Niin näkyy taas tuo juoruileva ja toisten asioihn puuttuva ääntenkerjääjä demarinainen olevan aluevaaliehdokkaana, noin 99prosenttia ehdokkaista on parempia kuin hän
Äänien kerjääjä
Anonyymi
311430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Olen sitä mieltä, että aluevaalit pitäisi pitää ilman puolueita. Ehdokkaat asettaa virkavastuuseen, jos eivät pysty järjestämään joka paikkakunnalle terveyskeskusta tai vastaavaa. Nyt kun annetaan puolueille tehtävä, niin siitä ei hyvä seuraa.
Kuitenkin kun tämä näin on päätetty, niin ei kai kukaan henkilöä ala äänestämään, vaan puoluetta, koska tuokin vaali on politisoitua. Luvataan etukäteen kaikille kaikkea, mutta sitten syrjäseudulta mennään tulevaisuudessa Kuopioon pikkuvaivojenkin vuoksi.
Ei suostunut lukemaan mitä täällä suomi24:ssa jupistiin Vetrean tykin uudesta sijoituspaikasta.
Hyvä että sen verran älyää
Virkahenkilöt tanssii piirissä, poliittinen esihenkilönsä ei suoli24:sta lue 👯♀️🕺🏻💃🏼👯♂️
Taitaa olla toisin päin.
Vaisua kommentointia, kävikö jonkun varpaille😁
Ootteko oikeesti seurannu, mitä on saanu aikaan politiikassa?
Ei tasan tarkkaan mitään rakentavaa
Onhan tuo Mansikkaniemen koulu raketeilla ja kohta soinlahdenkin.
No ei ainakaan tään juoruilijan aikaansaannoksia, painanu vaa puolueen määräämää nappia että palkka juoksisi
Mutta sai kuitenkin rosvon oikeuteen ja se on paljon tärkeämpää.
Voi kun olisitte ees osittain perillä oikeista asioista noin taitaisi juoruämmän suosio laskea,
Kyllä me osataan lukea oikeuden päätöksiä.
Voi olla vaan kannattaisi ottaa muutenkin selvää mikä on johtanut mihinkin ja kenen älypään toiminnan takia eräs nainen saa noin 200 euroa vähemmän kuukaudessa, suotta tuota ääntenkerjääjää kehutte, kehukaa häntä joka korvaa tekosensa ja ovat hyvissä väleissä keskenään.
Ei me rikollisia kehuta.
Miksi sitten tää äänienkerjään toiminta joka vähesi naisen tuloja on muka oikein, samanlainen rosvo hänkin, vain oma menestys on tärkeää
Kovin on menny demari hiljaseksi, osuko nilkkaan fiksua näytelleelle
No nyt minä alan ymmärtää yhden kaksikon toimintaa mansikanmyyntikojulla.
Kyllä minä niin loukkaannuin kun kutsui vaalitelttakahville markkinatorilla ja minä vain ääneti ohi kävelin ja ehdokas alkoi ääneen ohikävelyäni arvostelemaan.
Käännyin kannoillani ja sitten me keskustelimme yhden tykin sijainnista.
Eihän ne mitkään Katin kahvit ollu 😂
Tiedä häntä oliko kahvia vai klökiä,, jätin juomatta. Kyllä teltta oli pystytetty aluevaaliteeman ympärille ja Katti yksi ehdokas.
> Kyllä yksi tee olisi riittänyt unohtu oikoluku.
Voiko demarinaispääministeri pahemmin mokata kuin Marin?
Näkyy olevan demarinaisilla tapana mokailla, eikä tarvii ees ministeri olla
Ei taida porvarinaiset jäädä huonommiksi mokailujen suhteen.
Koronakortti alkaa olla jo pelattu. Sdp ltä tulisi hyvä presidentti silti.
Ei ole vastaillut Ylen Vaalikoneen kysymyksiin, pitkä miinus.
No ei kai vastaa ku ei oo älykästä vastattavaa, on siinä ihme äänten krrjääjä
Vaikka se Kati demari onkin, eikä sillä silloin tietenkään voi olla fiksua sanomista, on se tuo Kati siltikin fiksumpi, kuin Torimies
Tuskin on, jos fiksu olisi niin moni asia olisi paremmin, mutta hölmö mikä hölmö.