Suomen oppositio johtaja Johan Bäckman ehti syyttää suomea jo tilanteen provosoimisesta tv-haastattelussaan.
Toivottavasti kriisi saadaan ratkeamaan nyt Irakin itsensä järjestämänä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/irak-jarjestaa-paluulentoja-kansalaisilleen-jotka-haluavat-palata-valko-venajalta-kotimaahansa/8289856#gs.gibpkk
Irak kutsuu kansalaisensa takaisin kotiin Puolan rajalta
10
<50
Vastaukset
Täällä Suomessakin on n. 150 000 irakilaista tyhjäntoimittajaa.
He ovat jättäneet kotimaahansa sukunsa, vaimonsa ja lapsensa ja nyt notkuvat ostareilla paremman tekemisen puutteessa.Samaa roskasakkia lappaa sisään ovista ja ikkunoista italiassa ja espanjassa välimeren yli kaiken aikaa. Miksei niistä uutisoida?
Ja unionista paetaan Britanniaan, viime viikonlopun aikana Ranskasta oli saapunut kumiveneillä yli 5000-henkilöä Britannian aluevesille ja anoneet turvapaikkaa.
Jos EU on paratiisi, miksi EUsta poistutaan anomaan turvapaikkaa unionin ulkopuolelle Britanniaan?
Meillä ei ollene vastauksia näihin kysymyksiin, mutta ihmettelen suuresti.Delfine kirjoitti:
Samaa roskasakkia lappaa sisään ovista ja ikkunoista italiassa ja espanjassa välimeren yli kaiken aikaa. Miksei niistä uutisoida?
Ja unionista paetaan Britanniaan, viime viikonlopun aikana Ranskasta oli saapunut kumiveneillä yli 5000-henkilöä Britannian aluevesille ja anoneet turvapaikkaa.
Jos EU on paratiisi, miksi EUsta poistutaan anomaan turvapaikkaa unionin ulkopuolelle Britanniaan?
Meillä ei ollene vastauksia näihin kysymyksiin, mutta ihmettelen suuresti.Näistä ei puhuta koska maatamme johtavat mielisairaat globalistien rakkikoirat.
- Anonyymi
Vai että putinistitrolli Bäckman on oikein Suomen oppositio (tähän kohtaan riittävän monta välilyöntiä ettei vahingossa luulla yhdyssanaksi) johtaja? Kiitos hyvistä nauruista!
Kyllähän ne kaikki joutaisi heittää ulos ja rakentelemaan kriisien murjomia kotimaitaan.
- Anonyymi
Tuo Johan Bäckman-kommentti vei sinulta viimeisenkin uskottavuuden rippeen. Nyt tiedän varmasti että maa on pallo, kiitos!
- Anonyymi
Haluaisimme kovasti kuulla, mitä mieltä Viktor on Johan Bäckmanista?
- Anonyymi
Mutta Bäckman on antifan miehiä. Oikein johtomies.
- Anonyymi
Delfine on suomettunut. Jos Putin-setä sanoo että maa on pallo, niin silloin Delfine alkaa hokea että "niin on, näinhän olen aina sanonut"
- Anonyymi
Mahtaakohan Johan Backman pitää maata litteänä. Oletko tiedustellut häneltä asiaa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242371Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3441961Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241856Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101653Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581478Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121022Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu17980- 63855
- 55840
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2798
