suomalaisa sotilaita Irakiin ja Maliin. Onko tässä mitään järkeä. Eikö Suomella ole tärkeämpääkin tekemistä kuin hankkia turpiinsa joka puolelta maailmaa. Tälle suurhulluus vihervasemmsitopolitiikalle on saatava loppu.
Juuri kun ollaan päästy Afganistanista eroon, vihervasemmisto on kuskaamassa
5
112
Vastaukset
- Anonyymi
Mistä lähtien armeijan harjoittama kansainvälinen toiminta on ollut vihervasemmiston agendana. Eiköhän se ole pikemminkin päin vastoin.
Malissa sotilaat ovat kouluttamassa Malin armeijaa, eivätkä he Irakissakaan sotatoimissa ole. Miten niissä hommissa saisi turpiinsa? Irakin ja Malin snagarijonossako aamuyöstä vai taksitolpalla.
Kannattaisikohan ottaa vähän asioista selvää ennen kuin alkaa mölinänsä? - Anonyymi
Varmaan sinne kelpaa muutamia miljardeja hätäapunakin. Suomi, kun on rikas maa, keksitään vain lisää veromuotoja meille taviksille.
- Anonyymi
Ei, kun suhnat ovat niin hyviä rauhanihmisiä, että sotaväkeä lähetettämän joka puolelle. --Eikä ole pelkoa että vähenisivät, kun uusia riitelijöitä syntyy, mutta resurssit, joista kiistellään pysyy samana.
- Anonyymi
Etkö ymmärrä sieltä saadaan kokemusta sota alueelta ja kokemusta toimia yhteistyössä ulkomaisten sotilasorganisaatioiden kanssa tulevaisuuden varalle.
- Anonyymi
Meille on tärkeää kuulua eurooppalaiseen arvoyhteisöön. Hinnalla ei väliä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t235038Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem1693588Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo602965Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel122860HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1402779Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?1111913Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k861560Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi61542Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271456Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.211395