Millainen tuo Genelec on työpaikkana? Olen ajatellut hakea sinne töihin niin millaisia kokemuksia siellä olleilla tai olevilla on?
Genelec työpaikkana?
13
3279
Vastaukset
- Anonyymi
Saapi sinne hakea,mutta mitään ei kuullu.
- Anonyymi
eekä tissi riitta ole siellä enää töissä muuten varmaan hyvä työpaikka
- Anonyymi
Oliko tisseissä muhkeat soundit?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko tisseissä muhkeat soundit?
kunnon lätinät lähti oi niitä aikoja
- Anonyymi
hyvä paikka on!
- Anonyymi
Taitaa aloittaja itse olla geneleckiläinen...
- Anonyymi
Kaverin kaverit valitaan.Jees- miehille on töitä
- Anonyymi
Mites se tänä päivänä, onko sinne hyvä hakea töihin?
- Anonyymi
Kauankohan on iisalmessa..
- Anonyymi
Eikö se äskettäin laajentanut joten aikonee täällä ollakin. Tosin jokin aika sitten ainakin suunnittelivat tuotannon automatisointia joten työvoimaa ei välttämättä tarvita niin paljoa jos nämä suunnitelmat on edenneet.
- Anonyymi
Oletko sinä jokin kauppatieteitä opiskellut kun jokapaikassa noin paljon aikaa mittailet.
- Anonyymi
Eivät vastaa hakemuksiin. Ottavat kai omia reittejään pitkin (tuttuja).
- Anonyymi
Sama meiniki kuin muissakin alueen firmoissa. Suhteilla mennään ja silloin haastattelu ja hakeminen on vaan muodollisuuksia. Imago mielessä voidaan sitten ehkä palkata turvapaikanhakijoita tms. Yleisesti on kuultu että on hyvä työpaikka ja työväen vaihtuvuus vähäistä mutta lähivuosina vaihtuvuus vaikuttaisi olleen suurempi.
Kannattaa kokeilla vaihtaa paikkakuntaa. Suuremmilla paikkakunnilla ei firmat pysty olemaan niin nepotistisia ja silloin on parempi mahdollisuus työllistyäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt312883Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431491Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19941Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32909Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22894- 51868
Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37807Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36773Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os172762- 48679