avoinna lauantaina klo 15,00 asti. Kävin kaupassa klo 14,15 myyjä oli sulkemassa, ja kaikki kalat, ynm, ynm oli viety pois. Kovin hyvin ei ala uudella kauppiaalla, jos ei edes aukioloajat toimi. Tosin hinnatkin olivat kioski luokkaa, ja vähintään 20% kalliimat kuin prismassa.
Ellenin herkkutori
Anonyymi
10117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ol kiire kotia. Missä kauppias
Todella kallis mesta, niin kuin ukko-pekkakin, supermarketit ovat todella kalliita.
Tosiaan, tosi kallista ukkopekassa oli.... hinnat nousee kyllä myös Lidlissä. S-marketissa onneksi vielä Rainbow tuotteet.
Onneksi Rainbow-tuotteet? Ulkomaista halvinta mahdollista kuraa! Ihan oikeesti, lukekaa esim valmistumaista noista Rainbow-tuotteista, aika moni jää hyllyyn. Esim sienet, Kiinasta.
Kyllä siellä herkkutorilla on jopa aamupäivisinkin erittäin pieni valikoima nykyään.
Sitä mukaa kun ilmasto lämpenee, hyökkäykset ympäristönsuojelijoita kohtaan ovat lisääntyneet koko maailmassa. Erityisen paljon ihmisiä tapetaan juuri Kolumbiassa.
Vuonna 2020 eri puolilla maailmaa tapettiin ennätykselliset 227 maata ja ympäristöä suojelevaa ihmistä. Tiedot on kerännyt Lontoosta ja Washingtonista käsin toimiva ihmisoikeusjärjestö Global Witness.
S-Market vie kovalla kädellä asikkaita Ellenistä. Kohta kannattaa jo miettiä että onkos tässä mitään järkeä.
Miksi herkkutorilla ei ole enää lämmintä ruokaa saatavana vaan ainoastaan kylmiä tuotteita. Uusi kauppias muuttanut nyt sitten tämänkin.
Uusi kauppias lupasi ottaa asiakkaiden toiveita huomioon joten asikkaat ovat saaneet nyt sellainen kaupan kuin ovat halunneetkin.
Ellenissä tosiaan käy vakioasiakaskunta jotka ovat kauppiaalle toiveita esittäneet, mutta onko toiveet nyt sitten toteutettu vai ei niin siihen en osaa sanoa mitään.