Noista asioista höpötellyt ja haaveillut mutta ei ole vielä tärpännyt.
Sofialta puuttuu vieläkin raitis läsnäoleva mies ja perhe
Anonyymi
32589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Typeriä aloituksia koko ajan, todella provosoivia ! onko tähän tarkoitus kommentoida, että Martinalla on nyt rakastava ja läsnäoleva mies ? Ehkä pienenä mustana pisteenä kuitenkin, että tällä rakastavalla ja läsnäolevalla miehellä on raiskaussyyte, josta joutuu aikanaan käräjäoikeuteen.
Martina mainittu 😍
Sofia todella vouhotti et haluan lapsen ja olen siitä jo kauan haaveilut.Läsnäoleva ja raitis mies, no nyt hänellä on juuri sellainen mies, mutta lapsia ei vain kuulu vieläkään.
Kuka on se raitis mies?
Stefan on raitis mies.😂😂😬
No ei ollut yhtään fiksumpi sinunkaan kommenttisi. Sofian itsensä kertomiin unelmiin tuskin mitenkään liittyy Martina tai Martinan kumppani ?
Tämä! Ja miten se Hannun raiskaussyyte muka vaikuttaa siihen, että Hannu ei olisikaan rakastava ja läsnäoleva? Ei mitenkään! Tuo väitetty raiskaus on tapahtunut ennenkuin Martina tuli kuvioihin. Ja kun niin kovasti täällä jaksetaan aina retostella Hannun raiskaussyytteellä, ni koittakaapas nyt pikku herneaivot muistella Stefun syytteitä. Tutkinnassa parhaillaan kavallus, velallisen epärehellisyys.. Ja syytteet on jo pätkähtänyt ties mistä. Että eipä se Stefukaan mikään puhdas pulmunen ole!!!
Unohdit hyökkäyksen pyssyn kanssa Lapin hangilla. Reino-tossutkin mainittiin...
OHO, ei niin kauan sitten, kun viimeksi syytti Sofian moraalia, kun vei häneltä miehen ????
Antaisi jo olla, mutta taitaa vielä kirvellä, kun joutui väistymään, Sofian tieltä. Ei hän vapaaehtoisesti olisi Hangon tilluksilta ja Eiranrannan asunnosta olisi lähtenyt. Se nyt on sanomattakin selvää.
Mitä ihmettä ne Thermanin syytteet Pikkaisen raiskaussyytteeseen vaikuttavat, ei mitenkään. Minusta raiskaussyyte on todella kuvottavaa.
Stefu on tyttönsä kanssa pizzalla, olet todella vittumainen tyyppi, kun kehtaat tuollaista väittää.
Häpeä, jos osaat!
Etkö sinä syyttäisi, jos olisit vastaavanlaisessa tilanteessa? Jos toinen henkilö tulee sotkemaan sinun ja miehesi välejä, niin hymyiletkö vaan onnellisena? Täällä ollaan niin vihamielisiä Martinaa kohtaan, että syytetään häntä siitä, kun hän tuntee inhimillisiä tunteita, joita jokainen varmasti tuntisi. Tuollaiset ”taitaa vieläkin kirvellä” kommentit ovat silkkaa alhaista vahingoniloa. Sitäpaitsi hän lähti itse, kuten on sanonut, eikä sitä ole ex-mies käsittääkseni edes kieltänyt. Jos tilanne kotona on oikeasti huono, ei siinä mitkään tilukset enää merkkaa mitään.
Ilmoittiko Sofia myös päivämäärän ja vuoden? Onko Sofia jossain ilmoittanut, että haluaa perustaa perheen juuri Stefun kanssa?
Ottiko Steffu oluen pizzan kanssa?
Ei kai kukaan raitis mies jaksaisi katsoa joka vkl (ja välillä viikollakin) juhlivaa laiskiaista.
Eikä pelkästään katsoa... kun pitäisi lisäksi jaksaa kuunnella narisevalla äänellä kerrottuja Minä-minä-osta-logo-osta-minä-minä juttuja.
Sofia ei myöskään hyväksy rikollisuutta ja siksi jätti Ranta-ahon, omien sanojensa mukaan. Sofian asianajajan mukaan Sofia on myös huumevastainen. Sofia on tuomittu huumeista ja hänen avomiehensä on tuomittu huumeista ja on syytteessä rikoksista, esim. aseen kanssa uhkailusta.
Eikös ranta aho jättänyt sofian kun sai tietää että sofia huorasi Stefun kanssa
Heitti kadulle kun huorasi Stefanin kannssa salaa,Niko teki oikein asiassa ja viskasi saastan kadulle.
Sofia halusi Martinan elämän mutta saikin pöhöttyneen Stefun.
Huumevastainen on parasta aikaa ehdollisessa vankeudessa huumeista.
Tässä kommentti meni suoraan asian ytimeen
Mä en jaksa uskoa hetkeäkään, että Sofia muka haluaisi perheen. Tuo Sofian satuilu "Tahdon miehen joka on läsnä ja myöhemmin perheen", oli vain silkkaa valehtelua. Jollain piti perustella miksi hylkäsi "suuren rakkautensa" ja vamppasikin tämän hyvän ystävän. Sofia kuvitteli että tuolla sadulla ihmiset hyväksyvät hänen toimintansa. Kun eihän pitkään linnassa istuva mies voi olla läsnä ja astua Sofiaa raskaaksi. Mutta vapaalla jalalla oleva Stefu voi.
Sofia kyllä sanoi että heillä oli tarkoitus mennä vankilassa naimisiin. Mutta Ranta-aho jätti eikä ottanut takaisin kun Stefun oikea luonne paljastui Sofialle ja pyrki takaisin.
Sofia vannoi rakkauttaan Nikoa kohtaan, kun mies istui tutkintavankeudessa. Sepitteli jotain että tunteet ei ole muuttuneet Ranta-ahon tekosista huolimatta ja seisoo tämän rinnalla. Unohti vain mainita että samaan aikaan jo paneskeli Stefun kanssa. Ei varmasti olisi mennyt naimisiin Nikon kanssa, mutta miehen tarjoama rahallinen tuki ja ökykämppä kyllä kelpasi. Sofialle tuli järkytyksenä kun petollinen lortto saikin äkkihäädön Ranta-ahojen residenssistä. Onneksi oli uusi elättäjä jo työn alla.
Teot ja sanat eivät oikein kohtaa Soffan elämässä.
Sofialle itsellekin maistuu viina ja huumeet kuinkahan paljon sofia veti huumeita kun oli ranta ahon kanssa kyllä tolle likalle maistuu kaikki mitä vaan saa ilmaiseksi
No voi voi ja entä sitten ja sen jälkeen.
Eivät ne kohtaa monen muunkaan tyrkky julkkiksen teot eivätkä sanat, siinä mielessä ihan sama kumpi on kyseessä Sofia tai Martina, samaa paskaa eri paketissa.
No, kun Spulikin istuu tuomiota rötöksistään niin voi ne Soffen toivomat vankilahäät toteua.
Mutta kumman kanssa häät, Spulin vai Rantiksen?
Samalla käynnillä vierailuajoilla käy molempien luona vinkumassa...
Rane vaan ei taida rättikaunotarta suostu tapaamaan..
Ranta aho ei edes kuse sofiaan päin niko on saanut tarpeeksi siitä luuskasta
Eikös ne selvät miehet ole Sofian mielestä tylsiä, vai olenko ymmärtänyt väärin? Sofia ei valitettavasti tule koskaan saamaan edes Stefua, hän on näille sunnuntaihörhöille pelkkä lelu.