Paha närästyskohtaus ja palleatyrä

Anonyymi

Onko samoja kokemuksia?

Minulla on ollut lievää närästystaipumusta pitkään. Äskettäin tähystyksessä kuulin, että minulla on palleatyrä.

Tänä syksynä on ollut kaksi pahaa närästyskohtausta. Ensimmäisellä kerralla luulin, että on sydänkohtaus. Nukkumaanmenon jälkeen alkoi sydän pamppailemaan kovasti ja alkoi pahoinvointi. Ällöttävä olo kesti pari tuntia. Aamulla pääsin loistavaan terveyskeskustutkimukseen. Sydänfilmikin otettiin. Ei ollut sydänkohtaus. Terveyskeskuksessa oli todella ystävällinen hoitaja ja lääkäri. Sain hienoa palvelua, mistä olen kiitollinen.

Nyt samanlainen kohtaus toistui. Jälleen alkoi aika pian nukkumaanmenon jälkeen. Olo oli karmea. Sydämen pamppailua ja ällötystä. Se päättyi suureen oksennukseen parin tunnin päästä.

Aion olla entistä tarkempi ruokavalion suhteen. Pieniä ruoka-annoksia.

Onko samoja kokemuksia? MIten pärjäätte tämän kanssa?

Olen 63-vuotias nainen.

0

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        117
        4898
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        116
        3979
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        222
        3913
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        120
        2275
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        82
        1996
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        80
        1396
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        137
        1374
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        174
        1374
      9. En ymmärrä ateisteja!

        Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
        Ateismi
        585
        1269
      10. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        53
        1155
      Aihe