Andersson pääministeriksi!

Näinhän siinä tosiaan kävi jo Ruotsissa, joten eiköhän oteta taas mallia läntisestä naapuristamme ja laiteta Suomikin kuntoon vasemmistolaisin voimin.
1562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Vasemmisto on ottamassa vallan kohta kaikissa demokraattisissa pohjoismaissa. Mahtavaa!!!!!

Äänestä
  • Aika äkkiähän ne näytti tulevan järkiinsä!

    Äänestä

Kyl mää huumorin ymmärrän, mut tää on jo liian paksua rasismia.

Äänestä
  • Huumorin ja rasismin sekoittaminen on hyvin tyypillistä persuille.
    Kuten: "Läpällä otettiin 100 000 mamua tänne elätettäväksi"

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huumorin ja rasismin sekoittaminen on hyvin tyypillistä persuille.
    Kuten: "Läpällä otettiin 100 000 mamua tänne elätettäväksi"

    Eiks ne punikit ole matutuksen ihailijoita, joten eipäs taas komu yritetäkään käänteistotuutta, vaikka Sirolassa niin opitkin.

    Äänestä

Olis sekin kokemus ja näky....Nimenomaa näky, jos meilläkin olisi Andertsson pääministerinä.

Äänestä
  • Minustakin Suomella olisi silloin loistava johtaja. Ei siis Marin-2, vaan Andersson-1 hallitus aloittaa v. 2023

    Äänestä

Kuulema on eronnut jo, reilut 7 tuntia oli Pääministerinä..ottais meidänkin Pääministeri oppia Ruotsista.

Äänestä
  • Aivan, Marin ottaakin Ruotsista mallia, ainakin matutuksen suhteen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aivan, Marin ottaakin Ruotsista mallia, ainakin matutuksen suhteen.

    Onneksi ei sentään PersKokkareista, jotka ottivat heti 32 000 mamua valtaan päästyään.

    Äänestä

Harvinaista herkkua nämä asialliset avaukset täällä vasemmistolaisella palstalla mutta tämän kanssa voidaan kyllä olla puoluerajoista välittämättä samaa mieltä että "joten eiköhän oteta taas mallia läntisestä naapuristamme"!

Eli, hopi, hopi Sanna sinne Saulin luo "juttusille"!

Äänestä

Ruotsin ja Suomen demareilla on eroa kuin yöllä ja päivällä.
Suomen demarit pelkää että jos kansa vaurastuu niin ne lakkaa äänestämästä heitä. Politiikka on sen mukaista.
Ruotsin demarit taasen tietää että jos kansa ei vaurastu niin ne lakkaa äänestämästä heitä.

Ruotsalaisilla onkin tästä syystä tuplasti varallisutta

Äänestä

Viimeinen sammuttaa valot.

Äänestä

Huumoria kerrakseen.....Ajatelkaapa ihan tosissaan Lii Andersson pääministerinä? Olisihan tuo mahdoton ja hirvittävän häpeällistä, joku ääriliikkeen edustaja antifoineen... jotain rajaa sentäs haaveillekin.

Äänestä

Hyvä ehdotus todellakin. Li Andersson onkin älykkäin kansanedustajamme, joten mikä ettei!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Näinhän siinä tosiaan kävi jo Ruotsissa, joten eiköhän oteta taas mallia läntisestä naapuristamme ja laiteta Suomikin kuntoon vasemmistolaisin voimin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu