Pelaa tiukkaa peliä ja opi tuntemaan softan ansat. Mitä rokimpi olet, sitä vähemmän häviät. Kun huomaat, että häviät jokaisen ison panostuksen tai potin, niin kippaa aina hyvilläkin käsillä: kaksilla pareilla, ylipareilla, jne., kun huomaat, että joku vetää ohitse tai jo valmiiksi johtaa sinua setillä tms.
Softan huijauskuvio toistaa itseään, joten opit tuntemaan ansat, niin että voit pitää tappiot siedettävällä tasolla. Iloa pelaamisesta ei tosin ole, mutta saatpa ainakin pelata, jos olet peliriippuvainen. Voittoa älä koskaan edes haaveile, sillä se on nettipokerissa lähes mahdotonta.
Ohjelmat on laadittu siten, että raha pysyy mahdollisimman kauan saitilla ja yhtiö saa mahdollisimman paljon rakea sitä kautta. Huonot pelaajat voittavat oddseja enemmän/ useammin ja hyvät pelaajat häviävät todennäköisyyttä enemmän.
Jos luulit, että Veikkaus yhtiön softa poikkeaa muista, niin erehdyit. Ihan samanlainen on kuin muutkin.
Miten pidät tappiot pieninä, vaikka saitti on rigattu?
3
1866
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi Veikkauksen softa eroaisikaan muista kun se on ostettu Playtechiltä, en ainakaan usko että Veikkauksen väki tietäisi mitä algoritmejä se sisältää, ehkei edes halua tietää.
- Anonyymi
888pokeri on ainakin ukrainalaisten asialla. Luulisi että heitä autetaan muuten kuin pokerisaitilla. Aina on heikäläisillä saletit, kun muut rämpii ym. korteissa.
Ja taitaa se saitti olla muutenkin noita itämaita puoltava, vaikka ryssät sieltä kipattiinkin, toistaiseksi. - Anonyymi
Kun huomaat häviäväsi joka käden oddseista riippumatta, niin tee niin, että et maksa mitään ja korotat vain tilanteissa, joissa omat oddsit ovat yli 75 % luokkaa. Blindeilla pistä all in ässäparilla, mutta kippaa pienemmät parit, jos joku on mukana korotuksen jälkeen ja tekee reraisen oman korotuksesi jälkeen.
Pane siis ässäparilla all in ja häviät joka kerta. Häviät aina olipa oddsit mitä tahansa. Ja jos lähdet pelaamaan pitkää kättä ässäparilla tai isolla kuvaparilla, niin kippaa heti, kun joku korottaa reilusti... olet siinä vaiheessa jo hävinnyt käden. Tämä kuvio toistuu säännöllisesti aina jokaisella saitilla, jos olet hyvä pelaaja. Et voi voittaa. Vaihda saittia tai lopeta pelaaminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864660Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093857Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1893694Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692108Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301172
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1531127- 511034
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914