Jennin tupa Petäsmäki

Anonyymi

Millaista palvelua on tarjolla ja uskaltaako siellä käydä? Petäsmäki ei kuulemanni mukaan ole sitä parasta aluetta Raisiossa.

6

4185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiva, rento taukopaikka, mutta jonossa ei kannata sitten yhtään etuilla vaan päinvastoin jos huomaa että siihen on tulossa kovanaamaa niin päästää heidät kiltisti vain edelleen.

      • Anonyymi

        Raision paras grilli ehdottomasti. Ei ole koskaan ollut jonoa päivällä kun olen siellä käynyt. Iltaisin voi tietysti olla sitten kaikenlaista porukkaa siellä liikkeellä.


      • Anonyymi

        Muutama kaveri Karvetista eilen illalla oli vähän kännissä. Riehuivat kunnolla ja siinä samalla hajoittivat pyörävaraston ikkunan Kirjokallionkadulla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Raision paras grilli ehdottomasti. Ei ole koskaan ollut jonoa päivällä kun olen siellä käynyt. Iltaisin voi tietysti olla sitten kaikenlaista porukkaa siellä liikkeellä.

        Hyvällä tuurilla voi nähdä tai kuulla jotain jota voi sit kiikkustuolis muistella. Mut aina löytyy päivän Turun sanomat ja uusin seiska. 3sta 4jään on häppäri, iso olut alle neljä euroo, lonkerookin löytyy ja tupakit voi ostaa saman tein. Ruoka ehkä hävii keskustan Kivelän grillille, mut palvelu on ihq


    • Anonyymi

      Tästä on jo aikaa varmasti 5v, silloin oli joku ihme täti myymässä(ei omistaja). Otin ulkotiskiltä kerroshampparin mukaan, kesken tilauksen tekoa päätti myyjä laskea hampparin pöydälle ja alkoi palvella pappaa sisällä veikkauskuponkeineen. Olin hiukan että wtf. Noh kotiin pääsin ja avasin folion, toinen pihvi puuttui. Epäilen että oliko ko. Myyjä josain pöllyissä tjt. En ole sen jälkeen käynyt, saan kerroksen kahdella pihvillä muista reson snäkäreistä. Hyvä se hamppari yhellä pihvillä oli mutta toi täti oli kyllä jostain en tiedä mistä.

    • Anonyymi

      Onks se joku persusnägäri

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      68
      3362
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1194
    3. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      22
      974
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      970
    5. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      810
    6. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      744
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      34
      725
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      45
      709
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      29
      663
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      647
    Aihe