Perheelle toinen auto, Chrysler Voyager 2.4 5d 7h SE Business vm2007

Anonyymi

Moro! Olisi tarve hommata toinen auto ja tuollaista olen katsellut (Chrysler Voyager 2.4 5d 7h SE Business vm2007). Autolla on ajettu noin 270thkm. Onko kuinka luotettavia pelejä ja varmaan jotain "tyyppivikojakin" on? Auto on juuri katsastettu ja kaksilla renkailla. Millainen vakuutusmaksu näissä on ja ajoneuvovero? Hintaa ~2.000€.

3

1378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En osaa sanoa tyyppivioista mutta kulutushan noissa on luokkaa 12 litraa satasella, joten jos tuolla meinaa ajaakin niin tuskin ostohinnalla tai muillakaan kuluilla on isoa merkitystä.

      3.3 litrainen kuluttaa aikalailla saman verran. 2.8 diesel menee yhdeksällä litralla.

      Itse ostaisin ennemin, jos tila-autolle on tarve, Citroenin C4 Grand Picasson kahden litran bensakoneella. Tilaa on aikalailla saman verran, ajomukavuus on parempi ja kulutus on noin 9 litraa satasella.

    • Anonyymi

      Osta 3.3 litranen. On parempi. Sellaisella oon ite ajanut ja menee 10 litraan jos ajaa rauhassa.
      2.4 voi olla ihan hyvä mut 3.3 on niin letkeä ja kestävä. Ei kai mitään tyyppivikoja. No joku ovi saattaa jumittua tai ikkuna. ABS anturi meni omasta ja laturi 220 Tkm
      Paljon enemmän tarjollakin 3.3 koneella

    • Anonyymi

      Nykyisillä bensan hinnoilla dieseliin. Edellä mainittu citroen diiselinä kuluttaa vain5-6 l , retkeilyautoksi rekisteröity vw transporteria kannattaisi harkita myös, verot n. 500e , kulutus itsellä alle 8 l. Ehdottomasti t4 eli vm 93- 03 2.5 tdi koneella, ni ei jää jalkoihin , luotettavin ja taloudellisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe