Jouduin hankkimaan televisiooni maksukortinlukijan. DNA:n myyjän mukaan se on vanhanaikainen, ja hän suositteli jotakin hubia. Hubi kuulemma parantaa kuvan laatua ja sen avulla voi katsella mm. Ylen Areenaa ja Netflixiä.
En käsitä, mitä vanhanaikaista on siinä, että katselen Areenaa ilman hubia, ja Netflixiä vartenkin televisioni kaukosäätimessä on valmiiksi oma näppäin.
Miten tuo hubi parantaa kuvan laatua? Kun tv-lähetys on hd-tasoa, lisääkö hubi kuvapisteitä lähetykseen? Miten hd-tasoinen televisio kykenee toistamaan parantuneen kuvan?
Pysyin vanhanaikaisena ja ostin kortinlukijan. Tosin sen olisi saanut 30 euroa halvemmalla esimerkiksi Verkkokaupasta.
DNA: "Hubi parantaa kuvan laatua"
Anonyymi
2
191
Vastaukset
- Anonyymi
Se DNAn myyjä yritti huijata sinua. Itseäni ei ole samalla tavalla huijattu vaikka hommasin itselleni Hubin, hommasin sen ihan muista syistä kuin "kuvanlaadun parannus". Eli ei Hubi tee katselukelvottomasta kuvasta sen parempaa mitä tavallinen telkkarikaan. Mutta noin muutoin Hubi on kyllä ihan kelpo laite.
- Anonyymi
Myyjän tehtävä on myydä. Se kannattaa aina muistaa, kun joutuu olemaan tekemisissä heikäläisten kanssa.
Lisäksi myyjän tehtävä on myydä sitä, mitä sillä viikolla on käsketty myydä, mikä ei välttämättä ole lainkaan se mitä asiakas tarvitsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä881755Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721625Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1731330- 57925
- 49900
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em67889- 66884
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838