Oliko ammattitaitosia joukossa
80-90 luvun opettajat
Anonyymi
191334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei yhtään
Valitettavasti sen kyllä näkee näistä kirjoituksista..
Eikö sattuneet olemaan kiuruvetisiä sukuja? Tietyt suvut ovat kaikki ylivoimaisia sukulaisten mielestä.
Ei ainakaan hiven antti
Oli yks parhaita. Ei räkänokat tunnilla hilluneet. Tuohon aikaan oli muutenkin parempi, kun opettajillakin mahdollisuus pitää kuria ja nostaa vaikka naulakkoon rauhoittumaan.
Vielä kasarilla liikaa vasemmisto aatteisia, yrittivät vaivihkaa lapsille tuputtaa kommunismin ihanuutta.
Nimenomaan! Sitä tuputettiin
Paitsi että kommunismi on kaunis aate ❤
No hyvä, että kepua ei tuputettu.
Ei siinä muuta kaunista olekaan.
Kyllä siellä useampiakin ammattitaitoisia oli 80-90 lukujen taitteessa opettajina. Joillakin oli vain parempi taito käsitellä ja toimia sellaistenkin oppilaiden kanssa, jotka eivät jaksa kieli ruskeana lipoa heitä.
Lea, ruotsin ope oli kasarin lopussa kyllä hyvä.
Pojat hämillään kun minihameessa tämä pörräs
Ne sääret ❤
Oli kuule alussakin. Ja Kerttu oli tosi söpö. Ei niin pitkäkoipinen kuin Lea mutta semmoinen mussukka.
Minihame ei ollut Lealla, vaan normipituinen kapea hame. Hieno ihminen, mahtava opettaja kerrassaan. Piti kurin ja sai oppilaat oppimaan. Eräs parhaista koskaan.
Niin oli.
ei se opettajien vika ole tuon ikäpolven paskasakille ei mene tieto päähän. enempi kiinnosti tupakan poltto ja pillurallin ajo
Oli, Hannes oli hyvä.
Lisäksi Kiuruveden Metsäkoulun opettajat olivat hyviä.
Tuon nykyisen "metsäkoulun" opettaja mikä lie?