Okei eli mun pitäis tehdä kurssilla tehtävä ohjeilla:
""
Tee funktio, joka tarkastaa, ovatko annetut kaksi lukua samoja. Jos ovat, funktio tulostaa konsoliin "Samat", muussa tapauksessa "Eri luvut".
""
Onko ketään joka voisi tässä auttaa sillä minä en saa mitään aikaan... Yrittänyt miettiä ja löytää apua netistä mutta ei mitään. Opettaja ei auttanut koska "pitää oppia itse" Kiitos avusta jos sitä saan :)
Apua javascript functiossa!
Anonyymi
4
358
Vastaukset 4
- Anonyymi
Eikö teillä ole mitään oppimateriaaleja? Melkeen minkä tahansa kielen peruskurssi niin tuollasethan käydään ylensä ihan ekana läpi.
- Anonyymi
function samat(a,b){
if (a===b) {
console.log('Samat');
} else {
console.log('Eri luvut');
}
}
samat(5,15)- Anonyymi
miks teet toisten kotitehtäviä mitä siitä kukaan hyötyy että joku toinen tekee ne valmiiksi? ite tuhlaat aikaas ja toinen ei opi asiaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1071317Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137804Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197740Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47707Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!32695- 69682
- 47630
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59555Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29541Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530