Keraaminen lisäaine öljyyn ookkona kokeillut

Anonyymi

5

3635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole tullut kokeiltua. Tuoteselosteestakaan ei selviä mihin sen toiminta perustuu. Liekö taas näitä mömmöjä joilla on tarkoitus korjata huonon öljyn ominaisuuksia tai sitten täyttä humpuukia.

      Kokeile RVS:ää. Se on pinnoite eikä öljyn lisäaine ja toimii. Ennen käyttöä olisi hyvä käyttää moottorin sisäpesuainetta ja RVS puhtaisiin öljyihin. Ainakin näin kokemuksesta. Siltikään mitään suurta eroa et välttämättä huomaa. Tekee kuitenkin minkä lupaa. Tuli testattua mopon moottorilla. Purettu ennen testiä ja testin jälkeen. Kaikki kosketuspinnat näyttivät paljon paremmille erityisesti hammmaspyörien hampaat.

      Tuotahan ei tarvitse tehdä usein. Pinnoite pitäisi auton moottorissa kestää liki 100000 km.

      Tämä kannattaa katsoa.
      https://www.youtube.com/watch?v=-NymF_vEst0

      Sen tiedän kokemuksesta ettei yksikään auton moottori kestä edes kilometrin ajoa ilman öljyjä. Seurauksena on täystuho. Saa tuolla ainakin voiteluvarmuutta satunnaisille voiteluhäiriöille.

    • Anonyymi

      Bilteman lisäaine 66,33€ / L

      RVS 3990,00€ / L


      On niissä varmaan jotain muutakin eroa kuin hinta...

      • Anonyymi

        Lisäys.
        On vielä X-1R Metallinhoitoaine hinta 99,80€ / L


    • Anonyymi

      JOO ensiksi kannataa pestä moottori sisäpesuaineella sen jälkeen uudet öljyt ja RVS turhaa ostaa 2laatikkoa RVS ;ssää että ensiksi laitaa yhden satsin ajaa sen puoltuntii ja vaihtaa öljyt sitten taas lisää toisen satsin uusiin öljyihin,,musta riittää yksi laatikko RVS ssää ja moottorin sisäpesuaineen pesee paremmin kyllä..ja tulee halvemmaksikin sisäpesuaineet maksaa sen 5e ylöspäin.

    • Anonyymi

      juu RVS toimii laitoin mitsun vaihdelootaan ja hiljeni ja käytettävyys parani
      käyttävät ralliautoissa vaihdelaatikossa sieltä bongasin..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      89
      3308
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3067
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      433
      2550
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      80
      2343
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2313
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      96
      2066
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      40
      1996
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1656
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1653
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      31
      1519
    Aihe