Että Tyrviskin lähti mukaan tähän Ilmarin valkopesuun.
Kaikki tuo näyttää nyt jo aika typerältä, Nyt Ilmari hyvä katso peiliin ja kysy kuka aloitti, nyt on ihan turha nillittää joka haastattelussa. Katsos sitä saa mitä tilaa sanoo vanha viisaus.
Ilmarin valkopesu
11
899
Vastaukset
- Anonyymi
Tyrvishän kuuluu aika nolosti yhtenä pienenä ripaleena Sanoma Oy konserniin. Siis samaan puljuun jonne Aamulehtikin pari vuotta sitten runtattiin. Tuo kyseinen Ilmaria nuoleskeleva juttu oli viikonloppuna samanlaisena jo Helsingin Sanomissa.
https://www.tyrvaansanomat.fi/elamanmeno/art-2000008368159.html
Jutussa Ilmari sanoo suurimmaksi onnistumisekseen tällä vaalikaudella olleen se, että hän sai 200.000 euroa rahaa Äetsän riippusillan korjaukseen. Kysehän on vanhasta, parisataa metriä pitkästä puusillasta, joka siis ei edes ole mikään köysien varassa oleva riippusilta.
Sitä pitkin on aikanaan tyäväki päässyt kävellen oikoseen Finniksen tehtaalle töihin. Nyt silta on täysin tarpeeton rönö.
Mutta Sanna Marinilta saunareissulla Ilmarin neuvottelemilla rahoilla sitä nyt maalataan, ja vaihdetaan mätiä lautoja uusiin.- - Anonyymi
Ilmari on ihan ok tapaus. Vaikka onkin samanlainen kuin Satonen siinä yhdessä asiassa, mitä ei sovi ääneen sanoa. Ilmari kuitenkin on kähminyt vähemmän mitä Artsipoppa. Artsi lupasi muslimeille mökkinsä, mutta ei sentään ilmaiseksi kumminkaan kun pakolaisia tuli 2015. Lopulta ei antanut mitään.
Ilmarin sopisi nyt keskittyä polittiikkaan ja ihan asioihin. Sen vaan sanon, että Ilmarin ja Artsin kaltaisilla miehillä tämä maa ei olisi itsenäistynyt. Ilmarin äänestäjät on noita boomereita, että nyt kyllä Marin teki paskan palvelun Immulle!
terv. Boomeri Simpson!- Anonyymi
Sipilän Jussihan se lupasi Kempeleem omakotitalonsa pakolaisille.
Artsi luopasi Ellivuoresta omistamansa yksiön pakolaisille. Sitä yksinäistä, ja Ellikseen tulohaluista pakolaista ei vaan mistään löytynyt. - Anonyymi
Mistä olet saanut tiedon että Artsi lupasi mökkinsä matuille?
- Anonyymi
>Ilmari on ihan ok tapaus. Vaikka onkin samanlainen kuin Satonen
Tuohan illujan oli ihan tavattoman kovasti mummoikäisten naisten suosikki, vanhan Sokoksen kassalla ollessaan, jo lähemmäs 15 vuotta sitten.
Miehet ei tuntenut mitään fiboja Illun kassalla. Mutta naiset oli kuin sulaa voita ja vaseliinia, vähän niin kuin ne on homolaulaja Jari Sillanpäänkin edessä.
Aika lailla lipan alta Ilmari noille äänestäjillensä laittoi. Kimpassa Sanna Marinin kanssa julkaisivat lällättelyvideon, jossa sotien jälkeen syntyneitä ikäpolvia pantiin halvalla. Etta ei ne mitään ymmärrä eikä ne mitään tarvitte. - Anonyymi
Päivi Räsänen on ainoa henkilö, joka pystyy pistämään hanttiin tuolle hompostelevalle ryyppyremmille.
- Anonyymi
Päivi Räsäsellä on koko Yhdysvaltain oikeistolaispuolueiden, eli siis republikaanien tuki takanansa. Ne ovat jo uhanneet laittaa valtakunnansyyttäjä Raija Toiviaisen mustalle listalle, ja lentokieltoon ja muuta.
Päivillä ei ole hätäpäivää tässä asiassa. Mutta Toiviaisella lähestyy eläkeikä, eikä pääse matkustelemaan minnekään maailmalla. Ei enää uskalla lähteä, koska pelkää joutuvansa kiinniotetuksi, noiden nostamiensa, järjettömien uskontovainojen takia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Päivi Räsäsellä on koko Yhdysvaltain oikeistolaispuolueiden, eli siis republikaanien tuki takanansa. Ne ovat jo uhanneet laittaa valtakunnansyyttäjä Raija Toiviaisen mustalle listalle, ja lentokieltoon ja muuta.
Päivillä ei ole hätäpäivää tässä asiassa. Mutta Toiviaisella lähestyy eläkeikä, eikä pääse matkustelemaan minnekään maailmalla. Ei enää uskalla lähteä, koska pelkää joutuvansa kiinniotetuksi, noiden nostamiensa, järjettömien uskontovainojen takia.Räsä on selkeä #UHKA # leniniläiselle intertourismille
- Anonyymi
Tyrvis on kommunistien aviisi. Vasemmistolaista juttua aina. Siis demarit ovat kovimpia kommareita nykyään.
- Anonyymi
Tajuaako nuorimmat demarien äänestäjät äänestävänsä kommareita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tajuaako nuorimmat demarien äänestäjät äänestävänsä kommareita.
SDP on nykyisin suomen oikeistolaisin puolue, ottaa miljardeja lainaa ja jakaa hyvin pärjääville yrityksille korona tukena ja yritykset jakaa osinkoina omistajille, työväki joka nyt nuorta maksaa ne veroina myöhemmin valtiolle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576443Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3415484Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685136Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404924Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204170Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite412836Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202666Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32448Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282387- 792086