Leijonat TV

Anonyymi

Uskomatonta paskaa tämä Leijonat TV palvelu. Yksikään livelähetys ei toimi tänään ainakaan U20 SM ja Suomisarjassa. Luulisi, että nykytekniikalla olisi saatavissa toimiva palvelu. Ikävä hyvin toiminutta RUUTU :aa!

7

4323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koko Leijonat TV on fiasko! Takana on varmasti hyväveliverkosto, joka yrittää viedä lasten vanhemmilta viimeisetkin roposet lajin parissa.

      Mielestäni huippua jääkiekkoliitolta on jo asian käynnistäminen. Koronan alussa liitto ei millään lailla yrittänyt helpottaa joukkueiden/vanhempien tuskaa lajin parisssa vaan joukkueet joutuivat itse luomaan kanavat (youtubu, solidsport/instagram) ja hankkimaan niihin katsojat. Sitten Ruotsalainen toimittaja haistoi ansaitamahdollisuuden, teki monopolisopimuksen jääkiekkoliiton kanssa ja toimitti laaduttoman palvelun. Nyt jääkiekkoliitto on kieltänyt juniorijoukkueiden omat striimaukset halleista, joissa on toimimaton kamerajärjestelmä ja yrittää vielä rahastaa tällä!

      Tästä on todennäköisesti seurauksena yhä useamman loputtaminen lajin parissa, koska kuka vanhempi haluaa maksaa suuria summia lapsen harrastamisesta, jota ei edes pääse katsomaan!

    • Anonyymi

      Täyttä paskaa.. Lähetykset pätkii ja loppuu usein ennen pelien loppumista. Jos palvelu maksaa sen olisi syytä toimia. Amatöörien puuhastelua..

    • Anonyymi

      Totta! U18 mestis lähetys pätkinyt yhtenään ,ei mitään järkeä yrittää katsoa, eikä maksaa turhasta.

    • Anonyymi

      Miksihän minulla toimii noin hyvin kuin toimii? Johtuuko 5G liittymästä? Olen kuitenkin katsonut jonkun 40-50 peliä ja kerran on ollut niin huono, että on pitänyt jättää väliin.

    • Anonyymi

      Olipa tosiaankin pettymys Leijona TV:n toiminta. Älkää hyvät ihmiset laittako rahojanne tällaiseen. Live- lähetykset eivät yksinkertaisesti vain toimi. Tällaista tasoa ei odottaisi edes ilmaiskanavapalveluna, saati että joutuu maksamaan. No sinne meni rahat ja itseähän sitä voi enää syyttää..

    • Anonyymi

      Olen katsonut varmaan 50 peliä tälle sykyslle ja viime kaudella toista sataa. Hyvin harvoin ei ole toiminut.

    • Anonyymi

      Aivan kuraa, puhumattakaan siitä, että miten kamera zoomii. Viime ottelusta ei nähnyt kun kolmasosan rankkareista kun kamera zoomaa keskiympyrään kun laukoja laukoo maalilla... Säälittävää ...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      23
      5913
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      60
      2037
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      27
      1499
    4. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      1284
    5. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      74
      1145
    6. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      69
      1138
    7. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      1117
    8. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      51
      1072
    9. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      144
      1067
    10. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      58
      995
    Aihe