Lihan syönti

Luopuuko Pyhäjärvi lihan syönnistä 🤗 saahan tällä tavoin tehtyä lisä säästöjä esim.kouluverkostoon
1950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Säästöjä tekemällä kylä tyhjenee, eihän ne osaa ajatella kuin omaa napaa, terveisin Tohi ja Jahka

Äänestä
  • Suvakki-Kepulit ja elonkapinaväki samaa sakkia. Ja samassa hallituksessa istuvat !!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suvakki-Kepulit ja elonkapinaväki samaa sakkia. Ja samassa hallituksessa istuvat !!

    Kepu ja vihreät kieltävät lihansyönnin. Kohta kurvinen ja kepun tanhupallo istuvat kadulla...

    Äänestä

  • Kylä on jo tyhjä.
    Maanantai ei mittään, tiistai ei mittään ja näin jatkuu....

    Äänestä

  • Tohi ja Jahka!
    Nyt on sama edessä kuin lama 1991'
    Olimme nuoria, kukaan ei "viisannut"meitä.
    Pankit vei vähäiset rahamme. Wahlroosit tahkosivat tilimme, veivät rahat paratiisisaarilleen ja nyt rehottavat mahansa kanssa. Mitä jäi meille, sodan loppuun syntyneille, vitun pienet eläkkeet, jota Lipponen rokotti jo aikaa sitten ja tässä kepu, Pyhäjärvellä (yksi ukko) lippoo kitalakeensa loput liemet Sipilä politiikalla.
    Ei täällä tullut persuista mitään, vasurit tallaa siivellä ja demarit hukkui huitsin tuuleen.
    Nyt puhutaan lihan syönnistä, no puhutaan.
    Pyhäjärveltä ei saa kunnon lihaa kaupoista, sama tuo vaikka pannaan laput luukulle siltäkin osin. Hinnat nouseet niin, että hiki pintaan kihahtaa. Ei nyt enempää.
    Yleistilanne, näyttää todella pahalta.

    Äänestä

Maski päähän

Äänestä

Ota ryyppy

Äänestä
  • Ei tohi, olen raitis!
    Yölepakot kuulema ryyppii.

    Äänestä

Tohi ei tohi

Äänestä

Kuntalaisilta lopetettava lihansyönti ja kauppojen lopetettava lihamössön kauppa.
Priimaliha ja marmoroitu läski, toimitus kaupungintalolle, tarjoilu vain vieraille ja kaupungin pallomahoille.
Kouluille perunaa ja mielellään Puolalaista, valmiiksi vihreää pullukkaa, ei tarvitse suomalaisten vaivautua tuottamaan einettä pöytään.
Villiksi menee ihmisten elämä, ainoa vika, meillä ei kasva banaaneja puissa, vain käpyjä, niillä saa vatsan puruja, sairaala (tk) ei pystyisi meitä hoitamaan.
On, on, idearikkaita yksilöitä, muuallakin kuin piskuisella Pyhäjärvellä.

Äänestä

Kouluverkosto tarkoittaa kumpaakin koulua 🤑

Äänestä

Kouluverkosto saatiin ajettua alas niin sitte on vuosittain käytetty miljoona yhteen kouluun. Jopa parkkipaikkaan ja pihaan saatiin yli miljoona menemään. Koulukyyteihin menee miljoona. On se rankkaa autoille ja kuskeille.

Näillä muutoksilla koulutoimenjohtajasta tuli hyvinvointijohtaja!?

Äänestä
  • Näin se kepun ylivoima toimii maakunnissa. Kepu on nro1. Ja tässä on tulos !!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Näin se kepun ylivoima toimii maakunnissa. Kepu on nro1. Ja tässä on tulos !!

    Onneksi hyppäsi Prohon ja tippui!

    Äänestä

Tohin lihaa ei ole kukaan suuhunsa pistänyt pitkiin aikoihin . Tohi on vetelä

Äänestä

Seuraava koulu kun sulkeutuu se on Ikonen 🖕

Äänestä
  • Tai sitten lukio sulkeutuu.Jostain on säästöjä saatava ja ne säästöt on tähän asti ainakin otettu opiskekljoilta.Sieltä säästöt on siirretty lyhentymättömänä tenniskenttään.Tämä on sitä Kepu politiikkaa!!

    Äänestä

Miksi kunnantalon väki lisääntyy jatkuvasti, kenen on etu ?

Äänestä

Sanoo namon korkein munkkikeisari

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Luopuuko Pyhäjärvi lihan syönnistä 🤗 saahan tällä tavoin tehtyä lisä säästöjä esim.kouluverkostoon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu