Klonkku tapatti omansa!

Anonyymi

Berliinin kadulta löytyi tapettu, vakoojaksi epäilty venäläinen lähetystösihteeri. Venäjä takavarikoi ruumiin ( diplomaattiseen koskemattomuuteen vedoten ) estääkseen oikeustieteellisen ruumiinavauksen Saksassa! Mitä tästä voimme päätellä? Kohta venäläinen propagandamedia levittää viestiä, että lännen "fasistit" tappoivat rehellisen lähetystövirkailijan???

Putin alkaa olla jo koko maapallon pahin "kuppa" noissa toimissaan! Ihmiselämän ainutkertaisuutta kunnioittamaton, täydellisen tunneköyhä mitättömyys! Täytyy ihmetellä, että Suomenkin oppimattomassa "rahvaassa" on niin paljon aivan sitä pohjasakkaa, joka ei omilla aivoillaan mitään osaa ajatella! Vain tuo putinin trollaus heiltä onnistuu!

FSB myönsi kalsarimyrkytykset, mutta onko Venäjän oikeuslaitoksella "munaa" saada ketään tuomiolle, kun oikeuden lopulliset päätökset tekee vain yksi ja sama Tsaarin "IRVIKUVA" vladimimir putin, alias KLONKKU.

2

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taisi pudota juovuksissa. Jos hänestä olisi haluttu eroon, niin hänet olisi siirretty Moskovaan tai hänet olisi voitu hiljentää sisätiloissa. Suurlähetystö on Venäjän valtion aluetta, joten sinne ei ole saksalaisilla asiaa.

    • Anonyymi

      Neuvostoliiton lähetystö Berliinissä oli Vladimir Putinin työpaikka 1980-luvun KGB:ssä

      Nyt siellä on iso puhdistus.

      Ettei vain Putin ja Lavrov putoaisi kohta ikkunasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      271
      2804
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      20
      2225
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      340
      1963
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1659
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      103
      1632
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      209
      1337
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1287
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1233
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1149
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      75
      1093
    Aihe