Kun lueskelin tuosta rovaniemeläisen Esson huonosta asiakaspalvelusta ja ESSO:n suorastaan välinpitämättömästä suhtautumisesta koko asiaan, tuli taas jälleen kerran mieleen, kuinka vähän ihmiset Suomessa välittävät ylipäätänsäkään, mille firmalle rahaansa kantavat.
Käykääpä vilkaisemassa tuota keskustelua ja kommentoikaa, jos jaksatte. Pistää taas niin vihaksi koko kapitalismi ja ylikansallisten öljy-yhtiöiden toiminta.
-Linda-
Ainiin se linkki on tässä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=686&posting=22000000007988820
Käykääpä vilkaisemassa tuota keskustelua ja kommentoikaa, jos jaksatte. Pistää taas niin vihaksi koko kapitalismi ja ylikansallisten öljy-yhtiöiden toiminta.
-Linda-
Ainiin se linkki on tässä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=686&posting=22000000007988820
Vastaukset 4
Vanhimmat
*yhtyy vihanpitoon*
Voi hellallettas, sanoiko siellä nyt joku pahasti äidin pikku-kullannupulle ja nyt on paha mieli. Menkää muualle tankkaamaan, jos ei joku paikka tunnu hyvältä.
Tuosta keskustelusta käy kyllä hyvin selville se, että penikat siellä ovat asialla olleet ja henkilökunnan kärsivällisyys ei näköjään ole aina riittänyt.
Minua ei haittais yhtään, jos nämä nuorisojoukot hinaisivat itsensä jonnekin muualle noilta huoltoasemilta. Siellä maleksivat ja sotkevat ja ovat vain maksavien asiakkaiden tiellä.
Henkilökunnan aika menee varsinkin viikonloppuisin ja öisin heidän jälkiään siivotessa, eikä näiden marisijoitten asemille jättämä raha riitä edes henkilökunnan palkkoihin. Enemmän noista pentulaumoista on asemille haittaa. kuin hyötyä, oli sitten minkä firman asemasta tahansa kysymys.
Hyvä kapitalisti.
Sinulla on sellainen asenne, että voisit hyvinkin päästä töihin Saarikylän Essolle.
Kyllä kumpikin kelpaa jos on todella oikeata työtä tarjolla,sillä olen koulutukselta markkinointi merkonomi ja kiviseppä artesaani lisäksi.Miten on suomussalmen saarikyläkö oli kyseessä, vastaa kirjoittaja.