Okei eli mun pitäis tehdä kurssilla tehtävä ohjeilla:
""
Tee funktio, joka tarkastaa, ovatko annetut kaksi lukua samoja. Jos ovat, funktio tulostaa konsoliin "Samat", muussa tapauksessa "Eri luvut".
""
Onko ketään joka voisi tässä auttaa sillä minä en saa mitään aikaan... Yrittänyt miettiä ja löytää apua netistä mutta ei mitään. Opettaja ei auttanut koska "pitää oppia itse" Kiitos avusta jos sitä saan :)
Apua javascript functiossa!
Anonyymi
4
185
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö teillä ole mitään oppimateriaaleja? Melkeen minkä tahansa kielen peruskurssi niin tuollasethan käydään ylensä ihan ekana läpi.
- Anonyymi
function samat(a,b){
if (a===b) {
console.log('Samat');
} else {
console.log('Eri luvut');
}
}
samat(5,15)- Anonyymi
miks teet toisten kotitehtäviä mitä siitä kukaan hyötyy että joku toinen tekee ne valmiiksi? ite tuhlaat aikaas ja toinen ei opi asiaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p596859Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3555951Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543294Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill292999Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901552Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171278Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181016- 55937
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1910Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1887