Sanoivat etteivät toisiaan nimeä. Erityistä tässä on se että BB ei puuttunut asiaan kuten yleensä sanotaan että juonittelu on kielletty. Tämähän on vielä pahempi kuin juonittelu sopimalla etteivät nimeä toisiaan.
Toisaalta tiedetään kyllä ketkä ovat tuotannon suosikit joten ihan se ja sama mitä ruudun tällä puolella mietitään.
Toisaalta tiedetään kyllä ketkä ovat tuotannon suosikit joten ihan se ja sama mitä ruudun tällä puolella mietitään.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Tullut on selväksi tuotannon suosikit. Vitut raikaa ja mölinä kuuluu. Ei ole ollut tasapuolinen peli muille alkuunkaan. Näin ei saisi kohdella niitä fiksuimpia joille ei ruuruaikas edes anneta! Samir on fiksuin asukas talossa ja ansaitsisi voiton jo hyvällä käytöksellään. Ei kiroa, mölise tyhjää eikä hauku muita takanapäin päiväkirjahuoneessa! Paskin kausi ikinä!
Tämä BB on sieltä syvältä,ei koko aikana ole ollu mitää väliä millään.siis kaikki on saanu tehdä ihan mitä haluaa miksi?Sellaiset asukkaat kuin isännät.Toivottavasti tämä on viimeinen joka tehdään tuolla tuotanto porukalla.
En ole tuota kuullut, mutta monikin puhunut nimeämisistä vaikka ei saisi, eipähän tuotanto itsekään mistään säännöistä välitä kun nimeävät itse voittajan.
Siellä kaikki puhuu nimeämisestä. Jassu ja lasse juonittelevat aika kovasti. Lasse on kyllä aika naisellinen vai onko lapsellinen.
Lasse on ihan äitinkulta, olis pitänyt mutsi saada mukaan tuonne taloon.
On se ikävää jos sulla on ollut huono äiti-suhde. Minusta Lassen parhaita puolia on ollut juuri sen kunnioitus ja rakkaus vanhempiaan kohtaa ja kehtaa se julkisesti näyttää.
Kyllä se metsuri-tonttukin on vanhempiaan kehunut auliisti ja minusta se on kauneinta mitä mitä hän on talossa tehnyt, ellei jopa ainut asia.
Näin on tuo Jasmiinan juonittelu on kyllä kovaa. On koko ajan äänessä et huomion haku äärimmillään välillä on niin aikuista, sit on taas ihan pentu.
NYT VAIN UTELIAISUUTTA KATSON SILLON TÄLLÖN MUT EN ÄÄNESTÄ ENKÄ MAKSA TUMMOSISTA TYHJÄN TOIMITTAJISTA.
Sama meidän perheessä.
Ihan sama hukkaan se raha menee kuitenkin. On nyt muuttunut tosi tylsäks. Jassu yrittää huutaa jotain älytöntä ei mitään järkevää.
Pukki tuo varmaan Jassulle paljon lahjoja, kun on noin hyvä vitu,vitun hokija ja itsestään antaa paljon tuotannolle ja ehkä joillekin katsojille.
Asukkaat yhtä kieroja kuin se Virtasen lässyttäjä ,inhoan loppuja kilpailijoita yhtä paljon kuin Virtasta ja juontajia.en maksa enkä ole maksanut euroakaan noin sairaasen ohjelmaan ,jossa kaiken maailman mölisijät mekastavat. Mihin katosi entisajan hyvä BB.
Tuotannolla ei mitään arvoa.
Outoa on meininki! Vastenmielisemmät ja laiskimmat saa eniten ruutuaikaa ja voitto järjesteään tälle "esimerkilliselle" naikkoselle. Talon paras ja symppiksin saatiin eilen poistoon!!??
voittoko muka sellaiselle joka koko kauden valittanu kiroillu ja haaveilee ryyppäämisestä mitenkä jaksaa vetää kuin sieni omien sanojensa mukaan.
Naiset jyrää! Tähän on tultu! Pitäkäähän miehet puolenne, älkääkä alistuko tuollaisten Justiinoitten palvelijoiksi!
Big brotherissa, kuten esim.missikisoissakin pitäisi olla yleisön suosikki äänestys. Sen voittaja olisi varmaan Samir. Nähtäisiin se rehellinen äänestäjien mielipide suosikista. Ilman mitään välikäsien suhmurointia ja ilman, että raha sanelee, sen kuka on voittaja.
Samir putosi, nyt äänet Taaville! Jäljelle jäänyt ainoa aikuinen!
Tiivitaavi on harvinaisen lapsellinen 40v, Pekka tai Aki voittoon.
Aina pitää olla nuorekas, olipa ikä mikä tahansa.
Nuorekas ja lapsellinen ei tarkoita samaa.
Eihän BB puutu kuin sellaisiin asukkaisiin jotka ovat vaaraksi heidän suosikilleen.
Onpa valtavasti poistettu viestejä totuus ottaa koville.