Kunnan isännöintiä

Anonyymi

Olen antanut itseni ymmärtää ihan keittiön oven raosta, että Hämeenkyrön kunnan vuokratalojen isännöinti olisi erään epämääräisen isännöintiyrityksen käsissä. Ylen MOTkin mainitsi tämän yrityksen käyttävän hyvin arveluttavia keinoja laskuttaessaan kiinteistöyhtiöitä ja sitä kautta niiden asujia, sijoittajia ja vuokralaisiakin.

Olisi mukavaa tietää tämän isännöintifirman valinta Hämeenkyrön kunnan asuntotoimeen? Mitä kautta se on tullut, ketkä henkilöt ovat olleet valitsemassa ja millä suosituksilla. Siitä on jo useita vuosia kun tästä yhtiöstä kirjoitettiin mediassa, joten epäilysten olisi pitänyt herätä. Paitsi jos ei ole ollut tiedot ajan tasalla. Herää mielessäni monenlaisia ajatuksia, varsinkin kun olen kuullut isännöinnissä olleen yhtä ja toista kirjavuutta aina kuitenkin vain yhteen suuntaan hyödyttäen.

Toivon lukijoilta kokemuksia kunnan kiinteistöyhtiöiden isännöintiin liittyen!

3

1418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samoin olen miettinyt paljonko kunta on antanut kottia kyseiselle firmalle. Ylimielistä toimintaa ja ryöstö hintoja, Tyhjiä vuokrahuoneistoja enemmän kuin ikinä. Kumpi parempi saada vähemmän vuokraa jatkuvasti vai paljon sillointällöin. On kiva istua kaikissa lautakunnissa tärkeenä , teot mahtuu tikkuaskiin. Ryhtiä päättäjät tai kunta kuivaa ilman hämeenkyrötöntäkin väylää.

    • Anonyymi

      Isännöinti ei ole uskonasia,kvg sanoo nörtit. Löytyy meinaan tietoa lahkolasta ympäri suomen. Ottakaa asioista selvää,iso ei aina paras sano entinen likka!

    • Anonyymi

      Mitä varten huutelet keittiön oven raosta?? avaa ulko ovi tai mee pihalle huutelee. Kuuluu nimittäin paremmin

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      448
      6474
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      158
      3814
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      101
      2490
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1969
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      123
      1333
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1263
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1114
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1085
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1019
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      993
    Aihe