Ei haittais, vaikka Kärkkäinen kyykkäis. Varmasti joku perustais vastaavan tilalle. Itse en Kärkkäisellä enää asioi ja toivon, että muutkin toimisi samoin. En vain yksinkertaisesti vakaumukseni vuoksi voi siellä enää asioida!
Nimim. Täysrokotettu vanhoillislestadiolainen suurperheen äitee
Nimim. Täysrokotettu vanhoillislestadiolainen suurperheen äitee
Vastaukset 70
Vanhimmat
Normi lesta ajattelee vain itseään
Kyllä Kärkkäisellä riittää asiakkaita
Aika tylyä kieltää holokaustin
Mistä ihmeestä nuo juutalaiset on edes keksitty eihän Suomessa edes ole juutalaisia?
Miten pihalla oot
Oletko myös juutalainen, vai pahoitatko sivutyönä mieltäsi mitä kotitöiltä ehdit.
Rasismin ohella Kärkkäisen muunkaanlainen salaliittoteoretisointi, huuhaan levitys, tiedevastaisuus ja yleinen sekoilu ei saa minulta tukea ostosten muodossa. Mitään en ole ostanut vuosikymmeneen eikä tätä päätöstä ole ollut tarpeen muuttaa. Nyt hän tiedotteessaan lupaa jälleen lopettaa "poliittiset kannanotot". Valitettavasti uskottavuus on vain kovin huono, tämä kun ei ole ensimmäinen kerta kun hän on näin luvannut tehdä.
Niin niin ja vahinkoa teet vain itsellesi.
Kärkkäinen vain porskuttaa.Lukekaa Iltalehtiä.
Aika monta työtöntä tulis lisää jos kärkkäinen menis nurin.
Mutta näkyy porskuttavan aika lujaa, näin korona aikana.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/93968d6e-5f4a-4909-ae14-ba503082f944
Kyllä Kärkkäisellä bisnes tajutaan. Sehän ei ole nykyisin enää kovinkaan halpa. Mutta kun ostajat on tyhmiä ja maksavat enemmän kuin olisi tarpeen, niin fiksu kauppaias nostaa hintoja. edelleen Kärkkäiselleä joku tavara voi olla edullista. Mutta ne tarjoukset eivät välttämättä ole halpoja. Monta kertaa olen uteliaisuuttani katsellut hintoja - netti tietää kaiken. Monesti on käynyt niin, että Kärkkäsien ALE on jopa lähes 30 prossaa jostain tavarasta. Täsmälleen saman tavaran saa Halpa-Hallista tai Tokmannilta jopa pikkuisen halvemmalla kuin se Kärkkäsien alehinta on. Mutta tuohan on täysin laillista - jos ostaja on tyhmä sitä saa k---taa.
Eipä ne katkerat poikotoijat näy asiakas virrassa. Jatkakaa vai poikottianne, itellennähän te vain kiusaa teette.
paikallislehtikin on taasen ajojahti hommissa,nekatiivista kirjoitusta yhdestä yrityksestä,mutta samalla sivulla on toinenkin yritys mutta siitä ei mitään nekkua
Mitään ajojahtia ei oo. Ite J K niitä älyyttömyyksiä suustaan päästää. Eli ite on soppansa keittäny. Hyvä vaan, että niistä uutisoidaan. Munkin lähipiiristä muutama on hurahtanu tuohon nwo-huuhaaseen. Sukuni on hajaantuneempi, kuin koskaan. Kiitos vain Kärkkäisen lausuntojen. Ite en voi kärkkäisellä enää asioida.
Paikallislehessä porskuttaa se tietty piiri, oliko ne nyt vapaa hitsareita vai mitä?
Kysymyshän ei ole kaupankäynnin taitamattomuudestahan siitä häntä ei voi moittia.
Mutta tämän menestyksen johdosta mikä normaalisti tehdään WC pyttyyn on noussut päähän valitettavasti. Ja sitä myötä näitä ns. aivopieruja tupsahtelee silloin tällöin.
Mutta mitäpä tuosta tiedän sen että " huutonsa " hän tulee vastaamaan ja tiedän että on osittain joutunutkin. Ei vain muista eikä osaa yhdistää tapausta ! Toisilla menee oppi hitaammin perille, hänen kohdaltaan eritoten ! Että voi voi reppanaa !
Onko Juhalta viety Sananvapaus,vai onko sitä suomessa ollutkaan. Vai mitä tämä ajojahti on?
Onko holokaustin kieltäminen asia joka sisältyy sananvapauden piiriin?
Ei Suomessa ole ennakkosensuuria. Jos on riittävän tyhmä että esittää julkisesti valheellisia ja jopa laittomia väitteitä, niin seurauksia kyllä voi jälkikäteen aiheutua.
Ei myöskään oo SANANVAPAUTTA.
Mielestäsi valheita saa levittää, mutta tällaista toimintaa ei saa kritisoida...?
Aivan hyvä tilanne siinä suhteessa vaikka lähinaapuriin tuon sananvapauden osalta.
Ei itselle ole vaikeuttanut asioitaan tuoda julki.
Onko suomen holokausti jo unohtunu Miettikää mitä saksalaiset teki suomalaisille.
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Itä-Karjalan_keskitysleirit. Onko omat tekemiset unohduksissa
Presidentti Niinistö kävi viikko sitten juhlistamassa holokaustia ulkomailla. Kai se totta on.
Aloittajan surkea provo..... Äiti heeh..
Moni vl on lopettanut Kärkkäisellä asioinnin. Osa työntekijöistäkin on uhannut ottaa loparit ja muutamat ovat niin tehneetkin. Eräskin perhe joutui koronaviruksen kouriin, jolloin päättivät, ettei enää seuraa J Kärkkäisen jalanjäljissä. Eivät enää avaa Kärkkäisen ovea. Onneksi on Halpahalli ja monia muita liikkeitä. Onneksi!
Mikä erityisesti loukkasi vl:iä?
No se että maanantai aina lopettaa vl.n
Jos vasta nyt on ymmärtänyt Kärkkäisen kirjoitusten olevan täyttä roskaa niin vikaa on kyllä viestin vastaanottajassakin. No parempi myöhään kuin ei milloinkaan. Toivottavasti COVID-19-sairaus ei jättänyt elinikäisiä vammoja.
Halpa-Hallissa vain polkutraktoreita. Kärältä saa polttomoottori vehkeitä!
En keksi mitään sellaista tuotetta jossa Kärkkäinen olisi ainoa mahdollinen ostopaikka.
Sama täällä ja muualta saa vielä halvemmalla.
Havin polttoaine maakunnassa. Siellähän sinäkin tankkaat.
Samassa pihassa olevan TB:n polttoaine samanhintainen jos et ole huomannut.
Samassa pihassa TB:llä sama hinta. Ei tarvitse Kärkkäisellä tankata
Eikö äitee siellä hellan ja mulkun välissä ymmärrä että kärkkäinen on aika monen ihmisen työpaikka.
Valitettavasti holokaustin kieltäminen on asia josta ei moni tykkää vaikkakin työpaikkoja katoaisi
Tuo on juurikin noin
Kyllä Kärkkäisellä voi käyvä ei tietääkseni siellä ole holokaustista toimintaa ei ole tapettu ketään. Koittakaa keksiä jo muita aiheita.
🤣🤣 Hellan ja mulk... 🤣🤣
Jos on uhattu lapsesta asti että ei pääse taivaaseen ja palaa helvetin tulessa , pikkuisen laittaa ajattelemaan että missä ostokset tehdään. Itse kauppias ryyppää ja rällää erämaassa välittämättä pääseekö taivaaseen
Mie en ennää asioihe Kärkkäisellä. En halua tukia näin pohojoista vastarintaliikettä (joka toimii nyt peitenimellä Pohojonen perinne). Voi kuulkaat, ku sanon teille, että äläkää tekkää rahottako tällaista toimintaa. Kärkkäinen oli kyllä hyvä kauppa, mutta sitten toimitusjohtajan piti ryhtyä rahottaa ääriliikkeen toimintaa ja alakaa jakkaa älyttömiä salaliittoteorioita, ni ainahi mulla tuli mitta täyteen, enkä enää asioihe Kärkkäisillä lainkaan. En vain pysty. Eikä moni muukaan. Harmi, mutta näin vain on päässy nyt käymään. Ei edes anteeksipyynnöt Salelle riitä, sillä on loukattu niin monia muitaki, sekä vähätelty koronapandemiaa…. puhumattakaan äärijärjestön rahallisesta avustamisesta.
Ennen oli Kärkkäisen vakioasiakas. Nytten vain en ennää kertakaikkijaan pysty siihen liikkeeseen menemähän. Yritin puhua Kärkkäisen Jussille järkiä, mutta tuloksetta. Hän silimät kiiluen piti kannastaan kii. Voi sitä kiihkoa, millä se sitä aatettaan yritti tuputtaa. Minen sellaista jaksa kuunnella. Sannoin Jussille, että minen kyllä ennää sun liikkeeseen tuu ku jatkat tolla linjalla. Ennää ei auta anteeksipyynnöt eikä mitkään koska en usko, että hän on siitä ennää mihinkään muuttunu. Rahhaaa virtaa entiseen malliin PVL:n (pohjoinen perinne) toimintaan. Ei kiitos, minen sellaista järjestöä halua tukea!
