Visuvedellä

Anonyymi

Kaivanto keskellä 66 tietä!!!?? Onkohan ihan kyläpäällikön älynväläys vai mikä???

9

1622

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa Jouniko siellä kaivaa vai? Taitaa olla ihan valtion hommia eikä kyläpäällikön

    • Anonyymi

      Jos kyläpäälikkö on saanut aikaan tuon, että tievaltio on satsaamassa rahaa (muuallekin kuin Etelä-Suomen valtateille) lasten koulutien turvaamiseksi keskisaarekkeen rakentamisella, nousee hattu vieläkin korkeammalle aina Jounin nähdessäni.

      • Anonyymi

        Kyllä aika erikoinen ratkaisu niin kyllähän se paikallinen neronleimaus varmasti on. Palkkaahan ne yritykset rutkasti lisää (10) niin voi jo säätää teitäkin 😁


    • Anonyymi

      Keskisaareke siihen tulossa Elyn toimesta. Onko jollain tätä vastaa?

      • Anonyymi

        Elylle joku varmaan tälläistä esittänyt visuvedeltä... Eipä moisia saarekkeita ole muualla ymmärretty rakentamaan liikenteen haitaksi valtaväylälle.


    • Anonyymi

      Joku Urpo keksinyt suluttaa kuuskutosta

    • Anonyymi

      On surullista lukea näitä negatiivisia kommentteja aina kun Visuvesi mainitaan. Onhan se tosi ainutlaatuista Suomessa, että valtatielle rakennetaan liikenteen jakaja. Onhan?

    • Anonyymi

      Mihinkähän jäi se kevyenliikenteen väylä.

    • Anonyymi

      Siinähän se on keskellä tietä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1299
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1095
    3. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      104
      936
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      42
      879
    5. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      729
    6. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      716
    7. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      48
      693
    8. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      94
      672
    9. Se riisuu suosimasi paatoksen, paljastaa egosi tyhjäksi

      Idän fisosofian vihaaja kirjoitti: "Muuten tämä idän-uskontojen mekaniikka hävitää ja hautaa tästä kaiken hyvän paatoks
      Hindulaisuus
      302
      656
    10. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      635
    Aihe