Halla-aho oli loistava puheenjohtaja.

Jussi Halla-aho menestyi loistavasti perussuomalaisten puheenjohtajana siitä huolimatta että lapsena koulukiusaamista harrastanet ja nykyiset yökastelusta kärsivät persufoobiset vihervasemmistolaiset toisin ennustivatkin. Puolueen piti Halla-ahon johdossa ollessa kutistua pieneksi mitättömäksi marginaalipuolueeksi 4 vuodessa, asiantuntijatkin veikkasivat että Soinin saappaat ovat liian isot täytettäviksi. Toisin kuitenkin kävi sillä persut olivat viime eduskuntavaaleissa 7200 ääneen päässä siitä että se olisi ollut Suomen suosituin puolue. Terveisin J. Rantanen.
1466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Yli+80+%+ei+pidä+Hahoa+loistavana+vaan+jopa+inhokkina.

Äänestä

Suomen inhotuin puolue ja johtajat.

Äänestä

Pitkän sairausloman syy oli arkaluonteinen, ei halunnut kertoa.

Äänestä

Onkin sääli, ettei puolue koostu useammasta halla-ahosta, vaan sinne mahtuu kovasti rettelöitsijöitä.

Äänestä

KD+pitää+lähentyä+PS+linjaa+jos+meinaa+mennä+vasemmistoliiton+ja+RKP+ohi+kannatuksessakokoomuksen+rinnalla+KD+pyssyy+3%+puolueena

Äänestä

Olmi oli kyllä sopivan näköinen ja sopivan "työkokemuksen" omaava joutilas joutilaiden johtajaksi. Sitä ei voi kieltää.

Äänestä

Puolueen ohjelma on laadittu miellyttämään katkeroituneita,
elämästään epävarmoja kansalaisia.
Sisäpiirin päämääränä on kansan totuttaminen pikkuhiljaa puolueen käyttämään kovaan, rasistiseen kieleen ja epäluulojen ja vihan herättäminen maahanmuuttajia vastaan.

Äänestä

Aloittaja kirjoittaa asiaa, Halla-ahon posket tosiaankin loistavat burgundinpunaisina aina hänen puhuessaan julkisuudessa.
Muulloinhan Jussista tulee väistämättä mieleen olmi, tuo pimeissä luolissa elävä hidas ja väritön sammakkoeläin.

"Olmin ruumis ja pää on pitkulainen ja raajat ovat heikosti kehittyneet. Eturaajoissa on yleensä kolme sormea ja takaraajoissa kaksi isoavarvasta. Olmilla on nielussaan kaksi sisäistä kidusparia, ja ne sen kidukset ovat punaiset. Sen täytyy nieleksiä ilmaa säännöllisin välein saadakseen happea ja pysyäkseen hengissä. Väriltään se on vaaleanharmahtava, mutta sen posket saattavat alkaa hieman punertaa auringonvalossa."

Äänestä

Pupu-Jussin pää petti.

Äänestä

Vastenmielinen tyyppi.

Äänestä
  • Eikäpä tuo nykyinenkään puheenjohtaja ole kovin viehättävä ihminen.

    Äänestä

Vain matalasti koulutettujen puolueessa kirkkoslaavin kaltaisesta marginaaliaiheesta väitellyt henkilö voi nousta liki jumalalliseen asemaan...

Halla-aholle ilmeisesti valkeni se synkkä totuus, että nykypersuista ei ikinä tule hallituskelpoista puoluetta, ja niinpä hän ihan fiksusti jätti uppoavan laivan.

Oli muuten naurussa pitelemistä, kun torstain A-talkissa toinen persumepeistä oli keskustelussa faktoista aivan pihalla., vaikka perineistä epämääräistä tyhjänpäiväistä älämölöä riitti sitäkin enemmän.

Muiden puolueiden mepit veivät keskustelussa persumeppiä ihan sata-nolla.

Äänestä

Laura Huhtasaari puolusti a tolkissa erittäin hyvin perussuomalaisille tärkeitä asioita. Hyvä Laura !

Äänestä
  • Perussuomalaisten tärkeät asiat, mitä ne sellaiset ovat?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jussi Halla-aho menestyi loistavasti perussuomalaisten puheenjohtajana siitä huolimatta että lapsena koulukiusaamista harrastanet ja nykyiset yökastelusta kärsivät persufoobiset vihervasemmistolaiset toisin ennustivatkin. Puolueen piti Halla-ahon johdossa ollessa kutistua pieneksi mitättömäksi marginaalipuolueeksi 4 vuodessa, asiantuntijatkin veikkasivat että Soinin saappaat ovat liian isot täytettäviksi. Toisin kuitenkin kävi sillä persut olivat viime eduskuntavaaleissa 7200 ääneen päässä siitä että se olisi ollut Suomen suosituin puolue. Terveisin J. Rantanen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu