Minäkin haluan. Marinin syytä erota, koska loukkaa syvästi ikääntyneempiä Suomen kansalaisia.
? Pääministeriltä odotetaan jotain muuta kuin mihin Sanna Marinin kompetenssi yltää.
Se on juuri sitä, kun on nuori, kokematon ja lapsellinenkin ja substanssiosaaminen puuttuu. Huono ja vaarallinen yhtälö, kun kyseessä on Suomen valtion, hyvinvoinnin ja turvallisuuden johtaminen.
Kaikki kutina ei lähde raapimalla. -BB Nurminen.
Sanna Marin sanoi haluavansa ravistelella pääministeri- instituutiota
4
114
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.seiska.fi/kotimaa/uusi-paljastus-paaministerin-kohubileista-sanna-marinin-ilmari-bestis-houkutteli-poppari
Tällaista tällä kertaa. Mitä saamme huomenna lukea? - Anonyymi
Minä myös haluan hän eroaa virasta. Ensin hakee ääniä,ilmanen mainos tulevalle vaalikaudelle vanhoilta: Yö-kylässä ohjelmassa. Tietää nuoret ei katso,joten möläytää F.B. vitsinsä.Kohtena vanhat imiset ja nuoret aikuiset innossaan nuorekas politikko.Häntä äänestän seuraavalle kaudelle.Pekää äänten kalastelua. Puhuu paljon asian vierestä,mutta ei koskaan mitän asiaa!
- Anonyymi
Pääministerin on oltava esikuva ja uskottava myös vapaa-ajallaan julkisuudessa. Kommentit leviävät pitkin maailmaa. Suomi ei tarvitse henkisesti keskenkasvuista pääministeriä joka näyttää keskisormea vanhemmalle väestölle. Marin on meille häpeäksi.
- Anonyymi
Suomi tarvitsee juuri Marinin kaltaisen pääministerin. Sehän näkyy täällä urpelomiesten jatkuvassa nälvinnässä.
Kun mies on heikko niin jälki on tällaista.
Laoselliset lippalakkimiehet tuntevat häviön. Se näkyy juuri näin.
Marin on liian vahva liian älykäs liian kyvykäs. Miehelle jää vain haukkuminen, joka on tietenkin pikkupiskien räksytystä.
Marinille ie vaan voi mitään.
Upeaa katsottavaa tämä on näin naisena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai12210076Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki785016Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694852Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73300Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j142517Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071740Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.551580- 471536
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591464Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661412
