Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miten liukuvoide pestään pois?

Nytten ekaa kertaa luikkaria testaan ja on vesi/silikoni pojainen sellanne rfsun nii miten se pestään pois sitten vai pitääkö sitä?
1934
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pelkällä vedellä se lähtee. Vesipohjaiset liukkarit eivät siis oikein sovi esimerkiksi suihkuhuoneleikkeihin, sillä jo suihkun kostea ilma vaikuttaa siihen.

Pillun sisältä sitä ei tarvitse huuhdella pois, koska pillu itsessään "huuhtelee" tavarat sieltä pois muutenkin, joten älä suihkuttele sisälle. Sama juttu jos olet mies ja touhuat perseen kanssa, niin sitä ei tarvitse perseen sisältä huuhdella pois.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nytten ekaa kertaa luikkaria testaan ja on vesi/silikoni pojainen sellanne rfsun nii miten se pestään pois sitten vai pitääkö sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu