Ilmarin valkopesu

Anonyymi

Että Tyrviskin lähti mukaan tähän Ilmarin valkopesuun.
Kaikki tuo näyttää nyt jo aika typerältä, Nyt Ilmari hyvä katso peiliin ja kysy kuka aloitti, nyt on ihan turha nillittää joka haastattelussa. Katsos sitä saa mitä tilaa sanoo vanha viisaus.

11

911

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tyrvishän kuuluu aika nolosti yhtenä pienenä ripaleena Sanoma Oy konserniin. Siis samaan puljuun jonne Aamulehtikin pari vuotta sitten runtattiin. Tuo kyseinen Ilmaria nuoleskeleva juttu oli viikonloppuna samanlaisena jo Helsingin Sanomissa.
      https://www.tyrvaansanomat.fi/elamanmeno/art-2000008368159.html

      Jutussa Ilmari sanoo suurimmaksi onnistumisekseen tällä vaalikaudella olleen se, että hän sai 200.000 euroa rahaa Äetsän riippusillan korjaukseen. Kysehän on vanhasta, parisataa metriä pitkästä puusillasta, joka siis ei edes ole mikään köysien varassa oleva riippusilta.

      Sitä pitkin on aikanaan tyäväki päässyt kävellen oikoseen Finniksen tehtaalle töihin. Nyt silta on täysin tarpeeton rönö.
      Mutta Sanna Marinilta saunareissulla Ilmarin neuvottelemilla rahoilla sitä nyt maalataan, ja vaihdetaan mätiä lautoja uusiin.-

    • Anonyymi

      Ilmari on ihan ok tapaus. Vaikka onkin samanlainen kuin Satonen siinä yhdessä asiassa, mitä ei sovi ääneen sanoa. Ilmari kuitenkin on kähminyt vähemmän mitä Artsipoppa. Artsi lupasi muslimeille mökkinsä, mutta ei sentään ilmaiseksi kumminkaan kun pakolaisia tuli 2015. Lopulta ei antanut mitään.

      Ilmarin sopisi nyt keskittyä polittiikkaan ja ihan asioihin. Sen vaan sanon, että Ilmarin ja Artsin kaltaisilla miehillä tämä maa ei olisi itsenäistynyt. Ilmarin äänestäjät on noita boomereita, että nyt kyllä Marin teki paskan palvelun Immulle!

      terv. Boomeri Simpson!

      • Anonyymi

        Sipilän Jussihan se lupasi Kempeleem omakotitalonsa pakolaisille.

        Artsi luopasi Ellivuoresta omistamansa yksiön pakolaisille. Sitä yksinäistä, ja Ellikseen tulohaluista pakolaista ei vaan mistään löytynyt.


      • Anonyymi

        Mistä olet saanut tiedon että Artsi lupasi mökkinsä matuille?


    • Anonyymi

      >Ilmari on ihan ok tapaus. Vaikka onkin samanlainen kuin Satonen

      Tuohan illujan oli ihan tavattoman kovasti mummoikäisten naisten suosikki, vanhan Sokoksen kassalla ollessaan, jo lähemmäs 15 vuotta sitten.

      Miehet ei tuntenut mitään fiboja Illun kassalla. Mutta naiset oli kuin sulaa voita ja vaseliinia, vähän niin kuin ne on homolaulaja Jari Sillanpäänkin edessä.

      Aika lailla lipan alta Ilmari noille äänestäjillensä laittoi. Kimpassa Sanna Marinin kanssa julkaisivat lällättelyvideon, jossa sotien jälkeen syntyneitä ikäpolvia pantiin halvalla. Etta ei ne mitään ymmärrä eikä ne mitään tarvitte.

    • Anonyymi

      Päivi Räsänen on ainoa henkilö, joka pystyy pistämään hanttiin tuolle hompostelevalle ryyppyremmille.

      • Anonyymi

        Päivi Räsäsellä on koko Yhdysvaltain oikeistolaispuolueiden, eli siis republikaanien tuki takanansa. Ne ovat jo uhanneet laittaa valtakunnansyyttäjä Raija Toiviaisen mustalle listalle, ja lentokieltoon ja muuta.

        Päivillä ei ole hätäpäivää tässä asiassa. Mutta Toiviaisella lähestyy eläkeikä, eikä pääse matkustelemaan minnekään maailmalla. Ei enää uskalla lähteä, koska pelkää joutuvansa kiinniotetuksi, noiden nostamiensa, järjettömien uskontovainojen takia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Päivi Räsäsellä on koko Yhdysvaltain oikeistolaispuolueiden, eli siis republikaanien tuki takanansa. Ne ovat jo uhanneet laittaa valtakunnansyyttäjä Raija Toiviaisen mustalle listalle, ja lentokieltoon ja muuta.

        Päivillä ei ole hätäpäivää tässä asiassa. Mutta Toiviaisella lähestyy eläkeikä, eikä pääse matkustelemaan minnekään maailmalla. Ei enää uskalla lähteä, koska pelkää joutuvansa kiinniotetuksi, noiden nostamiensa, järjettömien uskontovainojen takia.

        Räsä on selkeä #UHKA # leniniläiselle intertourismille


    • Anonyymi

      Tyrvis on kommunistien aviisi. Vasemmistolaista juttua aina. Siis demarit ovat kovimpia kommareita nykyään.

      • Anonyymi

        Tajuaako nuorimmat demarien äänestäjät äänestävänsä kommareita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tajuaako nuorimmat demarien äänestäjät äänestävänsä kommareita.

        SDP on nykyisin suomen oikeistolaisin puolue, ottaa miljardeja lainaa ja jakaa hyvin pärjääville yrityksille korona tukena ja yritykset jakaa osinkoina omistajille, työväki joka nyt nuorta maksaa ne veroina myöhemmin valtiolle.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      200
      3847
    2. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2096
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      82
      2043
    4. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      48
      1986
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      92
      1939
    6. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      63
      1654
    7. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      142
      1086
    8. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      281
      995
    9. Millaisia toiveita

      Sinulla on minun suhteeni?
      Ikävä
      67
      914
    10. Oikea mies ei katoa elämästä silloin

      Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi
      Ikävä
      98
      846
    Aihe