Saarikko on huolissaan julkisen talouden kestokyvystä!?Eli mites olis jos vaikka niitä sotealueita olisikin tullut vain viisi niinkuin asiantuntijat suositteli!?Tai jos kuntia ois vaikka satakin vähemmän?Ei kunnista tarvitse vähentää terveyden huollon henkilöstöä eikä palo-ja pelastusväkeä jn e.Mutta se käsittämätön hallinto hässäkkä joka täytyy olla vaikka asukkaita olis muutama sata.Voisko sieltä syntyä säästöä?Tai tuhannet maa-ja metsätalousministeriön "riemumaisterit"kepulaisia kaikki tyynni!Jokaista rehellistä viljelijää taitaa holhota pari jäsenkirja kepulaista viranhaltijaa jotka kansantaloudelle ovat pelkkiä menoeriä ja tuottavat vain paskaa!

      • Vanhan kertauksena:
        - Perustuslakivaliokunta ei hyväksynyt viittä sote-aluetta. Alueita oli sen mukaan liian vähän.
        - Myös nykyisin kuntien ja kuntainliittojen hallussa olevilla sote-asioilla on hallinto ja vieläpä moninkertainen määrä tulevaan verrattuna.


    • Valitettavasti Keskusta liian nuorissa käsissä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      51
      3326
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2782
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      141
      2573
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2291
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      355
      2014
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      151
      1634
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1485
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1308
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      35
      1258
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1164
    Aihe