Ikävöin sinua paljon mies,kaipaan lähellesi. Olen valmis avaamaan uuden sivun kanssasi.Haluan tehdä valinnan nyt oikein tällä kertaa, enkä katua tätä asiaa loppuelämääni. 💛💚
Ikävä sinua mies
Anonyymi
773339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 77
Vanhimmat
Mikä eka sun nimen kirjain on.
Tämäkään aloitus ei ole oikeasti kenenkään naisen kirjoittama.
Olen tästä täysin samaa mieltä, sen verran hajanaista tusinatavaraa on, mutta aina joku nämä ostaa ja mitä enemmän todellisuudesta irrallaan hän on, niin sen enemmän hänelle kelpaa kerronnan sisällöstä huolimatta se, että kaikki on joltain tietyltä ja aina samalta henkilöltä. Surullisia ihmisiä surullisessa ympyrässä joka ei koskaan sulkeudu.
Kuinka epätoivoinen olet asteikolla 99,5 - 100.
...
Ei ole naisen kirjoittama. Mies siinä miestä etsii. Ettei vain ole Seballa ja Alanilla menneet sukset ristiin, kun ovat niin kovin eri kulttuureista.
Ei ole naisen kirjoittama tämäkään aloitus, en ymmärrä miten tämä voi joitakin märyttää niin käsittämättömän paljon, varsinkaan silloin kun mitään tunteita ei ole pelissä vaan kyse on pateettisesta tirkistelystä. Muihin tapauksiin sanoisin, että voi voi mutta ei se muuksi muutu
Et ole varattu?
En kaipaa mitään ihmenaista, vaan ihmistä, jonka kanssa voimme ihmetellä maailman menoa. Olla lähekkäin. Rakastaa...
Olet tervetullut luokseni. Avataan se sivu yhdessä.
Joko uusi sivu on avattu aloittajan kanssa ? ))
Sivut on harmittavasti liimautuneet räiskitystä spermasta yhteen joten puhtaan sivun kääntäminen ei onnistu :/
Päivän paras !!
Niin onkin jatkaa vain samalla liukkaalla sivulla.
Sitten alat vain toimia. Minun kanssa sinun pitää nainen olla rohkea. Muuten et pärjää. Annan sulle kaiken, mitä tarviit. Mutta jos se sinun rohkeutesi pettää, en ikinä hylkää sinua. Hyväksyn sen, mutta sinä tuet myös minua heikoissa hetkissäni jne. Se jos mikä on SUURTA RAKKAUTTA.
Elämä on valintoja valintakauppaa. Nyt valitaan jouluvaihde. Kellot kilkkaamaan sinivuorten yö jne.
Täällä palstalla ne oikeat valinnat syntyy.
Tällä pastalla kierretään kehää, kuin päiväni murmelina leffassa.
Kannattaa tehdä alote ettei ole liian myöhäistä.
Silloin tulee uusia mahdollisuuksia, uusia ihmisiä ym. En usko näihin kertakäyttö-ainoa mahdollisuus ihmisiin ja suhteisiin.
Tämä myös. Niin kauan on toivoa kuin on elämää ja niin kauan kuin vielä tuntee jotain toista kohtaan.
Aloitus on jotenkin ristiriitainen. Ensin kaipaat, sitten olet valmis häneen ja lopuksi kerrot, että haluatkin tehdä valinnan kunnolla. Ikää oli 17 niinkö?
Joo, järjestys pitäisi olla ensin valinta, sitten valmius ja lopuksi kaipaus. Kuulostaa aidolta palstalaiselta niin :) Sivusta.
Mitä suotta soimata toista nuoresta iästä? Oppimassa ja kasvamassa tässä jokainen ollaan elämästä.
Paitsi taitaa olla jo 4kymppinen. Eikä nainen
Ota puhelin kauniiseen käteesi ja ota yhteyttä.
Aina ei voi. Eikä pysty.
Kyllä pystyy.
Kektä työ oikeesti ootte
Myö ollaan Kieku ja Kaiku
Katainen maksaa ajalllaan.
No johan nousee pyramidi korkealle XD
Se olisi ollut virhe valinta, autan sua, ettö et valitse sun parhaaksi.
ikävää tässä poden minäkin, mies. joka ikinen päivä ja yö. mutta olen myös toiveikas.
Ikävöin minäkin naista niin erilaista. Aina kun olen lähelläsi niin salamointi rinnassa on jotain aivan käsittämätöntä. Haluaisin niin kovasti nähdä ja jutella edes kerran ennenkuin juna lähtee. Luulisin sinunkin tätä haluavan, mutta jos et niin miksi sitten jatketaan tätä palstailua. Sulla pitäisi nyt olla mun numeroon, joten laita viestiä, jos oikeasti välität ja haluat vaihtaa muutaman sanan ennenkuin juna lähtee.
aivan kuin omasta kynästäni. paitsi että en uhkaile junan lähtemisellä. sitä ei voi tietää milloin juna jättää aseman. nautitaan elämästä niin paljon kuin pystytään ennen sitä.
Kyllä kulta anteeksi kulta, mutta missä@
Okei, sinulla on puutteesi, ja minä luultavasti tuohon tehtävään yhtä hyvä kuin kuka tahansa muu. Voihan se kuitenkin muuttaa kaiken, ja siinä mielessä oikea ja hyvä liike. Maailmakin ehkä hieman parempi, olisin itse aika äskettäin ollut totisesti tuon tarpeessa että olisin hoitanut kaiken osakseni langenneen edes hieman paremmin.
Tämä aloitus on ilmiselvä provo, mutta heitän tähän silti avoimen filosofisen kysymyksen, että minkä takia naista aina tunnutaan patologisoivan psykologisella pelillä esimerkiksi siten, että ”onko sinulla huonoja kokemuksia miehistä” tms, mutta kukaan ei kiinnitä huomiota siihen, että huonoja miehiä huonoine tapoineen voi olla ja tämä on sekä syy että seuraus? Tai että ”ehkä kannattaisi valita paremmin” kun voisi kiinnittää huomion siihen, että muut voi tehdä niitä parempia valintoja. Tämä yleisesti tästä kovin kiihkeäksi käyvästä syyllistämisnarratiivista. En lähtisi etsimään mitään omaa kokemusmaailmaa kynä tönössä pahoittelut suorasta mutta todenmukaisesta kielikuvasta. Toisaalta jos tulee todenneeksi , että jonkun ihmisen tavat täyttää epäterveen merkit, niin toki se vaikuttaa tahtoon ja kykyyn luottaa tai toimia.
Mikä sinua vaivaa? sivusta kysyn vaan. Mene salaliittoteoriapalstoille kaltaisesi vinopäitten seuraan.
Jaahas. Hyvää isänpäivää kuitenkin
https://m.youtube.com/watch?v=WsgAR_iySvU
Sinä olet nainen vienyt minulta yöunet aika monta kertaa. Sen jälkeen kun ollaan jotakin päivällä juteltu niin usein seuraavana yönä en saa enää kunnolla nukuttua.
En tiedä kuka nainen on kyseessä, mutta onhan toi nyt ikävää. Miksi sillä naisella on tuollainen vaikutus sinuun? Itselläni on unirytmi ihan sekaisin erään miehen takia.
siis tä
Ei semmoisen kanssa kannata olla missään tekemisissä sitten! Kyllähän nyt terveys tulee ensin ja kunnolla nukkuminen on kaiken terveyden kivijalka.
Niinhän sitä luulisi, mutta kun sitä voi olla ties mitä paineita niskassa kun painetaan niska limassa, mutta ei vaan mene maaliin, että se voisi olla luovuttamisen paikka ennen kun tulee ihan konkreettisesti seinä eteen. Vuosien tuherrus ja yltyvät harhat ja menetetty järki. Kyllä kannatti, eiks jeh
Aika monta todella ikävää kommenttia on kirjoitettu. Moni luulee kaikenlaista,no eipä yllätä...
