On turha selitellä jälkikäteen, että "olin nälissäni ja väsynyt", ja siksi käyttäydyin noin. Kyllä kisassa kaikki kilpailijat ovat samassa tilanteessa. Siellä on kuitenkin näitä, jotka pelaavat niin "reilusti", tätä formaattia, kuin se on mahdollista ja erottavat pelin ja kaunaisen, kieroilun toisistaan . Itse olen nainen, mutta siltikin sanon, että suurin osa miehistä on pelannut peliä reilummin kuin naiset. Onneksi joku poikkeuskin naisissa on.
Selviytyjissä paljastuu ihmisten luonteet
17
613
Vastaukset
- Anonyymi
Tiukan paikan tullen hermot kuumenee ja sehän on aivan normi toimintaa .
- Anonyymi
Ei se,että käämit palaa oikeuta epäreiluun kähmintään omien mahdollisuuksien parantamiseksi.
Entistä nolommaksi homma kääntyy kun asiaa näkee tarpeelliseksi selitellä julkisuudessa.
Ilmeisesti negatiivinen palaute on vaikuttamassa työtilaisuuksiin ja Shirlykin taipuu pahoittelemaan käytöstään—eri asia on kuinka vilpitöntä se on.
Kautta kilpailun juuri nämä pahimmat ketkut on selitelleet toimintaansa vain peliin kuuluvalla taktikoinnilla,kun se muille näyttäytyy epäreiluna suhmurointina, kun kilpailuissa ei vaan pärjää.
Tais Aki kuitenkin puhua kokemuksen syvällä rintaäänellä taannoin suomalaisessa versiossa samaisesta ilmiöstä.
- Anonyymi
Näkyy kuumenevan, mutta on nähty, miten luonne näkyy näissäkin. Paulia on kärvennetty oikein porukalla, koska hän on pärjännyt hyvin. Useiden pelastumiensa jälkeen hän on suhtautunut paluunsa jälkeen järkevästi. Muut syyttäneet Paulia huijaamisesta, kun ei pudonnutkaan. Naiset sen sijaan polttavat käämisä, jos heidän nimensä edes mainitaan pudotusehdokkaina. Juu, jälkeenpäin voi selitellä mitä vaan kun hävettää, mutta sanon siltikin, että luonne tulee esille tosipaikassa.
- Anonyymi
Totta!
Tiukoissa paikoissa ihmisen todellinen luonne paljastuu.
On hurskastelua selitellä yhtään mitään, imagoaan puhdistaakseen.
Kun nyt jälkikäteen näkee keitä on ryhmästä ulos pelattu,niin kyllä näiden Even ja Shirleyn ainakin sietäisi hävetä
Nämä naikkosetko paremmin mielestään ansaitsevat voiton?
Juuri nämä kaksihan ovat niitä juonittelijoita ja selkäänpuukottajia, pahimmasta päästä.
Missi on varsinainen katumaton kovakasvo ja Eve pystyy puristamaan tarvittavat kyyneleet aina sopivaan kohtaan.
Luonne on molemmilla yhtä feikki kun ontuvat selityksetkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta!
Tiukoissa paikoissa ihmisen todellinen luonne paljastuu.
On hurskastelua selitellä yhtään mitään, imagoaan puhdistaakseen.
Kun nyt jälkikäteen näkee keitä on ryhmästä ulos pelattu,niin kyllä näiden Even ja Shirleyn ainakin sietäisi hävetä
Nämä naikkosetko paremmin mielestään ansaitsevat voiton?
Juuri nämä kaksihan ovat niitä juonittelijoita ja selkäänpuukottajia, pahimmasta päästä.
Missi on varsinainen katumaton kovakasvo ja Eve pystyy puristamaan tarvittavat kyyneleet aina sopivaan kohtaan.
Luonne on molemmilla yhtä feikki kun ontuvat selityksetkin.Shirley näyttää olevan se joka on pirullisen luonteeltaan ja turha jälkeenpäin selitellä olosuhteita ,ne on kaikilla sama .Eve toinen mohikaani joka on ilkeä .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Shirley näyttää olevan se joka on pirullisen luonteeltaan ja turha jälkeenpäin selitellä olosuhteita ,ne on kaikilla sama .Eve toinen mohikaani joka on ilkeä .
Eve poraa krokotiilinkyyneleitä ettei voi Heikkiä äänestää. Sen sijaan ensimmäistä liittolaistaan Paulin pystyi puukottaan ihan hyvin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Shirley näyttää olevan se joka on pirullisen luonteeltaan ja turha jälkeenpäin selitellä olosuhteita ,ne on kaikilla sama .Eve toinen mohikaani joka on ilkeä .
Ennenkin olin ajatellut että Shirly on kiero mutta nyt vasta paljastui oikea myrkkykäärme. Toivottavasti putoaa seuraavana, ei ansaitse voittoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Shirley näyttää olevan se joka on pirullisen luonteeltaan ja turha jälkeenpäin selitellä olosuhteita ,ne on kaikilla sama .Eve toinen mohikaani joka on ilkeä .
Shirley pyysi anteeksi käytöstään ja hyvä asia kun tajusi sen.
- Anonyymi
Älä missi selitä.olit järkyttävät Paul voittoon
- Anonyymi
Aivan näin on. Epätoivoinen yritys sirpa selittää mustaa valkoiseksi. Ei tipu pointseja eikä sympatiaa sirpa.
- Anonyymi
Ottakaa sirpat ja evet mallia laulajasta, joka eilen esitetyssä jaksossa äänestettiin pois.
Hän oli asiallinen. Olosuhteet jetsulleen samat, kuin muilla.
Nälässä ja stressitilanteissakaan hän ei alentunut lyttäämään ja syyllistämään ketään.
Siinäpä tyylikäs ja sivistynyt nainen. Suorastaan ihailtavaa. - Anonyymi
Tähän 17.22 kommenttiin lisään, että kyseessä on Eija Kantola, josta oppi ottakaatte, miten tulee käyttäytyä.
- Anonyymi
Sairanhoitaja leikkii niinkuin olisi jostain vähän tietoinenkin.
Oli kyllä niin törkeää käytöstä näiltä kahdelta juonittelija-akoilta (Shirley ja Eve). Näytettiinköhän tuossa pätkässä edes kaikki törkeimmät kohdat? Noi akat huusi Sannalle niin,että sylki roiskui suuppielistä. Shirley syytti Paulia tunteiden kustannuksella pelaamisesta, mutta mitä noi kotkat teki Paulille edellisˋ viikon koskemattomuuskisassa. Pilasivat Paulin kisan estämällä Paulia suorittamasta omaa tehtäväänsä. Noilla ämmillä oli siellä sillan päässä niin v...ttumaiset ilmeet, että viimeistään siinä vaiheessa aloin inhoamaan niitä.
Kävi tossa kisassa miten vaan, niin siellä on yksi ja ainoa voittaja ja se on Paul.- Anonyymi
Vielä en tiedä miten tässä pelissä käy, mutta toivon, että Paul saa Heikin ja Sannan liittoon, sillä vain näin he voivat pelastaa itsensä. Muussa tapauksessa heidät pudotetaan yksi toisensa jälkeen. Eve ja Shirleyn ovat päättäneet, että he kaksi menevät finaaliin. Heikki ja Sanna eivät viime jaksossa vielä tätä tajunneet.
- Anonyymi
Olen edelleen sitä mieltä, että luonne tulee esiin juuri tiukoissa paikoissa. On jälkeenpäin kerrottu, että on sovittu ja anteeksi annettu. Kyllä, nämä jotka pelasivatkin reilummin jo siellä kisassa, ovat siviilissäkin niitä, jotka antavat anteeksi ja ovat empaattisempia. Näin ne kieroilijat saavat "synninpäästön".
- Anonyymi
Nälkä ja väsynyt, muttei housujen persvakoon veto kyllä unohdu. Itseään nuo tuolla esittelee reppanat nälissään. ;)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit435329Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4144624Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483849KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1653194Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142536Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182108Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512032- 1251950
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241479