Ei kotiinkuljetusta

Anonyymi

Harmikseni postinkantaja jätti 20kg:n pakettini lähimpään postiin. Yritin tilata kotiinkuljetuksen sille mutta se ei enää onnistunut koska paketti oli tullut ulkomailta. Nyt pitäs saada se jotenkin raahattua kotia asti kun ei ole autoa. Keltähän sitä kysyis apua?

4

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan kaikenlaisia kuljetus- ja muuttofirmoja. Googleta ja pyydä tarjous. Sen hinta voi riippua paljon asuinpaikastasi, eli siitä miten kauas firman auton täytyy ajaa pääkallonpaikaltaan.

    • Anonyymi

      Paikalliselta taksikuskiltakin voisi asiaa kysäistä. Jos paketti mahtuu tavaratilaan ja maksu on tarpeeksi korkea, hän varasti suostuu hommaan.

    • Anonyymi

      Älä täältä kysele. Kysele tuttavilta. Kai sulla nyt jotain kavereita on?

    • Anonyymi

      Ota taksi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      169
      10362
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      81
      2549
    4. 85
      2381
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2114
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1958
    7. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1405
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1402
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      119
      1212
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe