Miten pidät tappiot pieninä, vaikka saitti on rigattu?

Anonyymi

Pelaa tiukkaa peliä ja opi tuntemaan softan ansat. Mitä rokimpi olet, sitä vähemmän häviät. Kun huomaat, että häviät jokaisen ison panostuksen tai potin, niin kippaa aina hyvilläkin käsillä: kaksilla pareilla, ylipareilla, jne., kun huomaat, että joku vetää ohitse tai jo valmiiksi johtaa sinua setillä tms.

Softan huijauskuvio toistaa itseään, joten opit tuntemaan ansat, niin että voit pitää tappiot siedettävällä tasolla. Iloa pelaamisesta ei tosin ole, mutta saatpa ainakin pelata, jos olet peliriippuvainen. Voittoa älä koskaan edes haaveile, sillä se on nettipokerissa lähes mahdotonta.

Ohjelmat on laadittu siten, että raha pysyy mahdollisimman kauan saitilla ja yhtiö saa mahdollisimman paljon rakea sitä kautta. Huonot pelaajat voittavat oddseja enemmän/ useammin ja hyvät pelaajat häviävät todennäköisyyttä enemmän.

Jos luulit, että Veikkaus yhtiön softa poikkeaa muista, niin erehdyit. Ihan samanlainen on kuin muutkin.

3

1862

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi Veikkauksen softa eroaisikaan muista kun se on ostettu Playtechiltä, en ainakaan usko että Veikkauksen väki tietäisi mitä algoritmejä se sisältää, ehkei edes halua tietää.

    • Anonyymi

      888pokeri on ainakin ukrainalaisten asialla. Luulisi että heitä autetaan muuten kuin pokerisaitilla. Aina on heikäläisillä saletit, kun muut rämpii ym. korteissa.
      Ja taitaa se saitti olla muutenkin noita itämaita puoltava, vaikka ryssät sieltä kipattiinkin, toistaiseksi.

    • Anonyymi

      Kun huomaat häviäväsi joka käden oddseista riippumatta, niin tee niin, että et maksa mitään ja korotat vain tilanteissa, joissa omat oddsit ovat yli 75 % luokkaa. Blindeilla pistä all in ässäparilla, mutta kippaa pienemmät parit, jos joku on mukana korotuksen jälkeen ja tekee reraisen oman korotuksesi jälkeen.

      Pane siis ässäparilla all in ja häviät joka kerta. Häviät aina olipa oddsit mitä tahansa. Ja jos lähdet pelaamaan pitkää kättä ässäparilla tai isolla kuvaparilla, niin kippaa heti, kun joku korottaa reilusti... olet siinä vaiheessa jo hävinnyt käden. Tämä kuvio toistuu säännöllisesti aina jokaisella saitilla, jos olet hyvä pelaaja. Et voi voittaa. Vaihda saittia tai lopeta pelaaminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6178
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5657
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1808
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe