Tuollaiseen tärmäsin
https://www.biltema.fi/autonhoito/voiteluaineet/rasvat/keraaminen-lisaaine-oljyyn-2000045078
Keraaminen lisäaine öljyyn ookkona kokeillut
5
3843
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole tullut kokeiltua. Tuoteselosteestakaan ei selviä mihin sen toiminta perustuu. Liekö taas näitä mömmöjä joilla on tarkoitus korjata huonon öljyn ominaisuuksia tai sitten täyttä humpuukia.
Kokeile RVS:ää. Se on pinnoite eikä öljyn lisäaine ja toimii. Ennen käyttöä olisi hyvä käyttää moottorin sisäpesuainetta ja RVS puhtaisiin öljyihin. Ainakin näin kokemuksesta. Siltikään mitään suurta eroa et välttämättä huomaa. Tekee kuitenkin minkä lupaa. Tuli testattua mopon moottorilla. Purettu ennen testiä ja testin jälkeen. Kaikki kosketuspinnat näyttivät paljon paremmille erityisesti hammmaspyörien hampaat.
Tuotahan ei tarvitse tehdä usein. Pinnoite pitäisi auton moottorissa kestää liki 100000 km.
Tämä kannattaa katsoa.
https://www.youtube.com/watch?v=-NymF_vEst0
Sen tiedän kokemuksesta ettei yksikään auton moottori kestä edes kilometrin ajoa ilman öljyjä. Seurauksena on täystuho. Saa tuolla ainakin voiteluvarmuutta satunnaisille voiteluhäiriöille. - Anonyymi
Bilteman lisäaine 66,33€ / L
RVS 3990,00€ / L
On niissä varmaan jotain muutakin eroa kuin hinta...- Anonyymi
Lisäys.
On vielä X-1R Metallinhoitoaine hinta 99,80€ / L
- Anonyymi
JOO ensiksi kannataa pestä moottori sisäpesuaineella sen jälkeen uudet öljyt ja RVS turhaa ostaa 2laatikkoa RVS ;ssää että ensiksi laitaa yhden satsin ajaa sen puoltuntii ja vaihtaa öljyt sitten taas lisää toisen satsin uusiin öljyihin,,musta riittää yksi laatikko RVS ssää ja moottorin sisäpesuaineen pesee paremmin kyllä..ja tulee halvemmaksikin sisäpesuaineet maksaa sen 5e ylöspäin.
- Anonyymi
juu RVS toimii laitoin mitsun vaihdelootaan ja hiljeni ja käytettävyys parani
käyttävät ralliautoissa vaihdelaatikossa sieltä bongasin..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917495- 373987
- 453520
- 2372822
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402672- 452492
- 1322411
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292299Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212264- 451982