Moro! Olisi tarve hommata toinen auto ja tuollaista olen katsellut (Chrysler Voyager 2.4 5d 7h SE Business vm2007). Autolla on ajettu noin 270thkm. Onko kuinka luotettavia pelejä ja varmaan jotain "tyyppivikojakin" on? Auto on juuri katsastettu ja kaksilla renkailla. Millainen vakuutusmaksu näissä on ja ajoneuvovero? Hintaa ~2.000€.
Perheelle toinen auto, Chrysler Voyager 2.4 5d 7h SE Business vm2007
3
1373
Vastaukset
- Anonyymi
En osaa sanoa tyyppivioista mutta kulutushan noissa on luokkaa 12 litraa satasella, joten jos tuolla meinaa ajaakin niin tuskin ostohinnalla tai muillakaan kuluilla on isoa merkitystä.
3.3 litrainen kuluttaa aikalailla saman verran. 2.8 diesel menee yhdeksällä litralla.
Itse ostaisin ennemin, jos tila-autolle on tarve, Citroenin C4 Grand Picasson kahden litran bensakoneella. Tilaa on aikalailla saman verran, ajomukavuus on parempi ja kulutus on noin 9 litraa satasella. - Anonyymi
Osta 3.3 litranen. On parempi. Sellaisella oon ite ajanut ja menee 10 litraan jos ajaa rauhassa.
2.4 voi olla ihan hyvä mut 3.3 on niin letkeä ja kestävä. Ei kai mitään tyyppivikoja. No joku ovi saattaa jumittua tai ikkuna. ABS anturi meni omasta ja laturi 220 Tkm
Paljon enemmän tarjollakin 3.3 koneella - Anonyymi
Nykyisillä bensan hinnoilla dieseliin. Edellä mainittu citroen diiselinä kuluttaa vain5-6 l , retkeilyautoksi rekisteröity vw transporteria kannattaisi harkita myös, verot n. 500e , kulutus itsellä alle 8 l. Ehdottomasti t4 eli vm 93- 03 2.5 tdi koneella, ni ei jää jalkoihin , luotettavin ja taloudellisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1234857Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1864530Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1191970- 4031721
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331492Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann81292Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781225- 821170
- 741065
- 921008