Politico on haastatellut Gillibrandia ja haastattelun voi lukea täällä:
https://www.politico.com/news/2021/11/17/this-is-urgent-bipartisan-proposal-for-ufo-office-pushes-new-boundaries-522845
Politico haastatteli Gillibrandia
4
81
Vastaukset
- Anonyymi
Millä tavalla tämä senaattori Gillibrandin ehdottama uusi tutkimus poikkeaisi aiemmasta UAP-ilmiötä tutkimaan perustetusta tutkimuksesta?
Ellei millään merkittävällä tavalla, niin miksi kaksi päällekäistä tutkimusta?
Tuleeko Gillibrandin ehdottamaan tutkimukseen mukaan myös siviilipuolen havainnoidut UAP-ilmiöt ja kuten lakkautetussa AAWSAP:issa, myös muut erikoiset ilmiöt, jotka eivät ole suoraan tunnistamattomia ilmailmiöitä, mutta joiden voi arvioida liittyvän niihin?
Ja lopuksi: tuleeko Gillibrandin ehdottamaan tutkimukseen mukaan myös "alienit" ja niiden ja ihmisten kohtaamiset, sekä väitetyt näiden tekemät ihmisten sieppaukset, ja ellei tule, niin silloin jätetään yksi ehdottoman oleellinen tekijä pois tutkimuksesta.
Kun Maassa näyttää liikkuvan muiden älykkäiden tahojen kuin ihmisen kontrolloimia laitteita, niin tärkeimmät kysymykset ovat: mitä nillä liikkuvat ovat, mistä ne ovat ja mitä ne täällä tekevät - mikä on niiden päämäärä, olkoon niitä yksi tai useampia toisistaan poikkeavia tahoja("lajeja")? - Anonyymi
The Hillin mielipidekirjoitus avaa hyvin nyt meneillään olevaa tilannetta.
"Ilmoitukset tunnistamattomista aluksista, jotka liikkuvat poikkeuksellisella tavalla, lisääntyivät 1940-luvulla, pian ensimmäisten ydinaseiden räjäyttämisen jälkeen. Julkaistut asiakirjat osoittavat, että vuosina 1947-1952 Yhdysvaltain tiedusteluanalyytikot sulkivat pois ulkomaiset vastustajat - kuten Neuvostoliiton - tai erittäin salaista amerikkalaista teknologiaa uskottavina selityksinä luotettavimmille ja vakuuttavimmille ufokohtaamisille, mikä on hyvin samansuuntaista kuin viimeaikainen kehitys. Ei ole yllättävää, että korkeimmat sotilasviranomaiset alkoivat "vakavasti harkita planeettojen välisten alusten mahdollisuutta".
https://thehill.com/opinion/international/579303-nasa-chief-bill-nelson-latest-official-to-suggest-ufos-haveOn varsin selkeää että tilanne on nyt tuo. Asiantuntijat pitävät nyt todennäköisimpänä extraterrestriaalista alkuperää näille selkeimmin mystisille aluksille ja ilmiöille.
Tutkittu on aivan varmasti jo kaikki mitä on tutkittavissa, eli raportit, datat, kuvat, videot, tutka-aineistot, silminnäkijälausunnot sekä asiantuntijalausunnot.
Ainoa kysymysmerkki on miten asiaan pitäisi nyt suhtautua, onko asialle mitään tehtävissä, miten tästä eteenpäin, mitä kerrotaan ja millekin taholle ja mitä kerrotaan julkisuuteen kaikille ja miten varaudutaan sen kertomisen seurauksiin.
- Anonyymi
Yksi UAPeihin keskittyvä ajatushautomo lisää.
https://skyfort.org/
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591164Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11840Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83603Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45532Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33527Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40501