Olemme molemmat osapuolet varattuja. Joskus ihminen saattaa tehdä vääriä päätöksiä ja ikävöidä niiden vuoksi. Olen poistanut hän puhelinnumeron, koska yritin tehdä muita suunnitelmia,turhaan se ei ole auttanut unohtamaan, eikä lopettamaan ikävää häntä kohtaan. 💛💚
Sinä trollaaja se jaksat näitä vedättää ja johdattaa. Olen huomannut, että voit vaihtaa tarinaasi saman aloituksen sisällä vaikka kuinka monta kertaa ja nämä antaa auliisti vetää sanonko minne täysin kumarassa, eikä mitään opi
Trollaaja muuttaa ja sotkee juttua, ettei joku tajuais kuka hän on tai mitä ikäväänsä huutaa. Vielä kun ne rakkauden ja ikävän kohteet ovat täällä oikeasti tavoitettavissa niin ottakaa heihin yhteyttä oikeasti myös. Sekin päivä tulee kun se ei ole enään mahdollista. Älkää omassa päässänne olettako sitä tai tätä vaan tehkää asialle jotain.
En tee. Olen pääätökseni tehnyt.
Tunne olkoon tai olkoon olematta, mitään en sille tee.
Ja tää on final.
Olet silloin olemassa. Kauniit tarinat on vähän sellaisia.
Ikävä ikä kävä yhyyy yhyyy
Sinua ei taida ikävöidä kukaan
Olet mielessäni vieläkin, se oli ihanaa aikaa...
En vaan voi vieläkään ymmärtää että miksi minulle niin teit, ja lähdit toisen mukaan. Olin kuitenkin uskollinen ja rakastin sinua...
Emme edes kauvaa kerenneet asua yhteisessä vuokra-asunnossa, kun vaihdoit "parempaan", ja jätit minut yksin kun muutit uuden rakkautesi kanssa toiseen kaupunkiin, ja sekin suhteesi päättyi kyyneliin. Kannattiko ?
Vaikka olinkin vasta 18 - vuotias, ja opettelin parisuhteen aakkosia, olisin vuoksesi tehnyt mitä vaan, ja sinä vain kirjoittelit kavereitteni kanssa..
Karma toki kosti sinulle...
pasi se juttu mrni jo
Aloittajalle. Odottelen viestiäsi. Minä en voi olla aina se ensimmäinen joka kysyy nähtäisiinkö? Lähetkö mun kanssa?
Tässä on jo yli vuosi mennyt yrittäessä jonkinlaista oikeaa yhteyttä rakentaa.
Siinä oli silloin mukana niin paljon kaikkea ulkopuolista häiritsevää, minäkin näen tämän nyt selvemmin. Aika on nyt meidän.
Niin oli monenlaista... säätöä sillon.Mietin,että miten voisimme nähdä ja puhua rauhassa?En kaipaa muita tällä kertaa ympärille tai muuta hälinää. Joku reppana yrittää matkia minua. No toivottavasti saa nautintonsa. 💛💚
Onko pöytäkin puhdas?
💛💚🤭
Eksä ei halynnut mulkya enää
Tousta mylkya sai nyöhemmin
Sai ja vanha unohtui samantien.
Kaipaatko sä edelleen sun ex vaimoa?
kuulehan sina mina olen ajatellut asiani niin etta mina lahben kohta sinne espanjaan vahaksi aikaa lammittelemaan luitani toinen asia on se että minulle jai kierukka kun en uskaltanut etta ne olisi saanut sen pois ja toiseksi ne ei tieda saanko enaan vauvoja sellaiset yrtveiset sain ja menen sinne jok kerta taas uubelleen terveisin seija tuossa oli minun kuulumiset
kuule tule vasta sitten kun uskallat tulla sisalle silla eihan siita tule muuten taaas yhtaan mitaan seija
Paskapuhetta
Koska saan tietää tästä sun päätöksestä 😂
Minulla on kaipaus lunta ja talvea kohtaan.
Talvi on paras...
Siis mitä *****
Sinun tyhmyydestä on nyt kyse
OK. Tehään niin nii kui hyvä tulee.
Teet valinnan ja sitten huomaa, että oli väärä. Olet riski.ku
Te mafialaiset ootte aikamoisia vässyköitä..
Eli kannata.
Ei kannata
Toivottavasti ne sinun opetushommat menevät sitten hyvin.