Suomen Poliitikkomatelijat

Puola ja Unkari ovat alkanut osoittaa jonkinlaista selkärankaa suhteessa eu:n . Toivoisi vastaavaa eu:n nuoleskelun ja kontillaan olon lopettamista myös suomen edustajilta! Ei kaikkea tarvitse hyväksyä ja voisi pitää kiinni edes eu:n perussopimuksesta. Oikein ällöttää kun kuuntelee esim. Tuppuraiskan lausuntoja.
1817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikös ne Saksalaiset vedä tuota palettia. Se kävi ohrasesti viimeksikin Sakemannien kanssa kaveraamisessa ja siitäkin tuli kova lasku ,kuten nytkin ja sillonki hyväuskoset naiset oli Sakemannien edes kontillaan, mutta niiden matkaan lähteneiden naikkosten matka päätyi ennen vastarantaa. Yhtä hyväuskosia taitaa olla nämä maata johtavat naikkosetkin. Eikä taida hyvä heilua tästäkään kaveraamisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Puola ja Unkari ovat alkanut osoittaa jonkinlaista selkärankaa suhteessa eu:n . Toivoisi vastaavaa eu:n nuoleskelun ja kontillaan olon lopettamista myös suomen edustajilta! Ei kaikkea tarvitse hyväksyä ja voisi pitää kiinni edes eu:n perussopimuksesta. Oikein ällöttää kun kuuntelee esim. Tuppuraiskan lausuntoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu