Internetissä markkinoidaan Hyperfund -nimellä kryptovaluuttoihin liittyvää huijausta. Älkää menkö "sijoittamaan" rahojanne tähän huijaukseen.
Hyperfund huijaus
5
1936
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi ihmiset rientävät ostamaan kryptoja tai sijoitusasuntoja velkarahalla kun usein eivät edes asioista ole kunnolla ottaneet selvää?
- Anonyymi
Mitä sitä ottamaankaan selvää, rahaa tulee ovista ja ikkunoista sijoitat 10000 ja saat miljoonan. Kyllä on kiva olla rikas,
Sitten laitat millin kiinni ja sulla onkin 100.000.000,00 ja jne.
Sitten voitkin maksaa suomen valtiolainan pois ja ostaa kaikille OPEL omegat.
Kryptovaluutta poistaa köyhyyden maapallolta, kenekään ei tarvitse tehdä työtä tai pyöriä navetassa lypsämässä lehmiä. Ulosottovirasto lopetetaan.
- Anonyymi
Tässä tietoa tuosta Hyperfund- huijauksesta:
https://pjarvinen.blogspot.com/2021/10/hyperfund-on-taas-uusi-pyramidipeli.html - Anonyymi
Meidän ihmisten täytyy valjastaa simpanssien ja paviaanien tekemään työt !
Me ollaan rikkaita !- Anonyymi
Meidän täytyy rakentaa avaruusalus, niinku Belos ja Eeloppi ja muuttaa avaruuteen, rikkaina, simpassi mukana, tekemään työt. Pesemään varpaan välit ,!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053121Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus931451- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461314Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1551228Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803