Vuosi presidentinvaalien jälkeen amerikkalaiset ovat vaipuneet synkkyyteen, Joe Bidenin kannatus laskee joka suunnalla.
Seitsemän kymmenestä yhdysvaltalaisesta ajattelee, että maa on menossa väärään suuntaan.
Tasan vuosi sitten Yhdysvalloissa herättiin presidentinvaalipäivään. Demokraatti Joe Biden sai yli 51 prosenttia äänistä. Republikaani Donald Trumpin saalis jäi alle 47 prosentin. Kaduilla tanssittiin.
Vuosi vaalien jälkeen on koittanut arki. Otsikot julistavat Bidenin kannatuksen sukeltavan. Enää 43 prosenttia amerikkalaisista on sitä mieltä, että presidentti tekee hyvää työtä. 51 prosenttia on häneen tyytymättömiä.
Biden menettää kannattajia joka puolelta.
KUIN MEIDÄN HALLITUS TYÖSKENTELY, kunhan ihmiset saa totuuden sen maan eteen hoitamisesta, alkaa Sanna Marinin hallituksen epäsuosio kasvaa enemmän kuin jo nyt.
”Mutta enpähän joudu murehtimaan sitä, että hän tuhoaisi amerikkalaiset instituutiot ja perustuslain.”
Sanna jo kertoi pääministeri institutiota vihollisekseen.
- he rankaisevat pääministerin puoluetta vaaliuurnilla jatkossakin. Niin pitää demokratiassa ollakin. Sanna Marin on heikko maan kannalta kuin oljenkorsi, silloin ollaan mukana ääriliikkeissä, kuten onkin.
Jos demokratia toimisi, kansa rankaisisi tietenkin sitä puoluetta, joka esti kansan kannattamien uudistusten tekemisen. Valitettavasti suurin osa äänestäjistä ei tiedä yhtään, kuka on tehnyt mitäkin päätöksiä.
Oli Suomelle suuri virhe nyt oleva punavihreät hallituksessa.
Uudistuksia on ideologisella tasolla aina helppo tukea.
Esimerkiksi ilmastotoimet, periaatteellisella tasolla kyllä. Mutta, kun -veronmaksajalle tuleva ylimääräinen kustannus onkin esimerkiksi 200 euroa liikkumiseen ja energiaan per kuukausi niin ilmastointo hyytyy kummasti.
On aika harhaanjohtavaa tehdä ideologia ylätason kysymyksiä, jos niiden todellista hintalappua ei oteta huomioon.
Kohta huomataan, että mitä hel**ttiä vihreät ja vasurit osa sosialisteistakin, maa kylmenee ja energia ollaan viemässä pois.
Tankkasin juuri autoni ja ymmärrän, että ihmisiä ottaa päähän
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Oli taas harvinaisen turha aloitus.
- Anonyymi
Pissiksen kannattaja hermostui? Miksi tyttö valehteli maksaneensa itse bileet?
- Anonyymi
Kai jo vaadit poistoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pissiksen kannattaja hermostui? Miksi tyttö valehteli maksaneensa itse bileet?
Persulin uutislehti on Seiska
- Anonyymi
Ei jenkkien vaalit tuo meille kesää ei talvea.Tää meidän oma kaheli viher/vas. Hallittus ainoastaan tuo meille kylmä talven.
- Anonyymi
Talot/asunnot kylmenee tätä kyytiä mitä vihervasemmisto esittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1372011
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1311686Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11526Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881433- 321421
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321244Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet541154- 251120
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031- 52920
