Ilmarin valkopesu

Anonyymi

Että Tyrviskin lähti mukaan tähän Ilmarin valkopesuun.
Kaikki tuo näyttää nyt jo aika typerältä, Nyt Ilmari hyvä katso peiliin ja kysy kuka aloitti, nyt on ihan turha nillittää joka haastattelussa. Katsos sitä saa mitä tilaa sanoo vanha viisaus.

11

900

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tyrvishän kuuluu aika nolosti yhtenä pienenä ripaleena Sanoma Oy konserniin. Siis samaan puljuun jonne Aamulehtikin pari vuotta sitten runtattiin. Tuo kyseinen Ilmaria nuoleskeleva juttu oli viikonloppuna samanlaisena jo Helsingin Sanomissa.
      https://www.tyrvaansanomat.fi/elamanmeno/art-2000008368159.html

      Jutussa Ilmari sanoo suurimmaksi onnistumisekseen tällä vaalikaudella olleen se, että hän sai 200.000 euroa rahaa Äetsän riippusillan korjaukseen. Kysehän on vanhasta, parisataa metriä pitkästä puusillasta, joka siis ei edes ole mikään köysien varassa oleva riippusilta.

      Sitä pitkin on aikanaan tyäväki päässyt kävellen oikoseen Finniksen tehtaalle töihin. Nyt silta on täysin tarpeeton rönö.
      Mutta Sanna Marinilta saunareissulla Ilmarin neuvottelemilla rahoilla sitä nyt maalataan, ja vaihdetaan mätiä lautoja uusiin.-

    • Anonyymi

      Ilmari on ihan ok tapaus. Vaikka onkin samanlainen kuin Satonen siinä yhdessä asiassa, mitä ei sovi ääneen sanoa. Ilmari kuitenkin on kähminyt vähemmän mitä Artsipoppa. Artsi lupasi muslimeille mökkinsä, mutta ei sentään ilmaiseksi kumminkaan kun pakolaisia tuli 2015. Lopulta ei antanut mitään.

      Ilmarin sopisi nyt keskittyä polittiikkaan ja ihan asioihin. Sen vaan sanon, että Ilmarin ja Artsin kaltaisilla miehillä tämä maa ei olisi itsenäistynyt. Ilmarin äänestäjät on noita boomereita, että nyt kyllä Marin teki paskan palvelun Immulle!

      terv. Boomeri Simpson!

      • Anonyymi

        Sipilän Jussihan se lupasi Kempeleem omakotitalonsa pakolaisille.

        Artsi luopasi Ellivuoresta omistamansa yksiön pakolaisille. Sitä yksinäistä, ja Ellikseen tulohaluista pakolaista ei vaan mistään löytynyt.


      • Anonyymi

        Mistä olet saanut tiedon että Artsi lupasi mökkinsä matuille?


    • Anonyymi

      >Ilmari on ihan ok tapaus. Vaikka onkin samanlainen kuin Satonen

      Tuohan illujan oli ihan tavattoman kovasti mummoikäisten naisten suosikki, vanhan Sokoksen kassalla ollessaan, jo lähemmäs 15 vuotta sitten.

      Miehet ei tuntenut mitään fiboja Illun kassalla. Mutta naiset oli kuin sulaa voita ja vaseliinia, vähän niin kuin ne on homolaulaja Jari Sillanpäänkin edessä.

      Aika lailla lipan alta Ilmari noille äänestäjillensä laittoi. Kimpassa Sanna Marinin kanssa julkaisivat lällättelyvideon, jossa sotien jälkeen syntyneitä ikäpolvia pantiin halvalla. Etta ei ne mitään ymmärrä eikä ne mitään tarvitte.

    • Anonyymi

      Päivi Räsänen on ainoa henkilö, joka pystyy pistämään hanttiin tuolle hompostelevalle ryyppyremmille.

      • Anonyymi

        Päivi Räsäsellä on koko Yhdysvaltain oikeistolaispuolueiden, eli siis republikaanien tuki takanansa. Ne ovat jo uhanneet laittaa valtakunnansyyttäjä Raija Toiviaisen mustalle listalle, ja lentokieltoon ja muuta.

        Päivillä ei ole hätäpäivää tässä asiassa. Mutta Toiviaisella lähestyy eläkeikä, eikä pääse matkustelemaan minnekään maailmalla. Ei enää uskalla lähteä, koska pelkää joutuvansa kiinniotetuksi, noiden nostamiensa, järjettömien uskontovainojen takia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Päivi Räsäsellä on koko Yhdysvaltain oikeistolaispuolueiden, eli siis republikaanien tuki takanansa. Ne ovat jo uhanneet laittaa valtakunnansyyttäjä Raija Toiviaisen mustalle listalle, ja lentokieltoon ja muuta.

        Päivillä ei ole hätäpäivää tässä asiassa. Mutta Toiviaisella lähestyy eläkeikä, eikä pääse matkustelemaan minnekään maailmalla. Ei enää uskalla lähteä, koska pelkää joutuvansa kiinniotetuksi, noiden nostamiensa, järjettömien uskontovainojen takia.

        Räsä on selkeä #UHKA # leniniläiselle intertourismille


    • Anonyymi

      Tyrvis on kommunistien aviisi. Vasemmistolaista juttua aina. Siis demarit ovat kovimpia kommareita nykyään.

      • Anonyymi

        Tajuaako nuorimmat demarien äänestäjät äänestävänsä kommareita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tajuaako nuorimmat demarien äänestäjät äänestävänsä kommareita.

        SDP on nykyisin suomen oikeistolaisin puolue, ottaa miljardeja lainaa ja jakaa hyvin pärjääville yrityksille korona tukena ja yritykset jakaa osinkoina omistajille, työväki joka nyt nuorta maksaa ne veroina myöhemmin valtiolle.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      18
      4932
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      44
      4834
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      226
      4034
    4. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      56
      3733
    5. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      126
      3650
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      73
      3164
    7. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      133
      2140
    8. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      12
      1110
    9. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      957
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      93
      852
    Aihe