Visuvedellä

Anonyymi

Kaivanto keskellä 66 tietä!!!?? Onkohan ihan kyläpäällikön älynväläys vai mikä???

9

1586

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa Jouniko siellä kaivaa vai? Taitaa olla ihan valtion hommia eikä kyläpäällikön

    • Anonyymi

      Jos kyläpäälikkö on saanut aikaan tuon, että tievaltio on satsaamassa rahaa (muuallekin kuin Etelä-Suomen valtateille) lasten koulutien turvaamiseksi keskisaarekkeen rakentamisella, nousee hattu vieläkin korkeammalle aina Jounin nähdessäni.

      • Anonyymi

        Kyllä aika erikoinen ratkaisu niin kyllähän se paikallinen neronleimaus varmasti on. Palkkaahan ne yritykset rutkasti lisää (10) niin voi jo säätää teitäkin 😁


    • Anonyymi

      Keskisaareke siihen tulossa Elyn toimesta. Onko jollain tätä vastaa?

      • Anonyymi

        Elylle joku varmaan tälläistä esittänyt visuvedeltä... Eipä moisia saarekkeita ole muualla ymmärretty rakentamaan liikenteen haitaksi valtaväylälle.


    • Anonyymi

      Joku Urpo keksinyt suluttaa kuuskutosta

    • Anonyymi

      On surullista lukea näitä negatiivisia kommentteja aina kun Visuvesi mainitaan. Onhan se tosi ainutlaatuista Suomessa, että valtatielle rakennetaan liikenteen jakaja. Onhan?

    • Anonyymi

      Mihinkähän jäi se kevyenliikenteen väylä.

    • Anonyymi

      Siinähän se on keskellä tietä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      260
      7189
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      37
      3758
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3298
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      66
      3071
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      107
      2758
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      10
      2656
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      43
      2404
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      48
      2180
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      65
      1908
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      96
      1811
    Aihe