Kaarna on rakennettu siksi että kaupungin virkamiehet saavat sitä esitellä ylpeänä vierailleen! Kaarna oli jo valmistuessaan täysin floppi! Ahdas ja rauhaton oppimisympäristö. Oppilaat kärsivät ja opettajat irtisanoutuvat yksi toisensa jälkeen!
Kaarnaa taas esitelty
Anonyymi
71236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Älkää aina valittako, tek.johtaja hommaa hyvin kavereilleen töitä Kaarnaan.
Teknisenlautakunnan puheenjohtajan firman työmiehet saavat hyvin töitä kaarnasta ilman kilpailutusta?
Tarjoukset on pyytänyt YIT, eikä teknisellä johtajalla tai teknisenlautakunnan puheenjohtajalla ole tämän asian kanssa mitään tekemistä.
Kyseisellä firmalla on ollut mahdollisuus tehdä työ nopealla aikataululla syysloman aikaan, eikä siihen ole lähialueilta muut kyenneet.
Miten ilmanvaihdon käy kun ei ole laskettu että tehdään jälkeen päin välisermiä rakennukseen?
Miten oppilaat kärsivät?
Omat muksut ainakin siellä ihan ilosin mielin ja oppikin tuntuu päähän menevän vaivattomasti.
Toivottavasti ei ole enää niitä ryhmätöitä, ja oppilaat kuulemma itse itsenäisesti hakevat tietoa. Aremmat siellä jäävät toisten jalkoihin opettajia ei kiinnosta
saman näköiset siinä sitte kuksivat toisiaan on jo niin pitkällä se toisiansa hyväileminen et ei osata edes hävetä