Muutin juuri uudelle paikkakunnalle ja minulle selvisi että asuinalue jonne rantauduin, on kaupungin huonomaineisinta. Olen aiemmin asunut paikoissa joissa tunnen oloni turvalliseksi. Yhdeksän jälkeen meinasin lähteä käymään lähikaupassa, mutta köönnyin nopeasti takaisin kotiin kun kadulla oli oudonnäköistä miesporukkaa.
Pelottaa ja ahdistaa avain valtavasti. Ystävät ja sukulaiset jäivät sen verran kauas, etten voi pyytää ketään olemaan luonani. Sydän hakkaa ja ahdistus on voimakasta. Pimeä ja myöhäinen ilta pahentavat oloa. En uskalla nukkua koska pelkään että joku tulee yöllä ovesta läpi väkisin. Toivon että olisi aamu ja valoa. Ensimmäinen yö uudessa asunnossa ja kadun muuttoa jo nyt.
pelko ja muutto
Anonyymi
2
114
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi joku tuntematon tunkeutuisi juuri sinun asuntoosi? Onko sinulla asunnossasi jotain kallisarvoista?
Minä luulen, että olet asuinpaikallasi yksi täysin merkityksetön ihminen, joka ei kiinnosta ketään ja jolta ei ole saatavissa mitään. Ole ja elä huoletta! - Anonyymi
Hommaa pesäpallomaila eteiseen varalle niin siitä on nopee kopata kun palloa lähtee lyömään. Mulla on semmone lyhyt alumiininen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294977Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1564778Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2154772Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1194580Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192364Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32148- 661677
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241584- 1941301