Pvl?
hyvä yritys kärkkäinen,aamusella ostoksille,ja autopitää huoltaa ja tankata ei moitittavaa liiketoiminnassa,ihmisissä onvikaa mutta kannattaa joskus katsoa peiliin vähänkauvemmin,oisko siinä mitään korjattavaa kuka sieltä katsoo
Eläpä käännä totuutta toiseksi mitä se on .!
katso aamupesunjälkeen peilikuvaasi ja mieti pitäisikö pestä uudestaan.oletko todella niin puhdas että, voisit toisia puhdistaa puheillas,
Onko holokaustin kieltäminen samalla tärkeysasteikolla kuin likainen naama peilissä sinun maailmankatsonnassa
Mitä väliä sillä holokaustilla on. Eikö siitä oo höpötetty jo tarpeeksi. Puhuttas vaikka koronasta.
aikamoisia ihmisiä ylivieskassa, voi huhhuh
Niin mitä väliä, harmi että aatulla jäi hommat puolitiehen. Näin sanoo moni kun tätä nykyaikaa katselee.
Lestoilla ihan sama ketä kusettaa viikon aikan kun sunnuntaina seuroissa saa kaikki tekemänsä synnit anteeksi. Onneksi osa lesta äideistä osaavat vaati ihmisarvoa ja eroavat . Joku roti tuossakin aivopesussa
Seurojen ovelle rokotuspiste ja koronapassi käyttöön👍
Voisi seuroissa muuttaa tapojaan eikä annetakkaan syntejä anteeksi vaan palakoot helvetin tulessa mihin nuoret lestalapset ikätovereitaan passittaa sanoillaan.
Voi kyynel. Onneksi kärkkäisen kauppa kannattaa. Pysykää vaan tiukkikset pois sieltä., ja varsinkin rokotetut. On helpompi hengittää ilman teidän piikkiproteiineja ;)
Ylivieskan Vihervasemmiston surupäivä Kärkkäinen kärjessä tuloissa.
Kaikki ok mitä sanoo tai tekee jos on rikas?
Kerrankin joku rikas ja vaikutusvaltainen uskaltaa olla eri mieltä koronasta ja tuoda sen julki! Arvostan! Köyhiä on helppo dissata ja pitää luusereina. Sehän se CL-porukkaa niin syvältä riipoo, kun Kärkkäinen oli lähes Jumala ja siellä ravattiin yhtenään ja oltiin ylpeitä että on lessu johtaja. Olikin valtava pettymys, kun hän alkoikin kertoa totuuksia koronasta, rokotteista ym. Se ei nyt vaan sovi, kun lessut uskoo vain auktoriteetteja ja heidän puheenjohtaja on rokotusten kannalla. Yllättäen kärkkäisen sielun tilaakin jo epäillään. Lessuissa ei ole varaa poiketa rivistä tai sut erotetaan.
mua ei haittas vaikka prisma kaatus,tai cittari,
Ei muakaan haittais,kunhan Kärkkäinen ja Lidli pysyy.
varaosaliikekin sais mennänurin,netinkautta voitilata edullisesti,mutta posti eisaa mennä eikä viinakauppa eikä apteekki eikä huolsikat.
ja Putin Pysyy. Persu
Mukava nähdä suviseuroista tuttuja rouvia ja heidän tyttöjään Kärkkäisellä käydessäni. Unohtumattomia hetkiä minun asuntovaunussani en saa pois mielestäni. Kaikkensa antavia olivat.
Sillä mitään merkitystä ole mitä kauppiaat huutelee.Jos tarvin jotain tavaraa niin menen sinne mistä sen kätevimmin saan,maksan kassalla ja menen kotiin.Eihän Kärkkäiseltä mielipiteitä osteta,niitä saa jokainen kehitellä ihan itekseen ja uskoa saa vaikka joulupukkiin tai omiin salaliittoteorioihinsa.Menee oma elämä liian vaikeaksi jos alkaa pohtimaan jonku letkautuksia ja kiertämään sen takia kauppoja ja tilaamaan netistä muualta.Kannattaa jättää nuo oman arvoonsa ja elää niinkuin ei olis kuullut yhtään mitään.
Toivotaan kaikille hyvää, myös Kärkkäiselle. Rukoilkaa vihamiestenne puolesta.
menköön vaikka stokmanni nurin taikka vr- no sehän on aina kun on sähköhäiriö.ottakaa opiksi ja ostakaa kärkkäiseltä akrikaatti
Eikös se oo myös lesta?
Eikös körttiläisiltä ole tenuttelu kielletty ! Ei kai kukaan selvinpäin noin päättömiä höpötä
Onhan siellä pohjoisemmassakin kauppoja kaikenkarvaisille itkupotkukiukuille. Näistä vihervasemmiston aloituksista kun voisi päätellä, että ei olisi kuin Kärkkäinen.